Goniec

Register Login

Z historii PKZW: Rice Lake 2002

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

        Dobiegł końca 11. wędkarski sezon Polsko-Kanadyjskiego Związku Wędkarskiego. W sobotę, 2 listopada 2002 r., zawodami w połowie sandaczy na Rice Lake zakończyła się więc rywalizacja o miano najlepszego wędkarza roku.

        Już wcześniej było wiadomo, że tylko dwóch wędkarzy miało szansę na zdobycie tytułu. Obrońca tytułu z roku 2001, ówczesny prezes PKZW Ireneusz Lazowski, który przed zawodami na Rice Lake zgromadził 116 pkt. Szansę miał również, ze 107 punktami, drugi wędkarz w klasyfikacji, Marian Mulas. Rywalizacja o pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej pomiędzy tą dwójką wędkarzy nadawała ton zawodom na Rice Lake. Dopóki ryba w wodzie, wszystko mogło się zdarzyć... Tym bardziej kiedy partner Mariana, Ryszard Dyjasek, wyholował pierwszego dużego sandacza.

        W roku 2001 na kończących sezon podobnych zawodach na Rice Lake oprócz sandaczy łowiono też bassy. W edycji 2002 zrezygnowano z łowienia dwóch gatunków ryb podczas jednych zawodów i zdecydowano ostatecznie, że do punktacji będą zaliczane tylko sandacze.

        W zawodach na Rice Lake po raz trzeci w sezonie 2002 najlepszy okazał się Ryszard Dyjasek vel Pan Kowalski. Wynika z tego, że pierwsze i ostatnie zawody w sezonie 2002 należały do niego. Poprzednio wygrał zimowe zawody na South Bay w łowieniu crappie (12 stycznia 2002 r.), które rozpoczęły sezon 2002, oraz również zimowe zawody w połowie szczupaków na Little Lake (10 lutego 2002 r.). Również ostatnie zawody 2002 zakończył zwycięstwem, zajmując w klasyfikacji generalnej ostatecznie 5. miejsce. W klasyfikacji 2001 r. zajął 14. miejsce.

        Drugim najlepszym łowcą sandaczy na Rice Lake okazał się Jerzy Haluszka. Dwa weekendy spędzone na treningach, na Rice Lake przyniosły rezultaty. Z Ryszardem Dyjaskiem przegrał o zaledwie 4 uncje, łowiąc 2 sandacze o wadze 9 funtów. W klasyfikacji generalnej uplasował się również o jedno oczko za „Panem Kowalskim”, zajmując 6. miejsce.

        Trzecie miejsce z wynikiem 2 sandacze o wadze 8 funtów i 9 uncji przypadło Januszowi Kawalcowi. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej z 98 punktami zajął 4. miejsce. Janusz Kawalec złowił również największego sandacza zawodów. Ryba ważyła 6 funtów i 5 uncji. Jak się więc wkrótce okazało, zawody na Rice Lake nie przyniosły zaskakujących zmian w klasyfikacji generalnej.

Po raz drugi z rzędu tytuł najlepszego wędkarza PKZW zdobył Ireneusz Lazowski, uzyskując w 15 zawodach w sezonie 2002 – 122 punkty. Drugie miejsce ze 110 punktami zdobył Marian Mulas. Była to najwyższa lokata Mariana Mulasa w historii jego dotychczasowych startów w zawodach wędkarskich PKZW (w 2001 r. zajął 5. miejsce). Trzecim najlepszym wędkarzem PKZW w sezonie 2002 okazał się Roman Runo, zdobywając łącznie 103 punkty (4. miejsce w 2000 r., 20. w 2001 r.).

Zaloguj się by skomentować