Goniec

Register Login

Sabotażysta o polsko brzmiącym nazwisku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policja postawiła 16 zarzutów 48-letniemu Pawłowi Grodkowskiemu, który unieruchomił zwrotnice na stacji metra Royal York i odciął zasilanie od sygnalizatora lotniczego niedaleko Sherway Gardens.

2 lutego, czyli w zeszły piątek, policjanci odpowiedzieli na wezwanie z TTC. Okazało się, że ktoś wszedł do tunelu i umyślnie zepsuł dziesięć zwrotnic. Skutkiem tego stacja była zamknięta przez kilka godzin. Awarię wykryto około 5:30 rano. Między Jane i Kipling TTC uruchomiło autobusową komunikację zastępczą. Szkody usunięto około południa. Grodkowiskiego aresztowano kilka godzin później, miał przy sobie narzędzia, których prawdopodobnie użył do uszkodzenia zwrotnic. Incydent z sygnalizatorem lotniczym miał miejsce 8 stycznia. Grodkowski wszedł na ogrodzony teren w okolicy The East Mall i The Queensway, i przeciął kable zasilające urządzenie. Sygnalizator przestał działać.

Grodkowski mieszka w Toronto, ma też drugi adres w Mississaudze. Usłuszał zarzuty związane z powodowaniem szkód, stwarzaniem sytuacji zagrożenia życia, posiadania narzędzi służących włamaniu i włamania z zamiarem popełnienia przestępstwa.


Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu subskrypcji. Kup tutaj!

Zaloguj się by skomentować