Goniec

Register Login

Wędkarskie arcydzieła

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Wędkarskie arcydzieła

Oto kilka przykładów prac Mike’a Clarka, właściciela firmy South Creek Ltd. z północnego Kolorado.

Mike Clark specjalizuje się w produkcji sześciobocznych wędek bambusowych od 1979 r.

Strona internetowa: www.southcreekltd.com.

Geirach Signature Model

Futerały na wędki, połączenie skóry i mosiądzu.

Generalnie najdroższe wędki to Fine Bamboo Oyster Rods, które są specjalnymi ręcznie wyciętymi z bambusa wędkami. Wykonywane są na zamówienie według upodobań klienta i można je zamówić online. Ceny zaczynają się od 4600 dol. 

Niektóre modele posiadają elementy grawerowane 24-karatowym złotem. W Internecie: www.oysterbamboo.com.

Uchwyty kołowrotka (24 karaty) wykonane przez Billa Oystera

Specjalna edycja auta dla wędkarza muszkarza. Bentley Bentayga Fly Fishing by Mulliner. Cena 80 tys. funtów szterlingów. To nie jest pierwszy samochód pod wędkarzy. Land Rover miał na przykład swoją wędkarsko-myśliwską edycję pod nazwą Holland & Holland. Był również Jeep-Orvis czy LL Bean-Subaru Outback i Forester.


Ciekawostki...

Wędkarze i myśliwi winni są ontaryjskiemu rządowi 3,5 mln dol. za niezapłacone mandaty za łamanie regulaminu Fish and Wildlife Conservation Act. Niektóre grzywny nie są zapłacone od 1997 r.

Nowe prawo przewiduje, że kto zalega z płatnością, może otrzymać odmowę wydania karty łowieckiej lub wędkarskiej. Nie wiadomo jednak, czy rząd wykorzysta taką możliwość nacisku.


Krótszy sezon za rok

Od przyszłego roku sezon polowań na króliki i zające w północnym Ontario w WMU (Wildlife Management Units) 1-50 i 53-59 będzie krótszy o 2,5 miesiąca.

Do tej pory na króliki i zające wolno było polować do 15 czerwca. Od 2018 r. sezon będzie się kończył 31 marca. Nowe przepisy – small game – dotyczą następujących gatunków: showshoe hare (zając amerykański), European hare (zając szarak) i cottontail rabbit (królak).

Krótszy sezon obowiązywał właściwie już przez kilka dni w tym roku, ponieważ ministerstwo ogłosiło natychmiastową zmianę przepisów 31 marca br., zupełnie zaskakując myśliwych.

Natomiast 11 kwietnia br. ministerstwo podało do wiadomości, że w 2017 r. będzie jednak obowiązywała stara data zakończenia sezonu, taka jaka była podana w regulaminie, czyli do 15 czerwca.


Daleka Północ

Widok na pokryte lodem jezioro Esnagami w północno-zachodnim Ontario, 11 kwietnia 2017 r.

Zaloguj się by skomentować