Goniec

Register Login

Aleksander graf Pruszyński

OST FRONT

czwartek, 16 październik 2014 22:24

Piękne samobójstwo

Napisane przez

pruszynskiPod takim tytułem w "Gazecie Warszawskiej" opublikował tekst pan Maciej Hałaś, gdzie ubolewa, że choć jest jego zdaniem siedmiu kandydatów po prawicy, żaden nie jest dość charyzmatyczny i dość znany. Co gorsza, do tych "poważnych" kandydatów po prawicy nie wlicza Janusza Korwin-Mikkego czy Marcina hr. Zamoyskiego, którzy mogą walczyć o prezydenturę. Jest chyba nawet oczywiste dla pana Hałasia, że jeśli tylko nawet dwóch z nich stanie do walki, to żaden nie wygra.

Już z 14 lat temu ks. Maj, proboszcz parafii na Służewcu w Warszawie, próbował, z cichym poparciem śp. Jana Pawła II, pogodzić kilku kandydatów prawicowych, by z nich wyłonić jednego, który by w imieniu prawicy stanął do walki z imć Kwaśniewskim.

niedziela, 05 październik 2014 22:35

List otwarty do Kongresu

Napisane przez

pruszynskiList otwarty do Kongresu

Jak wszystkim powinno być wiadomo, Kongres Polonii Kanadyjskiej, jak też Kongres Polonii Amerykańskiej powstały w 1944 r., kiedy sprawy polskie stały źle i zadaniem ich było walka o pamięć Polski i jej niepodległość.

Niby mamy już wolną Polskę, więc trochę ten główny jej cel odszedł, ale warto zastanowić się, co naprawdę oba Kongresy powinny robić.

Mym nieskromnym zdaniem organizować promocję kultury polskiej. Taką formą najprostszą jest organizowanie cyklów odczytowych wybitniejszych Polaków. By w Kanadzie jechali oni od Montrealu, poprzez Ottawę, Toronto, Mississaugę, London, może nawet do Thunder Bay, Winnipegu, Edmonton i Vancouveru.

piątek, 26 wrzesień 2014 14:10

Ukraina - co robić, co dalej?

Napisane przez

pruszynskiUkraina - co robić, co dalej?

Zaczęła się ostra dyskusja w sprawie Ukrainy. Jedni wspominają o ich bestialstwach, inni mówią o celach strategicznych, o obronie Polski dzięki Ukraińcom, co dziś stawiają się Rosji.

Ci chcą pomocy i dawać im broń i co tylko zechcą. Czy w historii ostatnich 115 lat coś zrobili Ukraińcy względem Polaków, tylko mordowali i żądali pomocy, gdy było im źle.

Jak wiadomo, nie kocham Jarosława Kaczyńskiego, ale wnioskowałem, by go Ukraińcy odznaczyli i g... Są tacy, którzy mówią: najlepiej, by się Ukraińcy mocno pobili z Ruskimi, bo wtedy jedni i drudzy będą słabsi.

sobota, 20 wrzesień 2014 15:03

Z Mińska (nr 38/2014)

Napisane przez

pruszynskiZ Mińska

Po trzech miesiącach nieobecności na Białorusi pierwsze zły znak to metro podskoczyło z 3300 rubli do 4000, czyli około 40 centów USA. Dalej, od nowego roku klasy w szkołach mają mieć minimum 24 dzieci, a dotąd było maksimum 24. Coraz więcej dzieci rodzice ślą do prywatnych szkół, a te kosztują po 600 dolarów, przy tym w Polsce zwykle 1000 zł, czyli 300. I tak jak było, ceny na Białorusi wyższe, a zarobki niższe niż w Polsce.

W ten weekend było święto miasta Mińsk. Różne kiermasze i festiwale w parkach, a na sztachetach ogrodzenia parku Czeluskincow wielkie plakaty przedstawiające kościoły, cerkwie i pałace Białorusi. Tych ostatnich jest najmniej, bo większość z pozostałych nieodnowiona. Oczywiście nie wspominano o wielkim burmistrzu Mińska, hrabim Hutten-Czapskim.

piątek, 12 wrzesień 2014 12:21

Kompromitacja

Napisane przez

pruszynskiKompromitacja

9 maja była demonstracja pod ambasadą Rosji z poparciem dla niej. Było ze 20 osób.

Podobna demonstracja z tymi samymi ludźmi była pod ambasadą Ukrainy 6 września. Przeciwnikom Ukrainy media zrobiły wielką łaskę, nie pokazując ich w wiadomościach; było tam łyso, z 30 ludzi i kilka transparentów. Nie wiem, czy demonstranci wiedzą, jak traktują Polaków potomkowie Bandery, a to trzeba nagłaśniać i nie próbować udawać, że wszystko jest tam cacy, jak to robi "Gazeta Polska".

Konflikt na wschodzie to jedno, a traktowanie Polaków we Lwowie to drugie, i to trzeba nagłaśniać.

piątek, 05 wrzesień 2014 14:09

Bez euforii i nadziei

Napisane przez

pruszynskiBez euforii i nadziei

Uzyskanie przez imć Tuska stanowiska przewodniczącego Rady UE nie wzbudziło w Warszawie entuzjazmu. Już wiadomo, że na swe miejsce wystawił wicepremiera imć Kopacz, która będzie miała sporo niewdzięcznej roboty.

1 września

Niewielkie były manifestacje, jedna pod pomnikiem płk. Kuklińskiego na placu Zamkowym, a druga pod ambasadą RFN. Tę organizowała Reduta Obrony Dobrego Imienia Polski, której przewodzi Maciej Świrski, a w której zarządzie zasiada między innymi Janek Pietrzak i kandydat na premiera PiS-u, pan Gliński.

piątek, 29 sierpień 2014 13:33

Spotkanie w Mińsku

Napisane przez

pruszynskiSpotkanie w Mińsku

Prezydent Łukaszenka, zapewne z podpuszczenia Kremla, zorganizował spotkanie Putina z prezydentem Ukrainy. Czy to coś da, dowiemy się za parę dni, ale bądźmy dobrej myśli. Najlepsze, że teraz imć Łukaszenka może kandydować do Pokojowej Nagrody Nobla.

piątek, 22 sierpień 2014 14:44

Wspaniała wystawa

Napisane przez

pruszynskiWspaniała wystawa

Na płocie parku Ujazdowskiego w Warszawie zostały rozmieszczone 22 tablice zatytułowane – "Na stos rzuciliśmy – dwa pokolenia".

Na każdej z tych tablic na górze pokazane są różne postacie legionów, a niżej ci sami ludzie oraz ich synowie i córki, którzy walczyli w AK.

piątek, 15 sierpień 2014 13:45

Cena Majdanu

Napisane przez

pruszynskiNajpierw Tusk i spółka otworzyli rynek polski na ukraińskie towary spożywcze, co powoduje, że rolnicy polscy sporo stracą, bo zwłaszcza cena pszenicy pójdzie w dół. Potem Putin wprowadził zakaz importu mięsa, warzyw i owoców z Polski, co częściowo złagodzi wywóz tych towarów na Białoruś.

Co godne podkreślenia, to bez poparcia partii chłopskiej, czyli PSL, pan Tusk przestałby rządzić.

piątek, 08 sierpień 2014 12:13

Tylko Polska

Napisane przez

pruszynski"Tylko Polska". Pod takim tytułem ukazuje się w Warszawie pismo pana Bubla, który jest uważany za czołowego antysemitę. Nie jest je łatwo dostać i ostatnio przypadkiem je kupiłem.

Jest tam wiele ciekawych, choć długawych artykułów, zaczynając od "Raportu o stratach wojennych Warszawy". Ten dokument został sporządzony na zlecenie ówczesnego burmistrza Warszawy, pana Kaczyńskiego, przez 19 ekspertów. Z niego wynika, że należy się Polsce odszkodowanie sięgające z 15 miliardów złotych.