Goniec

Register Login

Udana końcówka sezonu (10/2017)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

        Kto wybrał się na lód w ubiegły weekend, na pewno nie żałował. Po odwilży, już kiedy wydawało się, że będzie koniec z lodem, przyszedł znowu srogi mróz na północy. W niedzielę rano, w Keswick, temperatura spadła do -26 stopni. Na Cook’s Bay kilka dnia przed weekendem w czasie odwilży lód miał średnią grubość 5,5 cala. Trzy po kolei  mroźnie noce i dni sprawiły, że do niedzieli lodu znacznie przybyło.  Prawie 1,5 km od brzegu, na Cook’s Bay, lód miał grubość ponad 10 cali.

        Na Simcoe na głębokiej wodzie dobrze brały palie i sieje. Był to też weekend dużych okoni. Ponad dwufuntowego okonia złowił w niedzielę na Cook’s Bay Wojciech Bak. Okoń został złowiony na 3-centymetrową, czarno-srebrną Rapalę.

        Nadchodzący weekend zapowiada się również mroźnie i nie powinno być obaw o lód.

        Na jeziorze Simcoe, do 15 marca, chatki – ice huts – muszą być usunięte z lodu. Kto tego nie zrobi, może zostać ukarany grzywną przez Ministerstwo Zasobów Naturalnych i Leśnictwa.

        Środa, 15 marca, jest ostatnim dniem sezonu na sieje, palie jeziorowe, sandacze i śledzie jeziorowe na Simcoe. Szczupaki na Simcoe wolno łowić do końca marca, okonie i crappie cały rok. Na wielu innych jeziorach sezon na sieje i palie będzie wciąż otwarty po 15 marca.

        Pomimo prawnego obowiązku zabezpieczania otworów w lodzie, który określa punkt 263. w kanadyjskim kodeksie karnym, zdarza się, że duże przeręble w lodzie pozostawione przez wędkarzy nie są odpowiednio oznakowane i zabezpieczone.  Szczególnie trzeba uważać na miejsca, gdzie stały chatki.

        W sobotę, 4 marca 2017 r., na terenie Sibbald Provincial Park nad Simcoe odbyło się  losowanie nagród zawodów Perchin for MS.

        Drugi rok z rzędu  zawody zostały odwołane ze względu na niebezpieczny lód  i organizatorzy postanowili rozlosować nagrody.  

        Na losowanie nagród pieniężnych i rzeczowych przybyło ponad 400 wędkarzy z wielu zakątków Ontario.

        W tym roku Perchin for MS przyniosło dochód w wysokości ponad 35 tys. dol.  

        Od początku do teraz dzięki zawodom Perchin for MS na walkę ze stwardnieniem rozsianym została zebrana łączna kwota w wysokości 100 tys. dol.

Zaloguj się by skomentować