Goniec

Register Login

Spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja w Kanadzie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

        W niedzielę, 14 stycznia 2018,  odbyło się Spotkanie Opłatkowe  Rodziny Radia Maryja w Polskim Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Mississaudze, które było poprzedzone  uroczystą Mszą Świętą w kościele św. Maksymiliana  M. Kolbego  pod przewodnictwem  o. Zbigniewa Pieńkosa z Chicago. Kazanie wygłosił o. Jan Król z Polski. W czasie Mszy św. pięknie śpiewał  zespół młodzieżowy „Majeranki“ z Polski, a kościół był wypełniony po brzegi. 

        Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się ok. godz. 16.00, przybyło bardzo dużo gości, obecnych było wielu księży na czele z proboszczem parafii św. Maksymiliana Kolbego, o. Januszem Błażejakiem. Byli przedstawiciele organizacji polonijnych oraz mediów. Był jak zawsze „Goniec” w osobie  red. naczelnego p. Andrzeja Kumora. 

        Po niekończących się życzeniach i łamaniu opłatkiem, serwowany był smaczny, świąteczny obiad przygotowany przez p. Jana Gromadę. Koncert kolęd wykonali p. Bogusława Adamczewska  i p. Łukasz Wolski  przy akompaniamencie p. Janusz Bosaka. 

        Atmosfera była świąteczna, radosna, rodzinna. Przy świątecznym stole nie zabrakło poważnych rozmów o Polsce, Radiu Maryja, radiu, które nas łączy w wielką Rodzinę Radia Maryja. Loteria fantowa dostarczyła sporo emocji. Nad  całością czuwał nasz opiekun, o. Jacek Cydzik.

        Pragnę serdecznie podziękować  wszystkim przybyłym  gościom: kapłanom, artystom, sympatykom Radia Maryja, dziękuję sponsorom i wolontariuszom. Już dzisiaj pragnę Państwa zaprosić na:

7.04.2018 pielgrzymkę do Wilna;

15.04.2018 bankiet wielkanocny; 

27.05.2018 Jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich o. Jacka Cydzika – bankiet.  

Joanna Strzeżek

Prezes

Family of Radio Maryja Canada

***

        Spotkanie Rodziny Radia Maryja jak zwykle cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, przybyło ponad 500 osób. Homilię podczas Mszy Świętej odprawionej w kościele świętego Maksymiliana Kolbego wygłosił ojciec Jan Król; napomniał zebranych, że żyjemy w czasach, kiedy konieczna jest ewangelizacja, i to nie ewangelizacja dalekich krajów jak kiedyś, lecz ewangelizacja świata, w którym żyjemy, i każdy z nas powinien taki obowiązek podjąć. 

        Podczas uroczystej kolacji w Centrum Jana Pawła II ojciec Jan Król jak zwykle opowiedział o wszystkich problemach, jakie ma radio; o tym, co dzieje się w Toruniu, a także zaapelował do wszystkich, aby nie wierzyli przekazom medialnym o tym, że rzekomo ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymuje teraz wielkie wsparcie od rządu. Po pierwsze, ojciec Tadeusz Rydzyk jest zakonnikiem i niczego nie ma dla siebie, po drugie, mowa jest o dotacjach do projektów, o które Fundacja Lux Veritatis się ubiegała na ogólnych zasadach, między innymi o dofinansowanie budowy elektrociepłowni geotermalnej. Projekty takie były złożone również przez wiele innych podmiotów polskich, na dodatek pieniądze, które otrzymała Fundacja, to rezultat ugody w ramach procesu sądowego wytoczonego przez Fundację państwu, w związku z odebraniem poprzedniej dotacji; odebraniem w sposób skandaliczny. Teoretycznie rzecz biorąc, Fundacja mogłaby uzyskać od państwa odszkodowanie, zaś na mocy ugody uzyskano kwotę, która została odebrana. Różne przedsięwzięcia podejmowane przez Fundację Lux Veritatis są dofinansowywane przez państwo na ogólnych zasadach w rezultacie konkursów, do których Fundacja staje – wyjaśnił ojciec Jan Król. 

        Wcześniej proboszcz parafii świętego Maksymiliana Kolbego odczytał list, jaki nadszedł z Kancelarii Prezydenta Polski Andrzeja Dudy. List zawierał pozdrowienia dla zebranych i podziękowanie za kultywowanie polskiej tradycji i języka. Ojciec Błażejak poinformował również, że niebawem, bo już w maju, opiekun Rodziny Radia Maryja w Kanadzie ojciec Jacek Cydzik będzie obchodził dwudziestopięciolecie kapłaństwa i z tego powodu odprawiona zostanie w parafii świętego Maksymiliana Kolbego uroczysta Msza Święta, na którą wszystkich już zaprosił.

        Ojcowie redemptoryści poinformowali również, że w Mississaudze zakupili dom, w którym zorganizowana zostanie siedziba Radia Maryja na Kanadę.                                    

(ak)

Ostatnio zmieniany piątek, 19 styczeń 2018 08:02
Andrzej Kumor

Widziane od końca.

Strona: www.goniec.net/
Zaloguj się by skomentować