Goniec

Register Login

Zebranie Klubu Seniora „Złota Jesień”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

        19.06.2017 odbyło się zebranie Klubu Seniora „Złota Jesień”, który działa przy Związku Narodowym Polskim w Kanadzie, Gmina 1 (Toronto). 

        Klub ten istnieje zaledwie od ponad roku – a już może pochwalić się urozmaiconą i pożyteczną działalnością... Oprócz aktywnego uczestnictwa w świętach narodowych i patriotycznych – realizuje się w aktywności licznych sekcji.

        Zebranie miało charakter uroczysty – głównie ze względu na swoje podsumowujące znaczenie, ale i też z powodu  honorowego gościa – Petera Milczyna, MPP Etobicoke-Lakeshore.

        Miłymi gośćmi byli też: Alex Aleksandrowicz – prezes ZNP, Maciej Jaśkiewicz – dyrygent Chóru „Novi Singers”, przedstawiciele Klubu Żeglarskiego „Żagiel Biały”.

        Zebraniu przewodniczyła prezes Klubu Alicja Farmus.

        Pan Peter Milczyn zapoznał się z pracą wszystkich sekcji Klubu Seniora. W trakcie bezpośrednich rozmów polityka z członkami Klubu wywiązała się ożywiona i twórcza dyskusja.

        Dużą aktywnością wykazali się przewodniczący licznych sekcji.

        Podczas zebrania pan P. Milczyn kilkakrotnie zabierał głos. Wtedy m.in. wypowiedział słowa uznania dla seniorów, którzy po przepracowaniu wielu lat, w czasie których wnieśli swój wkład w budowę Kanady, obecnie mają świetną możliwość ciekawego i aktywnego spędzania czasu w Klubie Seniora „Złota Jesień”. Przypomniał, że władze prowincji Ontario – w wyrazie wdzięczności i uznania dla seniorów – ustanowiły czerwiec Miesiącem Seniora.

        Z wielu sekcji, które aktywnie działają w Klubie, należy wymienić następujące: sekcja miłośników opery, sekcja turystyczna, historyczna plus archiwum, humoru, filmowa, miłośników polskiej książki, ping-pongowa, gry w karty, odwiedzania chorych, zdrowia – „w zdrowym ciele zdrowy duch”....

        Warto też wspomnieć o tym, że Klub Seniora zorganizował szkolenia komputerowe – na różnym poziomie zaawansowania...

        Na sali wywiązała się ożywiona dyskusja. Z grupy uczestników padały pytania dotyczące np. rozwoju miasta. Polityk poinformował, że trwają prace projektowe nad dalszym rozwojem Etobicoke. Zaplanowano duże inwestycje w dziedzinie służby zdrowia (np. 150 nowych łóżek szpitalnych dla seniorów).

        Władze z troską przyglądają się jakości mieszkań dla seniorów i oceniają ich stan. W planie jest zwiększenie subsydiowania mieszkań. Przewiduje się granty, które wspierają fizyczną i intelektualną sprawność seniorów.

        Miły sposób bycia, znajomość problemów i zaangażowanie, bezpośredniość, a zwłaszcza poprawne posługiwanie się językiem polskim przez Petera Milczyna – przysporzyły mu sympatii uczestników uroczystości.

        Polityk obdarował zebranych estetycznymi znaczkami „Trillium” oraz innymi miłymi prezentami.

        Na zakończenie uroczystości prezes Związku Narodowego Polskiego Alex Aleksandrowicz zabrał głos i podziękował P. Milczynowi za miłe uświetnienie uroczystości zakończenia sezonu w Klubie Seniora „Złota Jesień”.

        Członkowie Klubu przygotowali smakowity poczęstunek, którego symbolicznym akcentem było obdarowanie honorowego gościa tortem!!!

        Po urozmaiconej i ożywionej części oficjalnej członek Klubu Żeglarskiego (działającego w sąsiedztwie Klubu Seniora) Wacław Markuszewski snuł opowieści żeglarskie, które były bardzo interesujące i przenosiły słuchaczy na „wyspy szczęśliwe” i tropikalne wody....

Krystyna Antonina Sołtys i Urszula Jop

Zaloguj się by skomentować