Goniec

Register Login

Jasełka w szkole polskiej w Scarborough

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Polska Szkoła im. St. Staszica prowadzi swoje zajęcia z języka polskiego w szkole St. Theresa Shrine (2665 Kingston Rd., Scarborough) w każdą sobotę od godziny 9:00 do 11:30 rano. Następnie mamy lekcje religii oraz zbiórki zuchów i harcerzy ze szczepów „Zorza” i „Warszawa”.

W dniu 9 grudnia 2017 roku odbył się w naszej szkole tradycyjny koncert z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczny uroczysty koncert zatytułowany był „Jest taki dzień”.

„Cały rok czekamy na ten jeden szczególny dzień. Dwa tysiące lat temu w tym dniu, w maleńkim miasteczku Betlejem urodziło się dzieciątko. Co roku na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy Święta Bożego Narodzenia”. Tymi słowami nasi uczniowie z klas 4 do 8 rozpoczęli Jasełka Bożonarodzeniowe. Inscenizacja i recytacje były nagradzane gromkimi brawami rodziców i naszych gości.

Przybył do nas również Św. Mikołaj, którego witali piosenką i wierszem uczniowie klas 1 do 3. Dzieci były podekscytowane wizytą naszego gościa, a także podarkami, które od niego otrzymały. W czasie naszego koncertu nie zabrakło oczywiście śpiewu. Dziewczęta z zespołu „Nutki” zaśpiewały „O gwiazdo Betlejemska”, a Jasełka były przeplatane tradycyjnymi polskimi kolędami ( „Lulajże Jezuniu”, „Wśród nocnej ciszy”, „Przybieżeli do Betlejem Pasterze”, ...) do śpiewu dołączyli również rodzice oraz nasi goście.

Jednym z punktów naszego programu było wręczenie nagród za najpiękniejszą kartkę świąteczną. Nagrodzone kartki będzie można jeszcze długo oglądać wystawione w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Scarborough, z którą ścisłe współpracujemy już od wielu lat. Ks.Proboszcz Adam Bobola jest naszym honorowym gościem i dzieli się z uczniami słowem Bożym i modlitwą. Tegoroczny koncert zakończył się poczęstunkiem zorganizowanym przez nasz prężnie działający Komitet Rodzicielski.

Zaloguj się by skomentować