Goniec

Register Login

Przegląd tygodnia, piątek 16 czerwca 2017 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wszystkie komórki bez blokady!

Ottawa Poczynając od 1 grudnia, wszystkie telefony komórkowe oferowane w Kanadzie będą musiały być odblokowane – postanowiła w czwartek Kanadyjska Rada Radiowo-Telewizyjna. Jednocześnie wszystkie telefony, które dzisiaj są zablokowane, będą mogły być bez żadnej dodatkowej opłaty odblokowane przez prowajderów. Opłata ta do tej pory wielokrotnie sięgała nawet 50 dol.

        Zdaniem Rady, opłata utrudniała konkurencję, zatrzymując klientów przy tym samym prowajderze. W marcu bieżącego roku CRTC doniosła, że kanadyjskie firmy telekomunikacyjne zarobiły 37,7 mln dol. w ubiegłym roku tylko z opłat za odblokowywanie telefonów komórkowych.


Łamią sumienia pielęgniarek

Palmer Rapids, Ontario Mary Jean Martin, wykwalifikowana pielęgniarka z 30-letnim doświadczeniem, która pracowała jako koordynator opieki domowej, musiała odejść z pracy, ponieważ nie zgodziła się na asystowanie pacjentom, którzy będą chcieli skorzystać z prawa do wspomaganego samobójstwa. Była zatrudniona w Local Health Integrated Network (LHIN). Ostatnio dowiedziała się, że wszyscy pracownicy służby zdrowia będą musieli podpisać zobowiązanie do wypełniania postanowień kanadyjskiego prawa. Martin powiedziała swojemu pracodawcy, że nie może podpisać takiego dokumentu, bo nie zgadza się z prawem o wspomaganym samobójstwie. Usłyszała, że zobowiązani są do tego wszyscy pracownicy, a niepodpisanie jest równoznaczne z rezygnacją z posady. Odpowiedziała, że raczej zrezygnuje niż zrobi coś sprzecznego ze swoimi przekonaniami. Jest osobą wierzącą i sumienie nie pozwala jej również na udzielanie „efektywnych” skierowań. Doskonale widzi, jak służba zdrowia zabiera się za „odfiltrowywanie” chrześcijan, co ma służyć normalizacji eutanazji.

        Kobieta uważa, że pracodawca nie szanował jej praw człowieka. Po 30 latach pracy nie może być dumna z bycia pielęgniarką. Napisała w tej sprawie list do swojego posła i premiera Trudeau. „Jak to możliwe, że w kraju uznawanym za wolny i przyjazny obywatelom, prawa osób chcących dokonać samobójstwa są stawiane nad moim prawem do wykonywania zawodu, który wybrałam, zgodnie z moimi nakazami sumienia?”, pyta Martin, zaznaczając, że jest dobrze wykształconą pielęgniarką z dużym doświadczeniem, a jej odejście z pracy odczują zarówno jej pacjenci, jak i jej rodzina.


Dostęp tylko dla użytkowników z subskrypcją. Kup teraz!

Zaloguj się by skomentować