Goniec

Register Login

Wiadomości kanadyjskie

Wiadomości kanadyjskie

Informacje i wydarzenia

Prawnik skazanego na karę śmierci Roberta Lloyda Schellenberga, Zhang Dongshuo, powiedział, że jego klient będzie się odwoływał od wyroku. Sąd nie powinien zwiększać wymiaru kary w sytuacji, gdy w sprawie nie przedstawiono żadnych nowych dowodów. Prokuratura przedstawiła tylko kolejny raz te, które już wcześniej były rozważane – a to w świetle chińskiego prawa nie jest wystarczające do zaostrzenia wyroku.

Pozostało do przeczytania 85 proc. tekstu

wtorek, 15 styczeń 2019 11:25

Jak tak można!

Napisane przez

Premier Tudeau powiedział, że chiński sąd „arbitralnie” skazał na karę śmierci Kanadyjczyka Roberta Lloyda Schellenberga oskarżonego o przemyt 222 kilogramów metamfetaminy. Premier podkreślił, że takie arbitralne stosowanie kary śmierci jest skrajnie niepokojące dla Kanady i jej sprzymierzeńców.

W ostatnim miesiącu “starego roku” sprzedaż nieruchomości w Mississaudze spadała, podaje Toronto Real Estate Board. W całym 2018 roku właścicieli zmieniło o 16,4 proc. mniej domów niż w 2017 (7746 transakcji po uwzględnieniu tych ostatecznie niezrealizowanych w porównaniu z 9269 w 2017). Rekord sprzedaży padł w roku 2016, kiedy to sprzedano 11 584 nieruchomości. Względem tej liczby wynik za ubiegły rok jest aż o 33,1 proc. słabszy.

Pozostało do przeczytania 60 proc. tekstu

Na stronie Global Affairs Canada pojawiło się ostrzeżenie dla Kanadyjczyków wybierających się do Chin. To pierwsza aktualizacja po ochłodzeniu stosunków między państwami w ubiegłym miesiącu.

Pozostało do przeczytania 50 proc. tekstu

wtorek, 15 styczeń 2019 11:17

Zatruci czadem w szkole

Napisane przez

W poniedziałek rano ewakuowano uczniów ze szkoły Ecole des Découvreurs w Lasalle pod Montrealem. Około 11 35 uczniów i ośmiu pracowników szkoły nagle źle się poczuło, zaczęło się skarżyć na zawroty głowy i wymiotować.

Pozostało do przeczytania 50 proc. tekstu

Kolejną falą kampanii #MeToo mogą być skargi muzułmanek, których mężowie postanowili skorzystać z możliwości, jakie daje im dozwolona przez islam poligamia.

Mieszkająca w Toronto Zaib opowiada, że na początku ubiegłego roku odebrała telefon od swojego męża, który jej powiedział, że poślubił druga żonę. Kobieta była w szoku.

Pozostało do przyczytania 90 proc. tekstu

poniedziałek, 14 styczeń 2019 18:17

Japońska dollarama już w Ontario

Napisane przez

W Ontario pojawiła się pierwsza japońska Dollarama. Sklep nazywa się Oomomo i można w nim znaleźć kosmetyki, akcesoria do kuchni czy robótek ręcznych – łącznie ponad 8000 produktów. Taka kombinacja Home Sense, Muji i Dollaramy.

Pozostało do przeczytania 50 proc. tekstu

poniedziałek, 14 styczeń 2019 16:08

Zabawa w kotka i myszkę

Napisał

Zgodnie z zapowiedzią policjanci w Ontario zaczęli wypatrywać rozproszonych kierowców z okien autobusów miejskich. Wiadomo – z wysoka łatwiej dojrzeć kierowcę z komórką w ręku czy na kolanach.

Pozostało do przeczytania 50 proc. tekstu

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 styczeń 2019 19:02
poniedziałek, 14 styczeń 2019 11:53

Znów pozamieniali się stołkami

Napisane przez

Scott Brison, dotychczasowy szef skarbu państwa, ogłosił, że nie będzie ubiegał się o mandat poselski w kolejnej kadencji i rezygnuje z miejsca w gabinecie premiera Trudeau. Jego rezygnacja oznacza roszady w rządzie, który szykuje przedwyborczą strategię.

Pozostało do przeczytania 80 proc. tekstu

Ottawa zastanawia się, co zrobić z porzuconymi kontami bankowymi i oszczędnościami emerytalnymi, i oczywiście jak by je tu opodatkować i przestać płacić odsetki od nich. 31 grudnia bank centralny oceniał, że łączne saldo na takich rachunkach to 742 miliony dolarów.

Pozostało do przeczytania 70 proc. tekstu 

Strona 1 z 203