Goniec

Register Login

Wiadomości kanadyjskie

Wiadomości kanadyjskie

Informacje i wydarzenia

niedziela, 16 grudzień 2018 17:02

Mieszkańców Brampton nie ubezpieczamy

Napisane przez

Była pracownica jednej z największych firm ubezpieczeniowych w Kanadzie oskarża swojego pracodawcę o dyskryminowanie mieszkańców Brampton. Allstate Insurance Company of Canada miał ponoć wprowadzić procedury, które ograniczały pracownikom możliwość sprzedawania ubezpieczeń klientom zamieszkałym w Brampton, ponieważ w regionie często dochodzi do oszustw.

piątek, 14 grudzień 2018 12:02

Oszukiwali na angielskim

Napisane przez

Ponad 400 studentów z Indii będzie musiało jeszcze raz zdawać międzynarodowe standaryzowane testy z angielskiego po tym, jak Niagara College zakwestionowało wyniki. Uczelnia zaczęła badać sprawę egzaminów IELTS (International English Language Testing System) jesienią, gdy liczba zagranicznych studentów pierwszego roku zagrożonych niezaliczeniem egzaminów końcowych wzrosła do 300.

piątek, 14 grudzień 2018 11:59

Trzeba dmuchać!

Napisane przez

18 grudnia wchodzi w życie nowe prawo o obowiązku poddania się badaniu alkomatem podczas zatrzymania przez policję, jeśli tylko funkcjonariusze tego zażądają. Nie będzie przy tym ważny powód zatrzymania, może to być przekroczenie dozwolonej prędkości, niezatrzymanie się na czerwonym świetle czy nawet rutynowa kontrola RIDE.

piątek, 14 grudzień 2018 11:45

Chroniczne braki leków

Napisane przez

Z badania wykonanego na zlecenie Canadian Pharmacists Association jeden na czterech dorosłych Kanadyjczyków w ciągu ostatnich trzech lat sam doświadczył braku leków lub zna kogoś, dla kto nie mógł kupić potrzebnych medykamentów. Problem nasilił się w ostatnich latach, mówi Phil Emberley, farmaceuta z Ottawy, jeden z dyrektorów stowarzyszenia farmaceutów.

piątek, 14 grudzień 2018 11:50

Amisze migrują do Manitoby

Napisane przez

Mimo że Amisze zaczęli osiedlać się w miejscowości Vita w Manitobie kilka miesięcy temu, ludzie wciąż podchodzą do okien, by przyjrzeć się ich bryczkom przejeżdżającym ulicami. Eva Dyck, właścicielka Eva's Restaurant, mówi, że nowi sąsiedzi wciąż budzą ciekawość.

piątek, 14 grudzień 2018 11:45

Co grozi kobietom w ciepłych krajach?

Napisane przez

Gdy za oknem zima, wiele osób marzy o podróży do ciepłych krajów. Tym, którzy zdecydują się na wyjazd, Global Affairs Canada radzi zachowanie pewnej ostrożności. Dotyczy to przede wszystkim kobiet. Rząd monitoruje sytuację w 32 krajach – 28 państwach karaibskich i czterech w Ameryce Łacińskiej. Dla ponad połowy wydano ostrzeżenia. Co grozi turystkom z Kanady w najpopularniejszych kurortach?

piątek, 14 grudzień 2018 11:42

Mafia lubi być lubiana

Napisane przez

Przewodniczący związku zawodowego ratowników medycznych z Hamilton, menedżer Hamilton Health Sciences, miejscowy ksiądz, były dyrektor miejskiego lotniska – wszyscy wyrazili w sądzie wsparcie dla braci Violi, przemytników, którzy zostali aresztowani podczas międzynarodowej operacji policyjnej. 52-letni Domenico Violi został skazany na osiem lat więzienia, a 48-letni Giuseppe (Joey) Violi – na 16 lat za przemyt fentanylu i kokainy. Mafijne korzenie braci sięgają lat 70. Ich ojciec, zabity w 1978 roku, był szefem mafii montrealskiej.

piątek, 14 grudzień 2018 11:39

Jest zmiana, ale czy na lepsze?

Napisane przez

Premier Trudeau ogłosił zmiany w Canada Summer Jobs Program. Rząd zrezygnował z nakazu podpisywania przez pracodawców oświadczenia o uznawaniu prawa do aborcji, ale mimo tego, co mówi, nie dał za wygraną.

W poniedziałek poseł konserwatywny Ted Falk powiedział swoim kolegom-parlamentarzystom, by nie zapominali, czego dotyczą święta Bożego Narodzenia. „Podczas jednego z moich ostatnich lotów widziałem przez okno piękny zachód słońca. Wspaniały spektakl światła trwał zaledwie kilka minut, po czym zapadła ciemność.

W odpowiedzi na aresztowanie Meng Wanzhou Chińczycy bojkotują Canada Goose. Od czasu zatrzymania dyrektor finansowej Huawei wartość akcji kanadyjskiej firmy na nowojorskiej giełdzie spadła o 20 proc.