Goniec

Register Login

Aleksander graf Pruszyński

OST FRONT

piątek, 07 kwiecień 2017 13:15

Równi i mniej równi

Napisane przez

pruszynskiWielkim skandalem rozpoczął się 4 kwietnia proces apelacyjny Piotra Rybaka, skazanego przez sąd pierwszej instancji na karę 10 miesięcy pozbawienia wolności, za spalenie kukły „stereotypowego Żyda” podczas antyislamskich protestów na rynku we Wrocławiu. Nikt z rodziny i przyjaciół oskarżonego nie mógł przekroczyć kordonu policji. Na salę sądową mogli wejść jedynie posiadacze specjalnych przepustek, a te mieli Żydzi i KOD-ziarze. Wybuchła awantura, która szybko przerodziła się w obywatelski wiec.

Oskarżony twierdził, że kukła oznaczała nie Żyda, a konkretnie Sorosa, który walczy z narodem polskim.

piątek, 31 marzec 2017 14:29

Mówił dziad do obrazu

Napisane przez

pruszynskiList od Kancelarii Prezydenta Dudy:

Pan Aleksander Graf Pruszyński

Szanowny Panie,

        potwierdzamy wpływ Pana listu z 3 lutego 2017 roku nadesłanego do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a przekazanego do Biura Dialogu i Inicjatyw Obywatelskich Kancelarii Prezydenta RP w celu udzielenia odpowiedzi. Przepraszamy za długi okres oczekiwania na odpowiedź spowodowany licznym wpływem korespondencji kierowanej do Prezydenta RP i Kancelarii.

piątek, 24 marzec 2017 06:53

Białoruś (12/2017)

Napisane przez

pruszynskiBiałoruś

        Sytuacja jest już gorąca, mamy ponad 200 aresztowanych i już hasłem nie jest obalenie dekretu o podatku dla „nierobów”, a dymisja prezydenta.

        Napisałem do Niego otwarty list, który już został opublikowany na portalu „Białoruski Partyzant”, a we wtorek ma ukazać się w półtygodniku „Narodna Wola”.

        Oto tekst listu.

piątek, 17 marzec 2017 15:02

Czy to koniec Kołchoźnika?

Napisane przez

pruszynski       Niespodziewanie wódz Białorusi odwołał na rok podatek od „tych, co nie pracują co najmniej sześć miesięcy w roku, nierobów”, czyli uległ demonstracjom. Ci, co zapłacili i zaczną pracować, mają dostać pieniądze z powrotem, a inni nie będą musieli go płacić przez rok.

        Tymczasem opozycja odwołaniem podatku poczuła się silniejsza.

        W niedzielę były demonstracje w mniejszych miastach, jak Orsza i Słuck. Po demonstracjach ubrane na czarno „ludziki” napadały na przywódców demonstracji i odwoziły ich w nieznane.

czwartek, 09 marzec 2017 23:27

Wreszcie [10/2017]

Napisane przez

pruszynski        Wreszcie

        Dwa lata temu UE dała termin do maja tego roku, by na zasadzie wzajemności obywatele wszystkich krajów Unii mieli wolny wjazd do USA, bowiem obywatele pięciu krajów Unii, w tym Polacy, tego prawa dotąd nie mają. Jeśli tego prawa nie dostaną, to jankesi przestaną wjeżdżać do Europy bez wiz. To uderzy mocno w europejski przemysł turystyczny i trochę w firmy amerykańskie, więc zapewne wreszcie rodacy przestaną płacić haracz jankesom i będą bez wiz jechać do Stanów.

piątek, 03 marzec 2017 00:13

Książka jak trza

Napisane przez

pruszynskiKsiążka jak trza

        U przyjaciół w WC są nie stare pisma, ale kuriozum – „Książka klozetowa” – wydana przez Wydawnictwo Cyklop z Łodzi (tel. 42 684 9721), którą co kilka miesięcy przeglądam, a teraz mym czytelnikom polecam. Jest to przezabawna publikacja, doskonałe kawały rysunkowe i całkiem niezłe dowcipy. Całość z 70 stron. Muszę, będąc w Warszawie, do wydawnictwa zadzwonić, a jakąś księgarnię tutejszą namówić, by ją sprowadziła.

czwartek, 23 luty 2017 22:30

Pożegnanie przyjaciela

Napisane przez

pruszynski        Miesiąc temu zmarł w Chicago mój przyjaciel Wiktor Węgrzyn, więc przesunąłem mój przyjazd do Kanady o dwa tygodnie, by być na Jego pogrzebie.

        Okazało się, że będzie on 18 w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, a ja dopiero wracam 19, więc nie będę na nim, a teraz chcę podać czytelnikom, co miałem na tym pogrzebie powiedzieć.

czwartek, 16 luty 2017 23:03

Może…

Napisane przez

pruszynskiMoże…

        Znany felietonista Waldemar Łysiak zgodził się, byśmy w „Gońcu” przedrukowywali jego teksty ukazujące się w tygodniki „Do Rzeczy”. Teraz tylko będzie trzeba uzyskać zgodę redakcji tego tygodnika.

czwartek, 09 luty 2017 22:37

Z Mińska (06/2017)

Napisane przez

pruszynskiZ Mińska

        Zima jak za cara, no może nie aż taka ostra, ale takiej jeszcze tu nie widziałem. Co jednak mnie niepokoi, to przepowiednia, że po ostrej długiej zimie Chińczycy ruszą na Rosję.

        Moja Matka mówiła, że pewnie Pan Bóg nie tylko Noemu powiedział, by budował arkę, ale tylko on ją zbudował. Pewnie jak ją budował, był pośmiewiskiem, ale on z rodziną przeżył, a ci, co się śmiali, zginęli.

czwartek, 02 luty 2017 23:42

Huzia na Trumpa

Napisane przez

pruszynski        Po przegraniu Kłamczuchy była względna cisza, ale rozgorzała wojna po objęciu przez niego władzy. Cokolwiek zrobi, to jest źle, a ostatnio była nagonka na Ivankę Trump, za to że kupiła sobie drugą długą suknię na jakiś inny występ za 5000 zielonych. Nie wiem, czy ktoś tępiący ją zastanowił się, co się stało z tą forsą i ilu ludzi z tego żyje, bo przecież ktoś musiał ją zaprojektować i ktoś musiał ją uszyć itd.