Goniec

Register Login

Nasza minisonda z nr. 27

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

sonda27-1Barbara - Czy Pani oglądała te sobotnie programy polskie po południu, "Z ukosa" i "Na luzie"? - Akurat w sobotę nie oglądałam. - Ale wie Pani, że taki program istniał? - Wiem, że istniał i że go nie będzie. - No właśnie, czy nie sądzi Pani, że jako społeczność polska w Kanadzie powinniśmy mieć taki program telewizyjny? - Oczywiście. - A jak go finansować - czy z podatków, czy sami powinniśmy go utrzymywać? - Oczywiście, że powinniśmy mieć taki program; wszystkie nacje, które tu mieszkają, mają programy, a my nie. Ale są programy z Polski. No to jest inna droga, ale takiego darmowego jak te były, nie ma. Nie mam pomysłu na sfinansowanie takiego programu, ale szkoda tej audycji, bo ja ją oglądałam przedtem.


sonda27-2Jacek - Skasowano polski program telewizyjny, który nadawano w soboty "Z ukosa" i "Na luzie". - Nigdy tego nie oglądałem. - No właśnie, o to chciałem zapytać, czy Pan to oglądał? - Raz może. - Dlaczego nie, niedobry był? - Po prostu pracuję w takich godzinach, że nie mogłem. W dzień śpię, a w nocy pracuję. - Pana zdaniem, jako społeczność polska w Kanadzie powinniśmy mieć tutaj jakiś kanał telewizyjny? - Chyba tak. Podejrzewam, że tak - W ramach wielokulturowości? - Przecież Włosi mają bardzo szeroki program. - Uważa Pan, że w jakiejś formie taki program powinien być tutaj? - Oczywiście, że tak. - W jaki sposób finansowany, z podatków czy przez naszą społeczność bezpośrednio? - Ja akurat się na tym nie znam, jak to można sfinansować.


sonda27-3Andrzej - Skasowano tutaj polonijne programy telewizyjne "Z ukosa" i "Na luzie". - O, to ja nie wiem nic. - Oglądał Pan je czasem? - Nie, ja tylko oglądam Telewizję "Trwam", jak mam czas. - Czyli Pana to nie dotyczy? - Nie, bo ja często jeżdżę i rzadko jestem w domu. A tego rodzaju programy... - Pan uważa - powinniśmy mieć jako polska społeczność tutaj? - O które Panu chodzi? - No te na OMNI. - Oczywiście, że tak, dlaczego nie?! Inne nacje mają, Włosi, Chińczycy. - A jak to powinno być finansowane, z podatków czy rząd? - Nie wiem, a jak były do tej pory finansowane? Ale jeśli to jest ta wielokulturowa stacja, to powinna być finansowana przez government za nasze pieniądze - bo inaczej to ludzie nie dają tak pieniędzy teraz. - Uważa Pan, że to dyskryminacja? - Oczywiście, że tak, bezwzględnie. I to odczuwamy na każdym kroku, nie tylko tutaj.


sonda27-4Naranowicz - Czy Pan kiedykolwiek oglądał programy telewizyjne, które tutaj były w sobotę? - Ale oni "Na luzie" to zamykają, choć teraz jeszcze było. - To Pan to ogląda? - Tak. Wie Pan, prawdę mówiąc, "Z ukosa", to ta pani, może nie powinienem tej opinii mówić... - dlatego ja nie oglądałem tego programu "Z ukosa", tylko początek polityczny. -Czy jako Polacy powinniśmy mieć program telewizyjny? - O, naturalnie, że tak. - No i to wszystko jest skasowane, a nie można zastąpić jakimś innym? - Pewnie można, ale są na to potrzebne pieniądze.

Ostatnio zmieniany piątek, 06 lipiec 2012 18:27
Zaloguj się by skomentować