Goniec

Register Login

Wiadomości kanadyjskie

Wiadomości kanadyjskie

Informacje i wydarzenia

Bell patrzy łakomym okiem na dane osobowe swoich klientów. W grudniu, wzorem fejsbuka czy googla, operator zaczął prosić klientów o wyrażenie zgody na śledzenie, jak używają swoich telefonów komórkowych, stacjonarnych, internetu, telewizji, aplikacji i wszelkich innych dobrodziejstw pochodzących od Bella i jego pokrewnych.

Pozostało do przeczytania 60 proc. tekstu

poniedziałek, 07 styczeń 2019 18:27

Bo będą nadużycia...

Napisane przez

Konserwatywna senator Linda Frum pisze na twitterze, że jeśli rząd uchwali ustawę C-76 zmieniającą prawo wyborcze, podczas najbliższego głosowania wystarczy okazanie otrzymanej przed wyborami karty identyfikacyjnej (voter ID card). Konserwatyści biją na alarm, że nasz system będzie bardziej podatny na oszustwa i przypominają o przypadku imigrantki, która otrzymała pocztą kartę uprawniającą do głosowania, mimo że w Kanadzie przebywała od 18 miesięcy i ubiegała się o azyl.

Pozostało do przeczytania 50 proc. tekstu

poniedziałek, 07 styczeń 2019 18:24

Kiedy elektryfikacja?

Napisane przez

Metrolinx chwali się podnoszeniem standardu usług przewozowych. Transport publiczny w GTA zmienia się, a zmiany te kosztują 34 miliardy dolarów. Po zakończeniu rewitalizacji do 2025 roku liczba kursów pociągów GO zwiększy się czterokrotnie. Teraz realizowanych jest 1500 przejazdów tygodniowo. W południowym Ontario pociągi mają jeździć co 15 minut przez cały dzień.

Pozostało do przeczytania 80 proc. tekstu

poniedziałek, 07 styczeń 2019 18:22

Jak na dzikim zachodzie

Napisane przez

W niedzielę około 2:30 po południu w dzielnicy Beaches doszło do strzelaniny niczym z dzikiego zachodu. Strzały padły w okolicy Woodbine Ave. i Kingston Rd. Niedługo potem samochód, w którym były ofiary, SUV audi ze śladami po kulach, zauważono na Queen St. E. zaraz na wschód od Woodbine.

Zostało do przeczytania 50 proc. tekstu

poniedziałek, 07 styczeń 2019 18:18

Słabnie wiara w system

Napisane przez

Kanadyjczycy zasadniczo popierają imigrację, ale wiara w dobre zarządzanie systemem imigracyjnym zaczyna słabnąć, wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos. Ankietę przeprowadzono w grudniu wśród 2001 uprawnionych do głosowania osób. 40 proc. badanych przyznała, że „przez imigrantów Kanadyjczykom trudniej jest znaleźć pracę”.

Pozostało do przeczytania 60 proc. tekstu

poniedziałek, 07 styczeń 2019 13:43

Szopka noworoczna po kanadyjsku

Napisane przez

Parodia podróży premiera Justina Trudeau do Indii była częścią programu satyrycznego przygotowanego przez Radio-Canada na koniec roku. Aktor wcielający się w postać premiera pali skręta, po czym nagle przenosi się do Indii, gdzie jest ubrany w tradycyjne stroje, widzi gadające krowy, które przepycha goryl w czerwonym krawacie z fryzurą na Donalda Trumpa.

Pozostało do przeczytania 60 proc. tekstu

Metropass uprawniający do miesięcznych przejazdów TTC w grudniu był ostatnim tego typu biletem miesięcznym na torontońską komunikację publiczną. Od nowego roku obowiązuje już tylko karta Presto. Metropassy funkcjonowały od kwietnia 1980 roku, gdy cały bilet miesięczny kosztował 26 dolarów. W ciągu 38 lat sprzedano ich ponad 78 milionów.

Pozostało do przeczytania 85 proc. tekstu

niedziela, 06 styczeń 2019 18:01

Proszę mi wymienić na taką z nurem

Napisane przez

Rząd premiera Justin Tredeau zezwolił na emisję nowej monety jednodolarowej upamiętniającej 50. rocznicę dekryminalizacji aktów homoseksualnych, co było decyzją jego ojca. Zgodę wydano 14 grudnia. Według CBC na monecie widnieją dwie twarze – lewa połowa to połowa twarzy widziana z przodu, a prawa to twarz widziana z profilu skierowana w lewą stronę. Całość skomponowana jest tak, że wygląda jak jedna twarz.

Pozostało do przeczytania 80 proc. tekstu

niedziela, 06 styczeń 2019 18:00

Nie leci, a licznik bije

Napisane przez

 W 2018 roku w Toronto wykryto nieprawidłowe działanie prawie 120 dystrybutorów paliw. Measurement Canada, instytucja odpowiedzialna za sprawdzanie dystrybutorów w całym kraju, podało, że około 3 proc. z 3907 pomp poddanych inspekcjom było zepsutych. W skali kraju z 81 068 sprawdzonych dystrybutorów przekłamania stwierdzono we wskazaniach 4 proc. z nich.

Do przeczytania pozostało 50 proc. tekstu

niedziela, 06 styczeń 2019 17:57

Nie stać nas na dom

Napisane przez

Zdaniem Royal Bank of Canada w 2019 roku przystępność domów spadnie w większości kanadyjskich miast. Stosunek kosztu posiadania domu do mediany dochodów będzie dalej rósł, jako że z powodu rosnących stóp procentowych kredyty będą coraz droższe. W przypadku Toronto, gdzie mediana dochodów w czwartym kwartale według prognoz będzie wynosiła 71 631 dol., koszt posiadania nieruchomości wzrośnie do 79 proc. tej kwoty. W 2018 wynosił prawie 76 proc.

Pozostało do przeczytania 75 proc. tekstu