Goniec

Register Login

Unikatowe 102. urodziny członkini St. Stanislaus Catholic Women’s League – Annie Konkel

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

        Annie Konkel jest długoletnią (od 1960 roku) członkinią Catholic Women’s League przy kościele św. Stanisława Kostki w Hamilton w Ontario. Z okazji 102. rocznicy urodzin, w dniu 2 lipca br. został zorganizowany przez syna Pani Annie – Kazimierza Konkela (oficera policji torontońskiej) i jego żonę Robin, przejazd po jeziorze Ontario na Jubilee Queen Cruise Lines. W tym wspaniałym przejeździe z wyśmienitym obiadem i tortem urodzinowym uczestniczyły członkinie CWL, jak również swoją obecnością zaszczycił wszystkich Ksiądz Proboszcz z parafii św. Stanisława Kostki, ks. Michał Kruszewski, wraz z Mamą, która przebywa na wakacjach w Kanadzie. Uczestniczył w tej imprezie również ks. Krzysztof Szkubera z Poznania, który będzie pełnił posługę duszpasterską w naszym kościele do końca wakacji. Witamy księdza Krzysztofa i życzymy przyjemnego pobytu wśród Polonii hamiltońskiej.

        Przejazd po jeziorze Ontario był bardzo wspaniały ze względu na udaną słoneczną pogodę, a urodziny Pani Annie zbiegły się z uroczystościami 150. urodzin Kanady, co dostarczyło nam wszystkim jeszcze więcej radości i emocji. 

        Pani Annie Konkel z domu Van Zelst jest rodowitą Holenderką, urodziła się w Rotterdamie w 1915 roku. Była nauczycielką w szkole i jako osoba znająca pięć obcych języków, pełniła funkcję dyrektora szkoły. Pod koniec wojny poznała polskiego oficera, Edwarda Konkela, który po skończeniu wojny, przebywał w Holandii, i poślubiła go w 1945. Po przybyciu do Kanady, wciągnęła się w działalność polonijną, chociaż język polski był jej obcy. Dowodem jest jej przynależność do polskiego kościoła i przykościelnej organizacji CWL. Pomimo tego, że straciła męża w 1994 roku, nadal pozostała wśród Polonii. Była osobą bardzo aktywną i już nawet w podeszłym wieku, po dziewięćdziesiątce, pracowała jako wolontariuszka w Good Shepherd. Jest to organizacja prowadzona przez braci zakonnych, która niesie pomoc biednym i bezdomnym, organizując obiady i rozprowadzając żywność wśród ludzi dotkniętych ubóstwem.

        Owocem długotrwałego małżeństwa był wspomniany powyżej syn Kazimierz Konkel i jego dwudziestokilkuletnia córka.

Warto też nadmienić, że Annie jak do tej pory mieszka sama we własnym domu, z pomocą rodziny and Home Care, świetnie sobie radzi sama.

        Panu Kazimierzowi i Robin dziękujemy za przyjemny i udany przejazd po jeziorze Ontario, a Pani Annie od wszystkich członkiń Catholic Women’s League, życzymy zdrowych, pomyślnych i długich lat życia.

Członkini CWL

Maria Chrobak

Zaloguj się by skomentować