Goniec

Register Login

Wiadomości kanadyjskie

Wiadomości kanadyjskie

Informacje i wydarzenia

poniedziałek, 31 grudzień 2018 14:09

Coraz więcej uchodźców i bezdomnych

Napisane przez

Wyniki tegorocznego liczenia bezdomnych potwierdzają to, o czym słyszeliśmy przez większość ostatnich miesięcy – uchodźcy stali się poważnym obciążeniem miejskiego systemu schronisk i noclegowni. Liczenie przeprowadzono wieczorem 26 kwietnia. To czwarte badanie Street Needs Assessment (SNA) od 2006 roku. Okazało się, że 40 proc. miejsc w noclegowniach (2618 miejsc), którymi zarządza miasto, jest zajmowanych przez uchodźców i ubiegających się o azyl.

niedziela, 30 grudzień 2018 17:30

Pierwsze miliony

Napisane przez

Według Statistics Canada sklepy z marihuaną w ciągu dwóch tygodni po legalizacji narkotyku zarobiły 43 miliony dolarów. Agencja od 17 października zbiera dane o sprzedaży w tradycyjnych sklepach i przez internet.

Ostatnio zmieniany niedziela, 30 grudzień 2018 17:32
niedziela, 30 grudzień 2018 17:29

Komu order?

Napisane przez

Grono osób odznaczonych Orderem Kanady powiększyło się o 103 osoby. Jedną z nowo odznaczonych jest Beckie Scott, złota medalistka olimpijska w narciarstwie biegowym z Salt Lake City z 2002 roku, która po zakończeniu kariery sportowej zajęła się propagowaniem zwalczania dopingu w sporcie i stanęła na czele organizacji charytatywnej prowadzącej programy sportowe dla młodzieży wywodzącej z ludności rdzennej.

Global Affairs Canada oświadczyło zdawkowo, że „kanadyjski obywatel przetrzymywany w chinach w tym miesiącu, został zwolniony i powrócił do Kanady”. Chodzi o nauczycielkę angielskiego z Alberty, Sarah McIver, której zatrzymanie miało być związane z jej pozwoleniem na pracę. Została skazana na karę administracyjną za nielegalne zatrudnienie, przekazał rzecznik prasowy chińskiego rządu.

środa, 26 grudzień 2018 10:17

Atom z lewej, padnij

Napisał

Rok po tym, jak mieszkańcy Hawajów zostali przestraszeni przez omyłkowo nadany alarm ostrzegający przed nadlatującymi pociskami balistycznymi, Kanada finalizuje procedury, których celem jest powiadomienie społeczeństwa o zagrożeniu z powietrza. Chodzi o odpowiedź na pytanie co rząd federalny zrobi w obliczu masowego ataku nuklearnego. Szczegóły tego planu są wciąż opracowywane, mają być w styczniu podane do wiadomości

wtorek, 25 grudzień 2018 21:02

Grypa zaatakowała wcześniej

Napisał

Grypa uderzyła wcześniej tego roku. Pod koniec 2018 roku w kanadyjskich szpitalach przebywało 3 razy tyle dzieci co zwykle, w związku z zachorowaniem na grypę. Zdaniem lekarzy, jednoznacznie świadczy to o wczesnym rozpoczęciu tegorocznego sezonu grypowego. - Nasze szpitale pękają w szwach, na ostry dyżur ustawiają się długie kolejki, taka sytuacja panuje na terenie całej prowincji Quebec - mówiła dr Dr. Catherine Farrel ze szpitala CHU Sainte-Justine w Montrealu.

Ostatnio zmieniany środa, 26 grudzień 2018 10:23
wtorek, 25 grudzień 2018 21:01

Rośnie cena znaczka pocztowego

Napisał

Kanadyjscy pocztowcy wrócili do pracy po strajku i jak można się było spodziewać niedługo wzrośnie cena znaczka pocztowego. Od 14 stycznia kanadyjska poczta podnosi cenę znaczka na list wewnątrz kraju do $1,05 (obecna cena wynosi 1 $) wzrastają również opłaty za pocztę w innych kategoriach; wysyłka listów do Stanów Zjednoczonych podrożeje od 7 do 0,20 centów, podczas gdy tych zaoceanicznych dodatkowo o 15 - 20 centów. Nowe ceny to pierwszy wzrost opłat za przesyłki pocztowe od marca 2013 r. Kanadyjska poczta szacuje, że podwyżka przyniesie dodatkowo 26 mln $ zysku z czego 11 mln od osób prywatnych, a pozostałe 15 mln od przedsiębiorstw małych i średnich.

Ostatnio zmieniany środa, 26 grudzień 2018 10:23
wtorek, 25 grudzień 2018 20:58

Trudeau: Są Święta - bądź uprzejmy!

Napisał

W swoim świątecznym przesłaniu premier Kanady Justin Trudeau stwierdził że to o co chodzi w tegorocznych świętach to szerzenie uprzejmości; trzeba być wzajemnie dla siebie miłym.

Reklama

Ostatnio zmieniany środa, 26 grudzień 2018 10:24
czwartek, 20 grudzień 2018 16:53

Dlaczego piloci odchodzą z RCAF?

Napisane przez

Po ostatnim raporcie audytora generalne dotyczącym odchodzenia pilotów z Royal Canadian Air Force pojawiły się spekulacje na temat przyczyn rezygnacji. W mediach społecznościowych komentowano, że piloci odchodzą, bo rząd nie spieszy się z zamawianiem nowych myśliwców, przede wszystkim F-35. Nie jest to jednak prawdą.

Ostatnio zmieniany środa, 26 grudzień 2018 10:24

Po aresztowaniu w Vancouver dyrektor finansowej firmy Huawei kilku chińskich producentów samochodów wstrzymuje się w podjęciem decyzji dotyczącej rozszerzenia produkcji w Kanadzie, mówi Flavio Volpe, przewodniczący Automotive Parts Manufacturers' Association.