Goniec

Register Login

Wiadomości kanadyjskie

Wiadomości kanadyjskie

Informacje i wydarzenia

poniedziałek, 24 wrzesień 2018 08:12

Wszyscy będą musieli zacisnąć pasa

Napisane przez

Vic Fedeli, ontaryjski minister finansów, powiedział, że prowincja będzie musiała zaciskać pasa, by uporać się z 15-miliardowym deficytem budżetowym. Właśnie taka kwota wynikła z ostatniego przeglądu budżetu. Fedeli wyjaśnił, że rząd postanowił podczas prowadzenia przeglądu finansów korzystać z metod używanych przez audytora generalnego. W ten sposób okazało się, że brakuje więcej pieniędzy niż wcześniej podawano. Dziura budżetowa jest wielka, dlatego każdy musi się poświęcić, bez wyjątku. Będzie nam przyświecać wspólny cel, mamy jasną wizję i mnóstwo pracy przed sobą, powiedział minister.

Jeśli możesz, pomóż nam

Niezależna komisja, która zajmowała się przeglądem budżetu, podała, że w zeszłym roku deficyt wyniósł 3,7 miliarda dolarów. Budżet nie był zbilansowany wbrew temu, co mówili liberałowie. Co więcej, poprzedni rząd zapędził się prognozując dochody w bieżącym roku, zmniejszył rezerwę finansową o 300 milionów i deklarował, że zmniejszy koszty o 1,4 miliarda, co pozostało jedynie obietnicą. Gdy to wszystko wzięto pod uwagę, okazało się, że przewidywany deficyt budżetowy w roku 2018-19 urósł do 15 miliardów dolarów.

Fedeli nie powiedział, kiedy możemy się spodziewać pierwszego zbilansowanego budżetu. Podczas kampanii wyborczej konserwatyści twierdzili, że uda im się tego dokonać przed końcem kadencji.

Tymczasowy lider liberałów John Fraser stwierdził, że przedstawione dane były znane już wcześniej, a rząd je teraz nagłaśnia, by osiągnąć zysk polityczny. Sandy Shaw z NDP z kolei skonkludowała, że to wstęp do cięć i prywatyzacji.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 wrzesień 2018 11:05

Minister spraw zagranicznych Chrystia Freeland ogłosiła, że Kanada stworzy nowe stanowisko ambasadora, który będzie się zajmował sprawami kobiet, pokoju i bezpieczeństwa. Nowy, lub pewnie raczej nowa, ambasador zajmie się ulepszaniem programów pomocy zagranicznej dla kobiet oraz staraniem o zwiększenie udziału kobiet w misjach pokojowych i rozwiązywaniu konfliktów. Feministyczne środowiska krajowe i międzynarodowe mówią nam, że Kanada musi działać bardziej ambitnie, powiedziała Freeland. Potwierdziła również, że Kanada przeznaczy 25 milionów dolarów na inicjatywy mające na celu zwalczanie przemocy motywowanej dyskryminacją płciową i promowanie udziału kobiet w procesach pokojowych.

Jeśli możesz pomóż nam

Pani minister brała udział w spotkaniu kobiet-ministrów spraw zagranicznych, które zostało zorganizowane w Montrealu. Gospodyniami spotkania były Freeland i Federica Mogherini, zajmująca stanowisko wysokiego przedstawiciela Unii Europejskiej do spraw zagranicznych i polityki bezpieczeństwa. Na całym świecie 30 kobiet jest ministrami spraw zagranicznych. Do Kanady przyjechała co najmniej połowa z nich. To pierwsze tego typu spotkanie na świecie, ale – jak powiedziała Mogherini – nie ostatnie. Następne jest już planowane na przyszły rok, bezpośrednio przed Zgromadzeniem Ogólnym ONZ lub zaraz po nim. Mogherini podkreśliła, że obecność mężczyzn nie jest wykluczona i zwróciła uwagę, ze w Montrealu był obecny minister spraw zagranicznych Jaopnii Taro Kono. „Zależy nam, by kobiety w polityce zagranicznej były widoczne, znały się i pracowały z innymi, by kobietom na świecie żyło się lepiej, a w ten sposób mężczyźni też skorzystają”, powiedziała Mogherini.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 wrzesień 2018 11:08
poniedziałek, 24 wrzesień 2018 07:22

Normalna jesień z cieplejszą końcówką

Napisane przez

Meteorolodzy z The Weather Network przewidują, że jesień w Brampton i Mississaudze nie będzie odbiegać od normy, potem zaś czeka nas łagodne przejście do zimy. Końcówka września ma być chłodniejsza, z temperaturami niższymi niż w zeszłym roku. Październik też szykuje się nieco chłodniejszy niż zwykle, mówi meteorolog Brad Rousseau, za to listopad będzie stosunkowo ciepły. Co do kolorów jesieni, to liście zaczną się czerwienić i złocić w tym roku z pewnym opóźnieniem. Jesienne burze będą występować rzadziej niż zwykle i zdaniem meteorologów mają być słabsze.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 wrzesień 2018 11:10

W centrum Liberty Village powstanie tymczasowe schronisko dla bezdomnych, potwierdzili urzędnicy z miejskiego wydziału ds. schronisk, wsparcia i mieszkalnictwa (shelter, support and housing – SSHA). W budynku, na konstrukcję którego miasto przeznaczy 2,5 miliona dolarów, znajdą się miejsca dla 100 osób. Zważywszy na duży koszt budowy, niektórzy zastanawiają się, czy schronisko rzeczywiście będzie tymczasowe.

Schronisko ma być otwarte w grudniu, a stanie na części parkingu przy Lamport Stadium. Rzecznik prasowy SSHA stwierdził, że powstanie schroniska nie będzie mieć wpływu na możliwości korzystania z obiektu sportowego. Na stadionie trenuje drużyna rugby Toronto Wolfpack. W zeszłym tygodniu do skrzynek pocztowych mieszkańców trafiły broszury informacyjne. Mieszkańcy okolicy obawiają się, że przy schronisku zaczną kręcić się dilerzy narkotyków, nikt nie będzie dbał o utrzymanie porządku, w pobliskim parku pojawią się zużyte igły, zaczną się kradzieże, a miasto ich zignoruje.

Ratusz nie mówi nic o utraconych dochodach, które obecnie czerpie z parkingu Green P. Mieści się na nim prawie 400 aut, biorąc pod uwagę, że stawka za dzień parkowania wynosi 15 dolarów, można obliczyć, że zysk miasta to około 180 000 dol. miesięcznie, czyli ponad 2 miliony dol. rocznie.

jeśli możesz, pomóż nam

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 wrzesień 2018 10:51
niedziela, 23 wrzesień 2018 02:03

Ford Fest przeszedł najśmielsze oczekiwania

Napisał
Niezwykłym sukcesem zakończył się tradycyjny Ford Fest organizowany przez rodzinę Fordów, od czasu gdy bracia weszli do polityki dla swych sympatyków, tak zwanego Ford Nation. Obecnie Doug Ford jest premierem Ontario. W tym roku impreza odbyła się w Vaughan. Przybyły tysiące osób, co zdaniem obserwatorów świadczy dobitnie że w prowincji narasta fala przeciwników liberalnej polityki. Sam Doug Ford wydawał się być zaskoczony tak znaczną liczbą gości - jak się szacuje około 5000 osób. Jesteśmy tutaj bo reprezentujemy ludzi i kiedy złożyliśmy obietnicę, zamierzamy jej dotrzymać - powiedział Ford - jesteśmy zwolennikami zostawienia ludziom pieniędzy w ich własnych portfelach, zamiast przekazywania ich rządowi. Odnosząc się do przeprowadzanego audytu finansów prowincji, stwierdził że poprzedni rząd dokonał największego finansowego oszustwa w historii, ukrywając prawdziwy rozmiar deficytu. Wśród tłumu były też dzieci byłego burmistrza Toronto, zmarłego na raka Roba Forda, brata Douga.
niedziela, 23 wrzesień 2018 01:45

Dwa potężne tornada w rejonie Ottawy

Napisał

Dwa potężne tornada przeorały w piątek pod wieczór okolice Ottawa i Gatineau. Pierwsze sklasyfikowane zostało jako EF3 na Enhanced Fujita scale, w pewnym momencie miało średnicę 0,5 km z wiatrami o prędkości dochodzącej do 260 km/h. Jest to pierwszy taki wypadek w historii by tornado o tej sile pojawiło się w Kanadzie we wrześniu. Drugie tornado zakwalifikowane jako EF 2 miało wiatry o prędkości około 220 km/h.
Burmistrz Ottawy Jim Watson powiedział że nigdy w życiu nie widział takich zniszczeń w mieście i wygląda to jak bombardowanie. W Ottawa Hospital w sobotę rano podawano na Twitterze, że 5 osób leczonych jest w związku z obrażeniami doznanymi podczas tornada; 2 osoby są w stanie krytycznym, a 1 w poważnym. Stan dwóch innych określono jako stabilny. Wszystkie 4 główne szpitale w Ottawie borykały się z wyłączeniami prądu i musiały używać własnych generatorów. Początkowo władze zachęcały mieszkańców do robienia zapasów wody i żywności, jednak później szef wydziału zarządzania sytuacjami nadzwyczajnymi w Ottawie Pierre Poirier ostrzegł że nie należy powodować wykupowania towarów, kiedy we wschodniej części miasta wszystko działa normalnie.
Straż pożarna chodziła od drzwi do drzwi, aby ustalić czy domy są bezpieczne, władze ostrzegły ludzi, aby nie wchodzili ponownie do swych domów do czasu aż nie uznane zostaną za zdatne do zamieszkania. W Gatineau wiatr uszkodził kilka bloków mieszkalnych. Jak twierdzą świadkowie żywioł dokonał tych zniszczeń w niespełna minutę.
Bardzo ucierpiała miejscowość Dunrobin na zachód od rzeki Ottawa, gdzie zniszczonych zostało co najmniej 60 domów. W sobotę po południu bez prądu pozostawało w regionie ponad 140 000 ludzi, jak informowali energetycy było to spowodowane kaskadowym wyłączaniem się sieci. W Gatineau tornado uderzyło bezpośrednia w stację transformatorową. Burmistrz Maxime Pedneaud-Jobin powiedział że kataklizm dotknął ponad 700 osób i zniszczonych jest 215 budynków z łączną liczbą 1686 mieszkań, zniszczeniu uległo również wiele samochodów, nie działają stacje benzynowe...

Ostatnio zmieniany niedziela, 23 wrzesień 2018 01:48

51- letni Bill Whatcott, działacz chrześcijański oskarżony przed sądem o wzniecanie nienawiści został podczas swojego procesu w czwartek uciszony przez sędziego kiedy starał się odczytać list krytykujący poprzedni rząd liberalnyOntario, a także premiera federalnego Justina Trudeau za silne polityczne związki ze społecznością LGBT. Whatcott stoi oskarżony jest o umyślne wzniecanie nienawiści przeciwko określonej grupie, w tym wypadku społeczności homoseksualnej, co może skutkować karą do 2 lat więzienia jeśli zostanie uznany za winnego.

Jeśli możesz pomóż naszemu wydawnictwu

 

 

Broni go znany z procesów Mary Wagner mecenas Charles Lugosi, który przed sądem stwierdził, że zarzuty te są motywowane politycznie i obrażają rządy prawa, a także są nadużyciem praworządności.
Aby postawić zarzuty o szerzenie nienawiści trzeba mieć muszą w Ontario zgodę prokuratora generalnego i były prokurator generalny Ontario Yasir Naqvi dał zielone światło jeszcze w maju, miesiąc przed tym zanim stracił stanowisko w rezultacie wyborów, które wyniosły do władzy konserwatystów i 2 lata po tym jak torontońska policja wdrożyła śledztwo w sprawie Whatcotta. Zarzuty te dotyczą parady homoseksualnej w roku 2016, kiedy Whatcott wraz z grupą działaczy przebranych w silikonowe kostiumy Gay Zombies wręczyli uczestnikom 3000 ulotek zatytułowanych "Zombie safe sex", w których ostrzegano przed niebezpieczeństwami duchowymi i biologicznymi praktyk homoseksualnych, zwłaszcza seksu oralnego i analnego. U zawierały zdjęcia pokazujące zbliżenia brodawek odbytu, jak również zdjęcie ofiar AIDS oraz brodawek genitaliów w ustach zaraz obok zdjęcia twarzy premiera Trudeau. Pisano w nich że prawo naturalne jest tu jasne - homoseksualizm jest nie do pogodzenia z naturą człowieka, a choroby, śmierć i chaos są smutną rzeczywistością homoseksualnego stylu życia. Ulotka krytykowała również premiera Trudeau za aktywizm homoseksualny, potępiała program edukacji seksualnej wprowadzany do szkół przez poprzedni rząd liberalny, wiązała ten fakt z byłym ministrem oświaty Ontario Benem Levinym skazanym w 2015 roku za pornografię dziecięcą. Torontońska policja w maju wydała list gończy za Whatcottem, który obecnie mieszka w Albercie ze swą żoną Jadranką i dwójką dzieci. Działacz oddał się w ręce policji 22 czerwca i przyleciał do Toronto, gdzie po kilku dniach więzienia został zwolniony za kaucją. Stracił jednak swoją pracę jako kierowca autobusu na polach naftowych i obecnie trudni się czyszczeniem dywanów.
Mecenas Lugosi przygotowuje obecnie rezolucję przeciwko prokuratorze do Sądu Najwyższego Ontario, zwrócił się do prokuratora, aby ujawnił jakie porady prawne uzyskał prokurator generalny, by zaaprobować zarzuty szerzenia nienawiści? Wskazuje przy tym że Naqvi zaaprobował oskarżenia o szerzenie nienawiści przeciwko Whatcottowi po tym jak sędzia odrzucił pozew defamacyjny wytoczony przez działaczy LGBTQ, w którym domagano się 104 mln dol. odszkodowania. Lugosi chce również aby ze sprawą zapoznali się premier Ontario Doug Ford oraz obecny prokurator Mulroney, tak aby mieli okazję przeciwstawić się politycznie motywowanym prześladowaniem które mają na celu uzyskać to, czego nie uzyskał poprzedni proces. Wiele osób podpisuje petycję domagając się by Ford unieważnił zarzuty.

goniec.net
Ostatnio zmieniany piątek, 21 wrzesień 2018 23:37
piątek, 21 wrzesień 2018 05:16

KANADYJSKIE FIRMY - SZANSA NA PRACĘ I SPONSOROWANIE

Napisane przez

IMG-34fa3c1509342c3855623dfc01acc59b-VLista pracodawców z Nowej Fundlandii i Labradoru, biorących udział w programie pilotażowym imigracji atlantyckiej została opublikowana, władze prowincji zachęcają cudzoziemców do nawiązania kontaktu z kanadyjskimi pracodawcami prowincji -i stnieje bowiem szansa na pobyt w Kanadzie poprzez zatrudnienie w jednej z tych firm.

Ponieważ często pytacie nas o kontakt z potencjalnymi pracodawcami, poniżej publikujemy listę kwalifikujących się pracodawcow, mogących zasponsorować imigrantów lub absolwentów kanadyjskich uczelni na pobyt stały. Domyślam się także, że firmy te pomagają w uzyskaniu wizy pracy. Lista zawiera 172 pracodawców.

A zatem jeśli ktoś chciałby wyemigrować w programie nominacji tej prowincji ma już gotową listę określonych i kwalifikujących się kanadyjskich firm.

Według raportu rządowego na Nowej Fundlandii i Labradorze przewiduje się tysiące dostępnych ofert pracy dla imigrantów do 2025 r. Podajemy kolejno nazwę firmy oraz jej lokalizację: 10113 Newfoundland Limited o/a Mary Brown’s Clarenville, 10162 NFLD Limited DBA o/a Marsh, Motor Sports Grand Falls-Windsor, 10464 Newfoundland Ltd. o/a Jungle Jim’s Restaurant St. John’s, 10565 NFLD Inc. o/a Hotel North Happy Valley Goose Bay, 10566 NFLD Inc. o/a Hotel North St. Anthony, 10567 NFLD Inc. o/a Hotel North Happy Valley Goose Bay, 4411617 Canada Inc. o/a Lasik MD St. John’s, 61065 NL Inc. o/a The Golden Years Estate Gander, 71036 Newfoundland and Labrador Ltd. o/a Cabot Auto Happy Valley Goose Bay, 73984 Newfoundland Labrador Inc. o/a The Reluctant Chef St. John’s 77299 Newfoundland and Labrador Ltd. o/a 4 Pillars – St. John’s St. John’s A Better Living Home Care St. John’s A Plus Auto Service Centre St. John’s Aditya Holdings (Canada) Inc. o/a Extreme Pita St. John’s Amity Foods Inc. o/a Tim Hortons St. John’s Association For New Canadians St. John’s Association francophone du Labrador Labrador City Atlantic Grocery Distributors Ltd. Bay Roberts Atlantican General Trading Inc. Mount Pearl Auto Impact Solutions Limited Grand Falls-Windsor Avalon Tech & Tailor Inc. St. John’s Awesome enterprises Ltd. o/a Acropolis Pizza Mount Pearl Beachside Manor Ltd. Placentia Beaufort Solutions Inc. St. John’s Bemister’s Janitorial Services Inc. St. John’s Bennett’s Limited o/a Ultramar Happy Valley Goose Bay Bhaskar Holdings (Canada) Inc. o/a Dairy Queen MUN Campus St. John’s Birdhouse Garden Market Inc. Happy Valley Goose Bay BJH Enterprises Inc. o/a Wing’ n It Kenmount Road St. John’s Bluedrop Learning Networks Inc. St. John’s Body Works St. John’s 2012 Ltd. St. John’s Bogart’s Jewelry Ltd. St. John’s Boutcher Holdings Inc. o/a Tim Hortons Corner Brook Briarside Holdings Ltd. o/a Humber Valley Veterinary Clinic Corner Brook Bugden Enterprises o/a Mary Brown’s Restaurant CBS Canton Restaurant St. John’s Caregivers Inc. o/a Blue Sky Family Care St. John’s Carol Automobile Ltd. Labrador City CBS Foods Ltd. o/a Jungle Jim’s Restaurant CBS CG Aberdeen Holdings Inc. o/a Harvey’s Restaurant St. John’s Chinched Bistro St. John’s Citrus Marketing Inc. o/a Newfoundland Canvas St. John’s City Light Holdings Inc. St. John’s City Trust and Mortgage Company Ltd. St. John’s Clarenville Foods Inc. o/a Jungle Jim’s Restaurant Clarenville Clarenville Foods Inc. o/a Shamrock City Pub Clarenville Collision Clinic Ltd. St. John’s Connie Parsons School of Dance Ltd. St. John’s Connor Madyson Enterprises o/a Tim Hortons Paradise Corner Brook Roman Catholic Episcopal Corporation Corner Brook Cosmos Enterprises Ltd. o/a Newfound Cabs St. John’s Culinary Creations Inc. Corner Brook DASH Foods Inc. o/a Mary Brown’s St. Anthony Dental Crafts Ltd. Mount Pearl Dr. Rehan Malik Labrador City Dr. Chandrasegaram Labrador Professional Dental Corporation Happy Valley Goose Bay Dr. Hans and Dr. Hans PMC Inc. Labrador City Dr. Nagaanand Dental Inc. St. John’s Dr. Parekh Dentistry Professional Corporation o/a Exploits Valley Dental Office Grand Falls-Windsor Dr. Vikram Vasamreddy Dentistry Professional Corporation Labrador City D’s Landing Inc. Happy Valley Goose Bay East Coast Sushi Restaurant Inc. St. John’s East End Tailoring Ltd. St. John’s Em-K Investments o/a Burger King St. John’s Empowered Homes Inc. St. John’s Exploits Valley Air Services Ltd. Gander Fisherman’s Landing Inn Rocky Harbour Flynn Canada Ltd. Mount Pearl FMI Atlantic Inc o/a KFC New Brunswick Focenco Ltd. o/a Colemans St. John’s/Mount Pearl Fonemed North America Inc. St. John’s Froyd Services Ltd. o/a A&W Restaurant Happy Valley Goose Bay Fytics Inc. St. John’s Gander Flight Training Ltd. Gander Genoa Design International St. John’s GillCo Enterprises Inc. o/a City Centre Pharmacy St. John’s Glovertown Shipyards (2010) Ltd. Glovertown Goulds Foods Inc. o/a Jungle Jim’s Restaurant Goulds Grace Hotel Ltd. Hopedale Green Bay Fibre Products Ltd. King’s Point Green Food Industries Inc. Paradise Gros Morne Trading Post Ltd. Daniel’s Harbour GWG Investments o/a Red Pepper Mongolian Grill St. John’s H&M Food Inc. St. John’s Harbour Grace Ocean Enterprises Ltd. Harbour Grace Harmonie Foods Ltd. o/a Tim Hortons St. John’s Humber Nurseries Ltd. Corner Brook I.C Pizza House Inc. St. John’s J. Shiref Sales Ltd. Mount Pearl J.Co Holdings Inc. o/a Kelseys 7120 St. John’s Jin Dragon Restaurant Holding Inc. St. John’s K & B Atlantic Inc. o/a Milestones St. John’s K&R Holdings Inc. o/a Mary Brown’s, Avalon Mall St. John’s Kelly’s Body Zone Happy Valley Goose Bay Kelsey Drive Pizza Inc. o/a Boston Pizza St. John’s Key Assets Newfoundland and Labrador Inc. St. John’s L&H Tucker Holdings Ltd. o/a Tim Hortons St. Anthony Labrador Donut o/a Tim Hortons Labrador City Labrador-Grenfell Health Happy Valley Goose Bay Letto’s Enterprises Ltd. o/a Northern Light Inn L’anse au Clair Magic Wok Ltd. St. John’s Mandarin Mart St. John’s MAR Investment Ltd. o/a Tim Hortons St. John’s Marble Resort Development Ltd. Corner Brook Maritime Jewellers Labrador City Memorial University St. John’s Mercer Investments o/a Mary Brown’s CBS Mercury Services Ltd. o/a Pizza Delight Clarenville MHD Enterprises Incorporated o/a Wing’n It Gander Gander Mobile Tire Service NL Inc. o/a TireTec St. John’s Mohamed Ali’s Restaurant St. John’s Momavie DMML Inc. o/a The MoMavie Center St. John’s Nails Time Inc. St. john’s New Moon Inc. St. John’s Newfound Resources Ltd. St. John’s Newfoundland Multi Foods Ltd. o/a Multi Foods Ltd. Happy Valley Goose Bay Newont Ltd. o/a Burger King St. John’s NGA Outsourcing Canada Inc. o/a NGA Human Resources St. John’s Nor-Lab Ltd. o/a Bentleys Restaurant Happy Valley Goose Bay Nor-Lab Ltd. o/a Maxwell’s Lounge Happy Valley Goose Bay O’Brien’s Sales and Service Ltd. L’Anse Au Loup Orkin Canada Corp. St. John’s P and B Enterprises o/a Hotel Alexis Port Hope Simpson PAL Aerospace Ltd. St. John’s Peninsula Donuts Inc. o/a Tim Hortons Marystown Pennecon Ltd. St. John’s PF Collins Customs Broker Ltd. St. John’s Philrobben Janitorial Ltd. Paradise Pride Restaurant Enterprise Inc. o/a Greco Pizza St. John’s Principal Holdings Ltd. St. John’s Proper Care Services Inc. Happy Valley Goose Bay Provincial Advisory Council The Status of Woman, NL St. John’s Puldin Enterprises Inc. o/a Venice Pizzeria St. John’s R&R Coffee Ltd o/a Tim Hortons Gander Rashmi Holdings Inc. St. John’s Red and Yellow Cabs Inc. St. John’s ROM Group Ltd. St. John’s RTS Janitorial Maintenance Inc. Paradise S&J Investments Inc. o/a Mary Brown’s Holyrood Seadrill Canada St. John’s Shirley’s Haven Inc. Catalina Small Holdings Ltd. o/a Smitty’s Restaurant Mount Pearl So & Associates Ltd. o/a The UPS Store St. John’s Solace Power Inc. Mount Pearl Square meals Inc. o/a Smitty’s Family Restaurant St. John’s Stavanger Drive Pizza Company o/a Boston Pizza St. John’s Sunrise Ventures Inc. o/a Tim Horton’s Mount Pearl Suraj Holdings (Canada) Inc. o/a BuckWeavers St. John’s Surya Holdings Inc. o/a Extreme Pita St. John’s Sushi Nami George Street Restaurant Incorporated St. John’s Sushi Shokunin Inc. St. John’s Sutherland Investments (2017) Inc. o/a Tim Hortons Grand Falls-Windsor Tai Hong Restaurant Clarenville Terry’s Tents & Shoe Repair Limited Happy Valley Goose Bay TGY Estate Ltd. o/a The Golden Years Estate Grand Falls-Windsor The New Vogue Furriers Ltd. St. John’s Them Days Incorporated Happy Valley Goose Bay Thunder Rode Ent. Ltd. o/a Tim Hortons Happy Valley Goose Bay Tilt House Bakery Portugal Cove, St. Philips Torbay Fun Foods o/a Jungle Jim’s Restaurant St. John’s Trinity Hospitality Services St. John’s/Gander United Foods Inc. o/a McDonald’s Family Restaurant Grand Falls-Windsor Urban Flooring Contractors Ltd. Mount Pearl Viking Carpentry and Construction Ltd. Mount Pearl W.J. Dober Limited Marystown Wabush Convenience Store Limited Wabush WDI Coffee Incorporated o/a Tim Hortons Paradise West End Foods ltd. o/a Jungle Jim’s Restaurant St. John’s Wiseman’s Funeral Homes Ltd. Marystown Work Global Canada Inc. St. John’s Yellow Belly Brewery Ltd. St. John’s Ye’s Wok Restaurant (Newfoundland & Labrador Inc.) Paradise

Izabela Embalo
www.emigracjakanada.net
IZABELA EMBALO CONSULTING INC.
Licensed Canadian Immigration Practitioners
Commissioners of Oath

Dwóch młodych transseksualistów z Toronto złożyło w sądzie skargi przeciwko rządowi prowincji twierdząc, że tymczasowy program edukacji seksualnej dyskryminuje wszystkich uczniów LGBT. Ryan i Noah, obaj w wieku 15 lat uczęszczający do 10 klasy, domagają się przywrócenia programu z 2015 roku, ponieważ, jak mówią, jest "inkluzywny". Żądają wypłaty po 15 000 dolarów odszkodowania za zmianę programu i spowodowane tym uszczerbki na godności osobistej, ból i cierpienie. Każdy z nich jest biologicznie kobietą, ale identyfikuje się jako mężczyzna. Obaj odkryli w sobie inną płeć w szkle podstawowej, a szkołę średnią zaczęli już jako osobnicy płci męskiej i takimi znają ich obecni koledzy.

Ryan twierdzi, że wielu uczniów po zmianach nie będzie wiedziało, jak traktować osoby transseksualne, a brak edukacji i ignorancja będą skutkować brakiem szacunku. Obaj uważają, że program z 2015 roku jest niezbędnym narzędziem walki z dyskryminacją i zastraszaniem, jakiego doświadczyli w szkole podstawowej.

Pozwy w ich imieniu złożyła organizacja Justice for Children and Youth z Toronto. Dokumenty trafiły do prowincyjnego trybunału praw człowieka. Prawniczka Andrea Luey mówi, że po zmianach wprowadzonych przez rząd prowincji uczniowie mogą mieć utrudniony dostęp do "edukacji wolnej od dyskryminacji". Tymczasowy program nauczania tworzy środowisko nauczania dopuszczające uprzedzenia i nietolerancję. W pozwach znalazły się również żądania, by tworzone w przyszłości programy były zgodne z prowincyjnym kodeksem praw człowieka, a także by komentarze minister edukacji Lisy Thompson i jej urzędników zostały uznane za sprzeczne z kodeksem. Sprzeczna z kodeksem jest także strona internetowa, za pośrednictwem której można donosić na nauczycieli niestosujących się do obecnych wymagań programowych.

Ostatnio zmieniany piątek, 21 wrzesień 2018 19:45
piątek, 21 wrzesień 2018 04:26

Ciało nurka w Humber Bay

Napisane przez

Policja wyłowiła ciało nurka, który zaginął w wodach Humber Bay. Służby zostały wezwane w okolicę Humber Bay Park West i Lakeshore Boulevard niedaleko Etobicoke Yacht Club około 8 wieczorem w niedzielę. Pod wodę zeszło dwóch nurków, ale tylko jeden wypłynął. Jednostka wodna miejskiej policji znalazła ciało zaginionego około 9:30 rano w poniedziałek. Przyjaciele i krewni zmarłego mówią, że był doświadczonym nurkiem i miał licencję. Drugi nurek trafił do szpitala, jego stan jest stabilny.