Goniec

Register Login

Biało-czerwono w Gateway Ice Centre

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Nowo mianowany trener polskiej reprezentacji w hokeja na lodzie, Kanadyjczyk Ted Nolan, przywiózł drużynę narodową na tydzień na sparingi towarzyskie do Kanady. W pierwszym spotkaniu polscy hokeiści zmierzyli się w piątek na lodowisku Gateway Ice Centre w Stoney Creek koło Hamilton w Ontario ze Stoney Creek Generale, zespołem z ligi Allan Cup Hockey (ACH). Polscy kibice nie zawiedli, trybuny zdominował kolor biało-czerwony, doping był gorący. 

Spotkanie rozpoczęto odśpiewaniem hymnów Polski i Kanady. Mecz, jako towarzyski, nie przyniósł żadnych spięć bokserskich i obyło się bez jakiejkolwiek kary. Wynik poszedł w świat, Polacy nie dotrzymali wygranej z pierwszych tercji do końca spotkania i w rezultacie przegrali 5:2. Usprawiedliwieniem może być to, że zagrali ten mecz prawie z marszu, bo przybyli do Toronto w środę, czyli mieli na aklimatyzację tylko jeden dzień.
Za dwa dni biało-czerwoni zagrają we Fredericton z drużyną University of New Brunswik Varsity Reds, a na koniec zgrupowania - 14 grudnia - spotkają się w Bouctouche z New Brunswick Senior "A" All Stars, czyli zespołem złożonym z czołowych zawodników występujących w ligach uniwersyteckich. Do kraju kadra wróci 16 grudnia.
Tekst i zdj. Andrzej Jasiński

Ostatnio zmieniany sobota, 09 grudzień 2017 13:42
Zaloguj się by skomentować