Goniec

Register Login

Ile można z siebie zdjąć?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy w Kanadzie można być nudystą? Przepisy są w tej kwestii nieco zagmatwane. Kodeks Karny w rozdziale 174 zakazuje nagości w miejscach publicznych lub na prywatnym terenie, jeśli naga osoba jest wystawiona na widok publiczny i nagość nie ma prawnego uzasadnienia. Obnażanie się jest przestępstwem niższej szkodliwości, ale może być karane 6 miesiącami więzienia lub karą pieniężną w wysokości do 5000 dol.

Warto wiedzieć, czym jest nagość w świetle prawa. Kodeks definiuje ją jako obnażenie w stopniu obrażającym publiczne poczucie przyzwoitości lub godzącym w porządek publiczny. Przepisy nie precyzują jednak, co jest nieprzyzwoite, zostawiają to pod rozwagę sędziego. Nie podają też, jak należy rozumieć prawne uzasadnienie nagości.

Kanadyjskie sądy podchodzą raczej łagodnie do nagości w miejscach publicznych, pod warunkiem, że nie ma ona podtekstów seksualnych i nikomu nie ubliża. Wyroki dotyczące chodzenia topless i opalania się nago były uchylane przez sądy w Ontario i Kolumbii Brytyjskiej. W Ontario 19-latka została skazana za chodzenie topless w miejscu publicznym – sąd apelacyjny stwierdził jednak, że nie robiła tego ze względów seksualnych i jej czyn charakteryzował się małą szkodliwością społeczną.


Dostęp tylko dla użytkowników z subskrypcją. Kup teraz!

Zaloguj się by skomentować