Goniec

Register Login

Wyśniona miłość…

Oceń ten artykuł
(1 Głos)

        Już po raz trzynasty w przeciągu ostatnich czterech lat, Formacja Biesiadna Art Bis  zaprezentowała się w niedzielę, 11 lutego, torontońskiej Polonii w musicalu “Wyśniona Miłość”. Tytuł nieprzypadkowy, jako że wiązał się z przypadającym świętem zakochanych – Walentynkami. I ten motyw głównie dominował w programie pełnym śpiewu, tańca, skeczy i dobrego humoru.

Obok stałych już wykonawców jak Janina Pilarska, Beata Fedorcio, Ryszard i Regina Światowiec, można było podziwiać nowych. Wielką klasą był występ Bogdana Magonia, który nie tylko pięknie zaśpiewał piosenkę “Siedem czerwonych róż”, ale zrobił to przy własnym akompaniamencie, grając na trąbce. Również  podobał się występ młodziutkiej Karoliny Fedorcio, która brawurowo wykonała piosenkę Piotra Rubika “Niech mówią, że to nie jest miłość”. W skeczach pełnych humoru, jak i w piosenkach biesiadnych prym tradycyjnie  wiedli Barbara Smagała, Danuta Żywułko, Krystyna Moroz, Krystyna Gomółka, Elżbieta Madej, Zofia Wiącek, Eugeniusz Ziółkowski i Waldemar Milewski. W programie wystąpił także dziecięcy zespół Bravo. Całość przygotował i opracował muzycznie Włodzimierz Kochanowski.

Przedstawienie, które odbyło się w Centrum JPII w Mississauga, zostało przyjęte z wielkim entuzjazmem, a rozbawiona widownia nie ustawała w swych śpiewach nawet podczas przerwy.

Na kolejny swój koncert “Oj, jak to zdrowo – na ludowo” Art Bis zaprasza ponownie 3 czerwca.  

Ryszard Światowiec

Zaloguj się by skomentować