Goniec

Register Login

Wiadomości kanadyjskie

Wiadomości kanadyjskie

Informacje i wydarzenia

Na stronie Global Affairs Canada pojawiło się ostrzeżenie dla Kanadyjczyków wybierających się do Chin. To pierwsza aktualizacja po ochłodzeniu stosunków między państwami w ubiegłym miesiącu.

Pozostało do przeczytania 50 proc. tekstu

wtorek, 15 styczeń 2019 11:17

Zatruci czadem w szkole

Napisane przez

W poniedziałek rano ewakuowano uczniów ze szkoły Ecole des Découvreurs w Lasalle pod Montrealem. Około 11 35 uczniów i ośmiu pracowników szkoły nagle źle się poczuło, zaczęło się skarżyć na zawroty głowy i wymiotować.

Pozostało do przeczytania 50 proc. tekstu

Kolejną falą kampanii #MeToo mogą być skargi muzułmanek, których mężowie postanowili skorzystać z możliwości, jakie daje im dozwolona przez islam poligamia.

Mieszkająca w Toronto Zaib opowiada, że na początku ubiegłego roku odebrała telefon od swojego męża, który jej powiedział, że poślubił druga żonę. Kobieta była w szoku.

Pozostało do przyczytania 90 proc. tekstu

poniedziałek, 14 styczeń 2019 18:17

Japońska dollarama już w Ontario

Napisane przez

W Ontario pojawiła się pierwsza japońska Dollarama. Sklep nazywa się Oomomo i można w nim znaleźć kosmetyki, akcesoria do kuchni czy robótek ręcznych – łącznie ponad 8000 produktów. Taka kombinacja Home Sense, Muji i Dollaramy.

Pozostało do przeczytania 50 proc. tekstu

poniedziałek, 14 styczeń 2019 16:08

Zabawa w kotka i myszkę

Napisał

Zgodnie z zapowiedzią policjanci w Ontario zaczęli wypatrywać rozproszonych kierowców z okien autobusów miejskich. Wiadomo – z wysoka łatwiej dojrzeć kierowcę z komórką w ręku czy na kolanach.

Pozostało do przeczytania 50 proc. tekstu

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 styczeń 2019 19:02
poniedziałek, 14 styczeń 2019 11:53

Znów pozamieniali się stołkami

Napisane przez

Scott Brison, dotychczasowy szef skarbu państwa, ogłosił, że nie będzie ubiegał się o mandat poselski w kolejnej kadencji i rezygnuje z miejsca w gabinecie premiera Trudeau. Jego rezygnacja oznacza roszady w rządzie, który szykuje przedwyborczą strategię.

Pozostało do przeczytania 80 proc. tekstu

Ottawa zastanawia się, co zrobić z porzuconymi kontami bankowymi i oszczędnościami emerytalnymi, i oczywiście jak by je tu opodatkować i przestać płacić odsetki od nich. 31 grudnia bank centralny oceniał, że łączne saldo na takich rachunkach to 742 miliony dolarów.

Pozostało do przeczytania 70 proc. tekstu 

niedziela, 13 styczeń 2019 17:19

Pizza dla kolegów z USA

Napisane przez

Kanadyjscy kontrolerzy ruchu lotniczego kupują pizzę swoim amerykańskim kolegom. Z powodu wyjątkowo długiego „zamknięcia rządu” w Stanach Zjednoczonych 10 000 tamtejszych kontrolerów od końca grudnia nie dostaje pensji.

Pozostało do przycztania 50 proc. tekstu

Sok pomarańczowy prawdopodobnie wyjdzie z kanonu zdrowych produktów spożywczych. Health Canada przygotowuje zmiany w Canada’s Food Guide i zmianę zapisu mówiącego o tym, że pół szklanki 100-procentowego soku pomarańczowego zawiera tyle składników odżywczych co jednak porcja owoców lub warzyw. Teraz rekomendowana będzie woda - jako napój, który nie zawiera cukru.

Pozostało od przeczytania 75 proc. tekstu

Wysoki komisarz Wielkiej Brytanii w Kanadzie Susan le Jeune d'Allegeershecque mówi, że trwają prowadzone są nieformalne rozmowy z Kanadą, które mogą się zakończyć podpisaniem umowy o wolnym handlu w ciągu zaledwie roku. Londyn stara się zabezpieczyć stosunki handlowe i przygotowuje się do wyjścia z Unii Europejskiej. Ważne głosowanie dotyczące Brexitu ma się odbyć w brytyjskim parlamencie we wtorek 15 marca. Oficjalne negocjacje handlowe mogą się zacząć dopiero w dniu wyjścia z Unii, a to jest planowane na 29 marca.

Pozostało do przeczytania 60 proc. tekstu