Goniec

Register Login

Nocne zabawy sfrustrowanej młodzieży w Hamilton

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Grupa zamaskowanych wandali  określających siebie jako “ungovernables” dokonała zniszczeń w popularnej dzielnicy Hamilton obrzucając kamieniami witryny sklepów, lokali usługowych i restauracji; powodując do 100 000 dol. strat.
Według relacji świadków, grupa około 40 osób szła ulicą Locke rzucając jajkami, uszkadzając samochody, wzniecając niewielkie pożary i wybijając witryny sklepowe. Miało to miejsce w sobotę wieczorem po godzinie 10. Maszerujący trzymali transparent z napisem “We are the ungovernable” i wszyscy byli ubrani na czarno. Z relacji świadków wynika, że grupa zebrała się na Queen Street i Aberdeen Avenue, a następnie maszerowała kilka przecznic w kierunku Locke Street.


Policja obserwowała całe zdarzenie, ale nie interweniowała. Jak wynika z relacji rzecznika, policjanci rozpoznawszy zagrożenie, zmuszeni byli wycofać się i wezwali posiłki. Aby kontrolować taką grupę musieliśmy zebrać znaczny kontyngent - tłumaczy inspektor Paul Hamilton. Gdy zjawili się dodatkowi policjanci wandale szybko rozproszyli się zrzucając czarne ubrania, pod którymi mijali zwykłą odzież. Inspektor Hamilton tłumaczy, że obecnie jest jeszcze zbyt wcześnie, aby określić kim są wandale, ale trudno uznać incydent za spontaniczny protest. Zdarzenie było zaplanowane i umyślne. Zajście wzbudziło niepokój mieszkańców zakłócając zabawy sobotniej nocy; niektórzy klienci restauracji kryli się pod stolikami w obawie przed zranieniem przez szkło wybijanych szyb. Szczęśliwie nie odnotowano żadnych obrażeń, Nie jest jasne przeciwko czemu protestowała grupa. Na razie nikogo nie aresztowano.


Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu subskrypcji. Kup tutaj!

Ostatnio zmieniany niedziela, 04 marzec 2018 21:57
Andrzej Kumor

Widziane od końca.

Strona: www.goniec.net/

Artykuły powiązane

Zaloguj się by skomentować