Goniec

Register Login

Kanadyjskie szybownictwo polonijnymi szybownikami stoi

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jerzy Szempliński po raz trzeci zwyciężył w Szybowcowych Mistrzostwach w USA w klasie 18 metrowej, rozegranych w Seminole Lake/Orlando Floryda.
Od 1 do 10 maja rozegrano w bardzo dobrych warunkach pogodowych 8 konkurencji prędkościowych, trasy rzędu 400 – 500 km były pokonywany ze średnią prędkością ponad 120 km/h.


Mistrzostwa były zdominowane przez 3 pilotów z Kanady, którzy od pierwszej konkurencji uplasowali się na 3 pierwszych miejscach nie oddając prowadzenia do końca zawodów, Wszyscy trzej są w dodatku z tego samego klubu szybowcowego SOSA Gliding Club Rocton Ontario. r;
Rok 2018 jest rokiem Szybowcowych Mistrzostw Świata, które rozegrane będą w Ostrowie Wielkopolskim w klasie 15 m, Club i Standard. Natomiast klasa 18 m, Otwarta i Dwumiejscowa rozegrane będą w Pribram, Czechy.
Z polonijnych szybowników Kanadę będą reprezentowali w Ostrowie Wielkopolskim: Łukasz Szczepaniak w klasie 15 m, Krzysztof Wiercioch w klasie Club, pod opieką Jarka Twardowskiego. Natomiast Jerzy Szempliński będzie reprezentował Kanadę w klasie 18 m w Pribram, Czechy

Link do wynikow Mistrzostw USA

Canadian Soaring team facebook

https://www.facebook.com/CanadianSoaringTeam/


Maria Szemplińska

Ostatnio zmieniany czwartek, 17 maj 2018 00:00
Zaloguj się by skomentować