Goniec

Register Login

Aleksander graf Pruszyński

OST FRONT

piątek, 28 marzec 2014 13:48

Ciężka praca

Napisane przez

pruszynskiKończę poprawiać książkę o Majdanie. Powinna być wydrukowana za osiem dni w przyszły piątek, więc brakuje mi czasu na zaspokajanie ciekawości czytelników w Kanadzie. Proszę o darowanie.

piątek, 21 marzec 2014 13:28

Zazdroszczę Putinowi

Napisane przez

pruszynskiWedług informacji podanych przez "Rosyjskie Wieści", rumuńskie siły zbrojne są gotowe wkroczyć na terytorium Ukrainy w przypadku wybuchu wojny domowej na terytorium tego państwa. Obecnie na Ukrainie przebywają rumuńscy emisariusze mający za zadanie przygotować odpowiednie warunki pod potencjalną interwencję zbrojną. Z kolei portal internetowy "Nowiny Zakarpacia" informuje o możliwości inwazji armii węgierskiej w przypadku dalszego zaostrzenia kryzysu ukraińskiego.

piątek, 14 marzec 2014 14:15

Z Kijowa

Napisane przez

pruszynskiWychodzący angielskojęzyczny "Kiev Kurjer" podał w piątek listę 23 ludzi, z byłym premierem Janukowyczem na czele, którzy są teraz poszukiwani jako ci, co spowodowali przelew krwi, w tym śmierć już rozpoznanych 100 ludzi, dwóch nierozpoznanych oraz do 300 zaginionych. Ponadto zginęło 20 zomowców i nieznana ich liczba leży w szpitalu MSW.

Pan Bóg sprzyjał 8 marca paniom w dniu ich święta, które jest dniem wolnym od pracy na Białorusi i Ukrainie. W Kijowie było od tego dnia coraz cieplej, słonecznie, a wszędzie widać było kwiaty. Niosły je panie i nieśli je mężczyźni, paradujący po mieście coraz mniej odziani.

piątek, 07 marzec 2014 13:31

1 marca

Napisane przez

pruszynskiOd lat mówię Unii Kredytowej św. Stanisława i św. Kazimierza oraz SKOK-om w Polsce, by zorganizowały przesyłkę pieniędzy między Kanadą a Polską. Niestety, TY mów, a on zdrów, a przecież można by na tym sporo zarobić – tak zarabiają obcy.

piątek, 28 luty 2014 14:08

Już nie ten sam Majdan

Napisane przez

pruszynskiCzwartek. Już jest praktycznie czwarta miesięcznica Majdanu i jest na Majdanie poczucie zwycięstwa, bo przecież odszedł zbabrany krwią premier i w chwili, gdy to piszę, nikt nie wie, gdzie jest.

Pod tytułem "Kamikadze" darmowa gazeta Kijowa przedstawia kandydatów na ministrów; ich zadanie będzie nie do pozazdroszczenia. Premierem ma zostać pan Arsenij Jaceniuk, zastępca pani Tymoszenko, która wyszła z więzienia, ale jest schorowana; ta partia była dotąd w opozycji. Był marszałkiem parlamentu, ministrem spraw zagranicznych. Są też cztery kandydatury na wicepremierów z różnych partii, w tym z nacjonalistycznej antypolskiej Swobody. Jest 16 kandydatów na ministrów, a ministrem spraw wewnętrznych ma być oligarcha Ormianin Awachow, a spraw zagranicznych fachowiec bezpartyjny, były urzędnik OBWE Andrej Deszcica. Nie było jeszcze w czwartek wiadomo, kto będzie ministrem obrony.

piątek, 21 luty 2014 13:08

Dziwna zima

Napisane przez

pruszynskiJuż połowa lutego, a praktycznie zimy nie było. Kilka dni po 10 stopni i po kilka centymetrów śniegu, a ruscy meteorolodzy z "uprzejmości" uprzedzali Polaków, że będzie mocna. No jak im teraz wierzyć.


Hej, kto Polak do Madziarów

Śladem poprzednich dwóch lat "Gazeta Polska" organizuje wyjazd do Budapesztu na Dzień Niepodległości 15 marca. Pojedzie wielki specjalny pociąg, ale też sporo autobusów, i tylko trzeba by zamówić u św. Judy lepszą niż w zeszłym roku pogodę.

sobota, 15 luty 2014 22:00

A może plebiscyt?

Napisane przez

pruszynskiW sobotę, 1 lutego 2014 r., na zjeździe podstawowych struktur organizacyjnych Partii Regionów został powołany powszechny ruch samoobrony narodowej – Front Ukraiński. 

Na 23 lutego przewidziano kulminację działań Frontu Ukraińskiego wobec tzw. Majdanu.

– Trzeba mieć trochę honoru, by nie wspierać nazistów działających na Ukrainie. Naziści nie mają po prostu wstępu do Unii Europejskiej. Polscy politycy wspierający Swobodę poniosą za to, przy najbliższych wyborach, olbrzymie konsekwencje. Jedyną drogą do zgody jest więc odcięcie się od cynizmu, a nie jego gloryfikacja. Niemcy radykalnie odcięli się od nazizmu. Nie ma tam pomników Hitlera czy szefa SS. Na Ukrainie natomiast obalono pomniki Lenina, jednak w te miejsca powstały pomniki Bandery – tak wydarzenia na Majdanie komentował ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

piątek, 07 luty 2014 13:24

Co na Białorusi?

Napisane przez

pruszynskiCo najmniej kilku działaczy opozycji białoruskiej jest teraz na Majdanie, popiera rewolucję i... uczy się, jak u nas działać. Co się tam dzieje, jest pilnie obserwowane w Mińsku i wyciąga z tego wnioski nasz Kołchoźnik.

Jedyny powód do niezadowolenia u nas to stały stopniowy wzrost kosztów utrzymania, ale nie widać jakiejś "skórki banana", na której by władca się poślizgnął. Po podziale Ukrainy przyjdzie kolej na jakieś działanie na naszym terenie "Zachodu". Wtedy "Zachód" będzie chciał odciągnąć Białoruś od Rosji i coś może "ciekawego" się wydarzyć, ale to zapewne za sześć – siedem miesięcy.

piątek, 31 styczeń 2014 14:10

Z Mińska

Napisane przez

pruszynskiZ Mińska

Zima całą gębą, ponad 20 stopni mrozu się zdarza, a ja na dodatek chory, więc niewiele ciekawego, jak się wykuruję, to pojadę zobaczyć, co na Ukrainie.

piątek, 24 styczeń 2014 11:24

Zima

Napisane przez

pruszynskiMamy wreszcie lekki mrozek, tak jak mówią ludowe przepowiednie ze Wschodu, że na ich Chrzest Pana Jezusa w Jordanie, wedle obrządku wschodniego, jest zawsze spory mróz.

Fałsze niemieckie

W świecie chodzi od lat film, mający ośmieszyć Polaków, przedstawiający polską kawalerię szarżującą na niemieckie czołgi. Przypadkiem Janek Tereszczenko z Edmonton widział ten film w zwolnionym tempie i wtedy okazało się, że polscy ułani szarżowali, mając na głowach niemieckie hełmy, czyli to fałszywka.