Goniec

Register Login

Wyrównać zarobki kobiet i mężczyzn

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Rząd Ontario przedstawił ustawę, która ma na celu wyeliminowanie różnicy w zarobkach mężczyzn i kobiet. W ustawie o przejrzystości płac znalazły się zapisy m.in. o obowiązku zamieszczania w ogłoszeniach o pracę w przypadku sektora publicznego informacji o wysokości zarobków czy zakazie represjonowania pracowników, którzy mówią o wysokości swoich zarobków lub je ujawniają. Pracodawcy zatrudniający dużą liczbę pracowników będą zobowiązani do śledzenia i przygotowywania sprawozdań dotyczących różnic w zarobkach w zależności od płci. Takie raporty będą trafiać do władz prowincji.

Przepisy początkowo mają być stosowane w sektorze publicznym, a potem stopniowo zaczną obejmować również przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 500 pracowników i w końcu te, w których pracuje ponad 250 osób. Na wdrożenie inicjatywy rząd zamierza przeznaczyć w ciągu najbliższych trzech lat do 50 milionów dolarów.

Według prowincyjnych danych różnica w wysokości zarobków mężczyzn i kobiet nie zmieniła się od 10 lat. Kobiety zarabiają około 30 proc. mniej niż mężczyźni.


Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu subskrypcji. Kup tutaj!

Zaloguj się by skomentować