Goniec

Register Login

Calgary pod śniegiem. Rekord opadów

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od godziny 10 rano w niedzielę w Calgary zaczął obowiązywać 72-godzinny zakaz parkowania na trasach do odśnieżania. Jest to już trzeci taki zakaz w minionych tygodniach obowiązujący na ulicach oznaczonych niebieskim znakiem ze śnieżynką.
W sobotę rano kanadyjskiej Instytutu Meteorologii wystosował ostrzeżenie przed opadami śniegu na dużym obszarze Alberty poczynając od Edmonton na północy aż do Crowsnest Pass i Pincher Creek na południowym zachodzie.
Marzec jest najbardziej obfitującym w opady śniegu miesiącem roku tłumaczy starszy klimatolog Instytutu Meteorologii David Phillips, jednak te opady są wyjątkowo obfite. Śnieg padał przez 3 dni na niektórych obszarach bez przerwy od czwartku, co oznacza że spadło 20-30 cm śniegu w ciągu 40 godzin. W piątek w Calgary spadło 13 cm śniegu, co przekracza dotychczasowy rekord w tym dniu roku ustanowiony w 1939 r. który wynosił 10,2 cm. Opady spowodowały olbrzymie trudności komunikacyjne, policja odnotowała mnóstwo stłuczek i większych wypadków wokół miasta i w samej metropolii, niektóre drogi zostały całkowicie zamknięte.


Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu subskrypcji. Kup tutaj!

Andrzej Kumor

Widziane od końca.

Strona: www.goniec.net/
Zaloguj się by skomentować