Goniec

Register Login

Polki Polkom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

        Jak co roku przed świętami, polski program dla dzieci „Polish Storytime” został odwiedzony przez św. Mikołaja. Spotkanie zaczęło się jak zawsze piosenką na powitanie, zaśpiewaną z dziećmi przez prowadzącą ten program panią Marylą Bulzacką. Maluchy oczekiwały Mikołaja, lecz nie były pewne, czy tak ważny gość będzie miał czas i czy przybędzie z prezentami. Dzieci bawiły się wesoło, tańcząc i pląsając w kółeczku. Nagle pojawił się święty Mikołaj. Zrobił ogromne wrażenie na dzieciakach, niektóre przecież widziały go pierwszy raz w swoim krótkim życiu. Wesoły gość podskakiwał i klaskał w dłonie. Każdy maluch otrzymał paczuszkę oraz miał okazję do zrobienia sobie zdjęcia z Mikołajem, któremu chcieliśmy bardzo podziękować w imieniu swoim i dzieci za wspólną zabawę.  

        Cotygodniowe spotkania polskich dzieci w Mississauga Valley Community Center odbywają się dzięki wolontariuszom, którzy oferują swój czas i umiejętności.

        Federacja Polek w Kanadzie, Ogniwo 24, wzięło pod opiekę „Polish Storytime”. Przewodnicząca Dagmara Ulanowska wpadła na pomysł, by zaopiekować się programem, po tym gdy Biblioteka Centralna zlikwidowała go z powodu odejścia na emeryturę prowadzącej te zajęcia. Pomysłodawczyni dba o każdy szczegół czwartkowych spotkań. O repertuar dba pani Maryla Bulzacka, która od ponad dwudziestu lat bawi polskie dzieci, uczy wierszyków, piosenek, czyta książeczki, a przede wszystkim wysławia się idealną polszczyzną. Tegoroczne, ostatnie już spotkanie „Polish Storytime” w starym roku dało wszystkim dużo radości i miłych wspomnień.  

        Nowy, zimowy cykl spotkań rozpocznie się 11 stycznia 2018 roku. Nasi najmłodsi mogą się rejestrować online (http://tinyurl.com/FP24-PolskiProgramDlaDzieci) lub na pierwszych zajęciach, na które zapraszamy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

        Federacja Polek w Kanadzie, została założona w 1956 roku w celu zrzeszenia kobiet polskiego pochodzenia, dla utrzymania polskości i wniesienia pozytywnych wartości do kanadyjskiego społeczeństwa. Charytatywna działalność organizacji jest oparta na demokratycznych i chrześcijańskich wartościach. Do Federacji należy wiele kobiet na terenie całej Kanady. Aby zebrać fundusze potrzebne do realizacji naszych zadań, organizujemy różne imprezy. W maju bieżącego roku zorganizowałyśmy „Dzień Dziecka w Ogrodach Konsulatu” przy współudziale Konsulatu Generalnego RP w Toronto. Część pieniędzy z tej imprezy została przekazana na Dom Dziecka w Polsce.   Federacja Polek w Kanadzie, Ogniwo 24, organizuje również co roku akcję „Polskie Place Zabaw”, czyli spotkania dzieci na świeżym powietrzu podczas ciepłych miesięcy roku (od maja do końca września).

        Już niedługo, 3 lutego 2018 roku, odbędzie się impreza „Babski Comber” – impreza dla kobiet. Będzie to dobra zabawa przy muzyce DJ-ki Lovain, skosztujemy smaczną kolację, popijając kieliszkiem wina, a występ kabaretu „O Co Chodzi” oraz pokaz tańca flamenco wywoła mnóstwo śmiechu na każdej twarzy.  Bilety można zarezerwować online (http://tinyurl.com/BabskiComber2018), tel. (647) 994-5965, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Sylwia Parniak

FEDERACJA POLEK W KANADZIE

OGNIWO 24 – MISSISSAUGA

Facebok: Federacja Polek w Kanadzie Ogniwo 24

Facebok:  Aktywne Polskie Mamy z Mississauga

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ostatnio zmieniany piątek, 15 grudzień 2017 16:21
Zaloguj się by skomentować