Goniec

Register Login

Piknik Radia Maryja czyli niepowtarzalna rodzinna atmosfera...

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

        W niedzielę, 11 czerwca, miał miejsce doroczny Piknik Radia Maryja w parku im. Ignacego Paderewskiego. Gościem pikniku był o. Waldemar Wielądek, redemptorysta, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Cicero IL. 

        W homilii podkreślił, że szczęśliwe życie rodzinne jest możliwe, ale gdy punktem wyjścia będzie nasza zażyłość z Bogiem. Stąd padło pytanie do obecnych małżeństw: czy wspólnie się modlicie? Kaznodzieja zapewnił tych, którzy jeszcze nie praktykują wspólnej modlitwy w małżeństwie, że… nie jest to zabronione, a zawsze wychodzi na dobre. O. Waldemar obchodził jubileusz 25-lecia kapłaństwa i z tej okazji udzielił na zakończenie Mszy św. specjalnego błogosławieństwa. 

        Centralę Radia Maryja w Chicago reprezentowała siostra Brunona, loretanka, która przywiozła wiele ciekawych książek i płyt DVD z religijnymi filmami. 

        Piękna  pogoda oraz urokliwy park Paderewskiego sprzyjały rodzinnemu biesiadowaniu. Na piknik przybyło ponad pół tysiąca osób. Byli goście i z Toronto, Mississaugi, Etobicoke, Scarborough, Oakville, a także i z Kitchener, London i z innych miejscowości. Dzieci miały co robić pod namiotem katechetycznym pani Kasi. Temat prac nawiązywał do 100. rocznicy objawień w Fatimie. Wielu spośród naszych milusińskich pracowicie spędziło czas, aby później pochwalić się ze sceny swoimi dziełami. Inni pod czujnym okiem rodziców wykonywali czasem dość skomplikowane ćwiczenia gimnastyczne na pobliskim placu zabaw. Trochę zabawy i emocji dostarczyła loteria fantowa. Do fantów przygotowanych przez organizatorów pikniku doszły i te przyniesione przez gości. Szczególnie obrazy pieczołowicie ułożone z puzzli sprawiły wielką radość dzieciom. 

        Dziękuję także Eddie’s Meat and Deli za przekazanie na loterię dwóch talonów wartości 40 dol. każdy! Jak chodzi o kuchnię, to w tym sezonie do łask wracają pierogi. Obok innych piknikowych dań sporym przebojem były pyzy z mięsem, golonka oraz domowa karkówka (dostępna jak na razie tylko na pikniku Radia Maryja). Dziękuję także panu Janowi Gromadzie za przekazanie na nasz piknik smacznych  gołąbków z kaszą, polanych sosem  pieczarkowym. Oczywiście na deser było pyszne domowe ciasto i kawa. 

        Piknik Radia Maryja miał swoją specyfikę. Mimo że ramowy plan imprezy podobny był do innych, to jednak, jak zauważało wielu, szybko wytworzyła się niepowtarzalna rodzinna atmosfera: ludzie siedzieli blisko siebie, było wiele wspólnych tematów do rozmowy, otwartość, serdeczność… To wszystko, czego czasem brakuje nam na co dzień. Piknik stał się zatem nie tylko okazją do modlitwy, relaksu i dobrej zabawy. Był to także czas wytchnienia i świętowania tego co rodzinne, ludzkie… Normalne. Jeżeli dodam, że zabawę taneczną zapewnił zespół „Impuls”, to mamy już pełny obraz tego, co działo się na Pikniku Radia Maryja. Piknik nie byłby możliwy bez wielkiej pracy wielu osób, które poświęciły bezinteresownie swój czas i siły. 

        Pragnę podziękować  naszemu  drogiemu opiekunowi,  o. Jackowi Cydzikowi, za opiekę nad całością, wszystkim wolontariuszom, sponsorom, paniom za upieczenie wspaniałych  domowych ciast, ofiarodawcom za wsparcie Radia Maryja. 

        Panu Andrzejowi Kumorowi za ogłaszanie naszego pikniku w Gońcu. Wszystkim przybyłym gościom.  

        Pragnę Państwa zaprosić na pielgrzymkę do Amerykańskiej Częstochowy w dniach 1-3 lipca. i do Ziemi Świętej 19-29 października 2017.

                                                                                                                        Joanna Strzezek

                                                                                                         Prezes Family Radia Maryja w  Kanadzie.

Zaloguj się by skomentować