Goniec

Switch to desktop Register Login

Najlepsi uczniowie ze szkół polskich - Uczeń Roku 2017

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

        W sobotę,  3 czerwca, w pięknych ogrodach Konsulatu RP w Toronto odbyła się Gala “Uczeń Roku 2017”. Uroczystość ta organizowana jest przez ZG Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kanadzie dla najlepszych uczniów kończących szkołę podstawową i średnią, typowanych przez nauczycieli (po jednym uczniu z klasy 8 lub 12). 

 

        Uczniowie otrzymali specjalne medale, dyplomy i upominki od ZG ZNPwK. W czasie Gali wystąpili młodzi zdolni artyści, Jakub Skiba, Adaś Przyjemski i Karolina Podolak.

        Przemawiając wiceprzewodnicząca ZG ZNPwK Teresa Szramek, gratulowała nagrodzonym i dziękowała rodzicom, którzy dbają o to, by ich dzieci nie utraciły polskiego dziedzictwa. Konsul Morawski przypomniał, że dzięki inicjatywie prezydenta RP, wszystkie dzieci szkół polonijnych mają prawo do polskiej legitymacji szkolnej.

        Pogoda dopisała, impreza udała się znakomicie, a oto lista wyróżnionych uczniów:

1. Fryderyk Pikul, kl.VIII Polska Szkoła Św. Stanisława w Toronto

2. Veronika Adamczyk, kl. VIII Szkoła Polska im. M. Konopnickiej w St. Catharines

3. Jacob Święty, kl.VIII Polska Szkoła Św. Teresy w Toronto

4. Izabela Sagan, kl. XII Szkoła Średnia Języka i Kultury Polskiej im. C.K. Norwida w Oshawie

5. Paul Majewski, kl. XII Szkoła Średnia Języka i Kultury Polskiej im. C.K. Norwida w Oshawie

6. Paulina Rudziak, kl.XII Polska Katolicka Szkoła Średnia w Hamilton

7. Jakub Szymczak, kl. VIII Polska Szkoła im. Św. Jadwigi w Oshawie

8. Daniel Mielnik, kl. VIII Polska Szkoła Mary Fix w Mississauga

9. Michael Ossowski, kl. VIII Szkoła Polska im. Św. Kazimierza w Toronto

10. Natalia Kula, kl. VIII Szkoła Polska im. H. Sienkiewicza w Edmonton

11. Kasia Wowczak, kl. XII Polska Szkoła im. H. Sienkiewicza w Edmonton

12. Weronika Szczypka, kl.VIII Polska Szkoła im. Jana Pawła II w Toronto (St. Stephan)

13. Zuzanna Księżak, kl. VIII Szkoła Polska Grupy 2 ZPwK w Hamilton

14. Dominik Wojtas, kl. VIII Polska Szkoła im. Św. Józefa w Woodstock

15. Kaya Bartlewski, kl. VIII Polska Szkoła im. M. Kopernika w Guelph

16. Sara Chudyk, kl. VIII Polska Szkoła im. M. Kopernika w Brantford

17. Karolina Świderski, kl. VIII Polska Szkoła Erindale Sec. School w Mississauga

18. Patricia Stadnik, kl. VIII Szkoła Polska im. M. Kopernika (St. Pio) w Mississauga

19. Emanuel Jodzio, kl. VIII Polska Szkoła im. St. Staszica w London 

20. Dominik Wrona, kl. XII szkolny Punkt Konsultacyjny w Toronto

21. Gabriela Wojciechowski, kl. VIII Polska Szkoła im. K. Gzowskiego w Kitchener

22. Mikołaj Milczarczyk, kl. VIII Polska Szkoła im. K. Gzowskiego w Kitchener

23. Katarzyna Kowalczyk, kl. XII Polska Szkoła Średnia w Kitchener

24. Emily Macher, kl. VIII Polska Szkoła im. M. Konopnickiej w Oakville

25. Klemens Wawrzyńczyk. Kl. XII Polska Szkoła im. M. Konopnickiej w Oakville

26. Karolina Kuczek, kl. VIII Szkoła Polonii im. Jana Pawła II w Hamilton

27. Mark Krzyżanowski, kl. VIII Polska Szkoła Divine Mercy w Mississauga

28. Mikołaj Żabiński, kl. VIII Polska Szkoła St. Clare w Mississauga

29. Alicja Chryścienko, kl. VIII, Polska Szkoła Erindale Sec. School w Mississauga

30. David Makarczyk, kl. VIII, Szkoła Polska Św. Trójcy w Windsor

31. Isabella Choszczewska, kl. XII Szkoła Polska Św. Trójcy w Windsor

32. Marta Sokołowski, kl. VIII Polska Szkoła im. Jana Brzechwy w Milton

33. Camila Budylowski, kl. XII Polska Szkoła Średnia Don Bosco w Toronto

34. Franciszek Wąsowicz, kl.VIII Polska Szkoła im. M. Konopnickiej w Toronto (St. Pius X)

35. Antoni Kusznirewicz, kl. XII Polska Szkoła Średnia im. M. Kopernika w Mississauga

36. Alicja Bubieńczyk, kl. XII Polska Szkoła Średnia im. M. Kopernika w Mississauga

37. Amelia Krolikowski, kl. VIII Polska Szkoła im. Jana Pawła II w Montrealu

38. Matylda Wawro, kl. XII Kursy Licealne im. A. Mickiewicza w Montrealu

39. Antonina Nikolaev kl. XII Kursy Licealne im. A. Mickiewicza w Montrealu

40. Sonia Królicki, kl. VIII Szkoła Polska im. M. Kopernika (St. Pio) w Mississauga

41. Patrycja Paczocha, kl. VIII Szkoła Polska im. M. Kopernika (St. Pio) w Mississauga

42. Philip Lysowski, kl. XII Polska Szkoła Średnia im. M. Kopernika w Mississauga

43. Joshua Derus, kl. VIII Polska Szkoła im. Św. Jana Pawła II w Edmonton (St. Basil)

44. Konrad Gortat, kl. VIII Polska Szkoła im. St. Staszica w Scarborough

45. Natalia Bijata, kl. VIII, Polska Szkoła im. Św. A. Boboli w Winnipegu

Ostatnio zmieniany piątek, 09 czerwiec 2017 14:08
Andrzej Kumor

Widziane od końca.

Strona: www.goniec.net/
Zaloguj się by skomentować