Goniec

Register Login

Aby każdy skorzystał na wzroście gospodarczym

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kathleen Wynne zapowiada, że podstawowym zagadnieniem poruszanym podczas jej kampanii wyborczej będzie kwestia równego korzystania ze wzrostu gospodarczego przez wszystkich mieszkańców prowincji. Pani premier podkreśla, że to niedopuszczalne, by ontaryjczycy ledwo wiązali koniec z końcem w okresie, gdy bezrobocie jest najniższe od 17 lat. Wyrównywaniu szans ma służyć m.in. podwyższenie płacy minimalnej czy wprowadzenie programu refundacji leków dla osób poniżej 25 roku życia. Wynne zdaje sobie sprawę, że należy się jeszcze zająć lekami na receptę i opieką stomatologiczną.

Liberałowie zapowiadają, że w 2018 roku opublikują budżet wcześniej niż pod koniec marca lub w kwietniu. Prawdopodobnie będzie odzwierciedleniem programu wyborczego partii.

Wybory odbędą się 7 czerwca. Kampania wyborcza oficjalnie zacznie się w drugim tygodniu maja.

Według ostatniej ankiety przeprowadzonej przez Campaign Research działania pani premier popiera tylko 19 proc. mieszkańców Ontario. Wynne w ostatnim czasie wzięła udział w kilku spotkaniach zorganizowanych w miejskich ratuszach i przyznaje, że wyborcy mają co do niej mieszane uczucia. Zaznacza jednak, ze nie zamierza zmieniać swojej polityki. Mówi, że musi słuchać ludzi i wykonywać swoją pracę, wdrażać to, co jej zdaniem odpowiada potrzebom wyborców. A ich osobisty stosunek do niej to już ich sprawa.


Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu subskrypcji. Kup tutaj!

Zaloguj się by skomentować