Goniec

Register Login

Wakacje za darmo

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wakacje za darmo

        Esnagami Wilderness Lodge w północno-zachdnim Ontario ma swoje własne zwyczaje, jeśli chodzi o duże ryby i ich ochronę. Zasady te oczywiście nie kolidują z przepisami wędkarskimi w Ontario. Duże okazy pstrągów, sandaczy i szczupaków są wypuszczane z powrotem do wody przez wędkarzy, gości ośrodka. Eric Lund, właściciel ośrodka, wprowadził własne reguły, mając na uwadze ochronę dojrzałych ryb, które są zdolne do odbycia tarła. Takie ekologiczne działania pomagają w utrzymaniu dobrej i silnej populacji ryb w jeziorze Esnagami.

        W lodge, w sali obiadowej, znaduje się tzw. Catch & Release Trophy Board - tablica wypuszczonych rekordów, gdzie po każdym dniu łowienia pojawiają się zdjęcia i wymiary największych złowionych ryb. Aby się tam znaleźć, trzeba złowić pstrąga przynajmniej długości 18 cali (45,7 cm), sandacza 24 cale (61 cm) i szczupaka 30 cali (76 cm). Za każdą złowioną i wypuszczoną rybę powyżej wyżej wymienionych rozmiarów wędkarz otrzymuje pamiątkową koszulkę.

        Dodatkowo, pod koniec roku losowane są cztery nazwiska spośród wędkarzy, którzy zgłosili okazy. Szczęśliwcy otrzymują w nagrodę darmowy pobyt w następnym roku.  Według cen na 2017, jest to warte prawie 2 tys. dol. Tak samo nagradzani są wędkarze, którzy złowili największe szczupaki i sandacze.

        W Nowy Rok,  Esnagami Wilderness Lodge ogłosił zwycięzców losowania darmowego, tygodniowego pobytu w ośrodku w 2017 r.  dla czterech wędkarzy, którzy zgłosili ryby do Catch & Release Trophy Board  w ubiegłym sezonie:

1. Ben Jolkovsky – szczupak 38 cali
2. Todd Kovach – sandacz 25 ½ cala  
3. Chantal Yates – szczupak 39 cali  
4. Dylan Bronson – sandacz 28 ½ cala

        Największego szczupaka długości 45 cali w sezonie 2016 złowił Rob Guiardulli i on również otrzyma nagrodę w postaci darmowego pobytu w Esnagami Lodge w tym roku. W kategorii sandacza padł remis. Dwóch wędkarzy, Jim Pomaranski i Brandon Mabry, złowili sandacze tej samej długości – 29 cali. W tym przypadku wędkarze podzielą nagrodę na pół, czyli koszty.

        Kto zamierza w tym roku skorzystać z Esnagami Lodge i pojechać tam na ryby, powinien już teraz dokonać rezerwacji miejsca.  Ten ośrodek nie ma miejsc w niektórych terminach.  

        Za kilka tygodni nadarza się okazja, aby odwiedzić stoisko Esnagami Lodge i porozmawiać z Erikiem Lundem  na wystawie Spring Fishing and Boat Show, która odbędzie się 17-20 lutego w The International Centre, 6900 Airport Rd. w Mississaudze.

        Aby dowiedzieć się więcej o wakacjach na Esnagami, zajrzyj na następujące strony:

http://www.flyfishingesnagami.com/
http://www.esnagami.com/
https://www.facebook.com/Esnagami/
https://twitter.com/esnagami


Otwarcie sezonu na Simcoe
        
        Nie na lodzie, ale na otwartej wodzie, z łódek, 1 stycznia 2017  r. wędkarze łowili sieje i palie jeziorowe na jeziorze Simcoe podczas otwarcia sezonu na te dwa gatunki ryb. Codzienne informacje o lodzie na Simcoe i pobliskich jeziorach znajdziemy w Internecie na stronie www.fishinglakesimcoe.ca w dziale Ice Watch.


Komunikat PKZW
        
        11 grudnia 2016 r. odbyło się spotkanie członków PKZW. Celem spotkania było wybranie nowego zarządu, który zająłby się organizacją zawodów w 2017 r. Niestety, nikt nie podjął się tego zadania i zmuszeni jesteśmy do zawieszenia działalności klubu na czas nieokreślony.

        Zorganizowane będą ostatnie zawody bez opłaty dla członków klubu oraz tych, którzy uczestniczyli w pikniku z okazji 25-lecia PKZW.

        Kiedy: sobota, 21 stycznia 2017 r., godz. 9.00. Gdzie: jezioro St. John, Orillia. Zawody w łowieniu szczupaków i sandaczy spod lodu. Zbiórka na tradycyjnym parkingu od strony lotniska.

        Strona internetowa: www.pkzw.org będzie nadal działała.

Zaloguj się by skomentować