Goniec

Switch to desktop Register Login

Aleksander graf Pruszyński

OST FRONT

poniedziałek, 21 listopad 2016 21:26

Wreszcie

Napisane przez

pruszynskiWreszcie

        18 listopada odbędzie się wielka i doniosła uroczystość. Będzie Intronizacja Pana Jezusa na Króla Polski, której nie dokonano w 1939 r. Dzięki niej Polska ma wyjść obronną ręką z kataklizmu, jaki niedługo ma nastąpić na świecie. Ze smutkiem dodam, że śp. Artur Górski co Intronizację w Sejmie forsował, od kilku miesięcy nie żyje.

czwartek, 10 listopad 2016 15:43

Kolejna nagroda

Napisane przez

pruszynski        Po raz czwarty wręczona została nagroda Towarzystwa Patriotycznego stworzonego przez Janka Pietrzaka.

        Tym razem odbyła się wielka gala w Teatrze Narodowym, którą zaszczycił wicepremier Gliński oraz szef MON Macierewicz. Główną nagrodę dostał Kornel Morawiecki, obecny poseł senior, a za komuny twórca i szef Solidarności Walczącej. Gala była uświęcona występami Chóru Chłopięcego przy Akademii Muzycznej im. F. Szopena oraz piosenkarki Natalii Niemen.

        Notatki o tym ewenemencie nie zamieściła prasa, a jedynie mniejsze portale internetowe.

piątek, 04 listopad 2016 16:38

Trump wpieriod

Napisane przez

pruszynski        Nie wiem, czy mam się czym chwalić, ale przeczytawszy w 1978 r. książkę Donalda napisałem do niego list sugerujący, by stanął do walki o prezydenturę USA.

        Pisałem już, że go wyżej cenię niż „prawdomówne dziewczę”, i co ciekawe, okazuje się, że jego babka walczyła o Lwów i nawet była tam dwa razy ranna. Z kimś założyłem się, że wygra, a już dwa razy podobne zakłady wygrałem, czy i tym.

piątek, 28 październik 2016 18:40

Ost Front: Dlaczego na Trumpa

Napisane przez

pruszynskiBez względu na to, czy nam się podoba, czy nie, wybory w USA mają wpływ na to, co dzieje się w Europie i w Polsce.
Wiele jest słusznych i niesłusznych zarzutów dla kandydata republikanów, ale jednej sprawy nikt, wedle mnie, nie porusza.
Donald całe dojrzałe życie był przedsiębiorcą, a to oznacza, że musiał podejmować takie czy inne decyzje. Tego nie można powiedzieć o Clintonowej, która nie bardzo samodzielnie była ministrem i nie podejmowała decyzji na własne ryzyko.
Dlatego głosowałbym na Donalda, ale myślę, że ja bym walczył z tą panią ciut inaczej i był bardziej dżentelmeński.

W Mińsku
Jestem w domu, odespałem loty, rozdałem podarki. Jest zimnawo, ludzie głównie w kurtkach pikowanych, a drzewa jeszcze zielone. Nic nowego nie ma, tylko UE narzeka, że wykonano kilka wyroków śmierci na mordercach.

Telewizja oświeconych
Od niedawna oglądam TV Russian Today, czyli tubę propagandową Kremla, która dostępna jest po angielsku w Internecie bez opłat. Oczywiście trzeba mieć też inne informacje, by odrzucić propagandę od prawdy. Ale jest dość dużo ciekawych informacji „z drugiej strony”. W czwartek była rozmowa o więźniach w USA, których jest zatrzęsienie, pracują za 20 czy 50 centów na godzinę, wykonując nawet poważne prace dla marynarki USA, a teraz w wielu stanowych i federalnych więzieniach strajkują, o czym główne media USA milczą.
Oczywiście więźniowie z Rosji by chętnie zamienili ruskie tiurmy na amerykańskie.

piątek, 21 październik 2016 16:48

Złote jajka

Napisane przez

pruszynskiMało kto porusza temat tego, co Polonia czy Polacy z zagranicy wnoszą do kraju, a jest tego niemało i nie od wczoraj.

A co za to ci u steru? Czy tak należy traktować kurę, która znosi nie od wczoraj złote jajka?

czwartek, 13 październik 2016 22:50

Drodzy kuzyni

Napisane przez

pruszynski        To, co się dzieje od 25 lat na linii Polska – Ukraina, wkurza mnie niezmiernie. Jak starsi z działaczy ukraińskich powinni wiedzieć, pochodzę z rodziny spod Starokonstantynowa i zarówno mój Ojciec Ksawery, jak i jego brat Mieczysław byli przed wojną bardzo proukraińscy, a Ojca opowieść „Ksiądz Ułas” czytano wielokrotnie na spotkaniach polsko-ukraińskich. Podobnie proukraiński był mój Ojciec Chrzestny Aleksander Bochański, na którego pogrzebie w 2006 r. nie pokazał się ani jeden Ukrainiec, i nie słyszałem, by były artykuły żegnające Go w Waszej prasie.

        Dziś stosunki między Polakami a Ukraińcami są fatalne, a niestety zaczęło się to od grzmienia w Waszej prasie o akcji „Wisła” i zmuszenia polskiego Sejmu do jej potępienia. Akcja „Wisła” przyjemna nie była. W jej trakcie przesiedlono pod Szczecinek i Olsztynek kilkadziesiąt tysięcy Ukraińców, a zginęło w sumie stu żołnierzy UPA i drugie tyle stanęło przed sądami – tych powieszono.

czwartek, 06 październik 2016 23:23

Wstyd

Napisane przez

pruszynski        Prezydent Izraela Reuwen Riwlin, w 75. rocznicę masakry w Babim Jarze na Ukrainie, zwrócił się podczas specjalnej sesji ukraińskiej Najwyższej Rady do posłów z przesłaniem, w którym jednoznacznie stwierdził, że ukraińscy nacjonaliści brali czynny udział w holokauście.  Do 1,5 mln Żydów – powiedział prezydent – zostało zamordowanych na terytorium współczesnej Ukrainy podczas II wojny światowej, w Babim Jarze, jak i w innych miejscach kaźni. Zabijali ich też sami Ukraińcy, nim przyszli Niemcy we Lwowie. Wielu kolaborantów było Ukraińcami, wśród nich zaś najbardziej zdeklarowani byli członkowie OUN, którzy prowadzili pogromy i masakry Żydów, wyręczając w tym Niemców.

        – Wielu Żydów – powiedział prezydent Izraela – było zastrzelonych, zarąbanych, zmasakrowanych czy pochowanych żywcem w Babim Jarze. Izraelski przywódca wykazał się tym samym odwagą, której zabrakło prezydentowi Polski Andrzejowi Dudzie, a mnie i zapewne wielu czytelnikom jest wstyd, że mamy takiego  „bohaterskiego” prezydenta.

czwartek, 29 wrzesień 2016 23:03

Będzie wojna?

Napisane przez

pruszynski        Janusz Korwin-Mikke przewiduje wojnę, twierdząc, że USA są tak zadłużone, że wojna je uratuje, bo podczas wojny nie spłaca się długów. Twierdzi też, że to nastąpi, nim wygra wybory Trump.

        Jestem innego zdania. Jest przepowiednia, że na Rosję napadną Chiny i zapewne zrobią to wiosną, a zdarzy się to, gdy stosunki chińsko-rosyjskie będą ponoć układały się jak najlepiej.

        Ma być to okrutna i szybka wojna. Chińczycy będą szli z hasłem walki z białą rasą. Będzie użyta broń jądrowa i ulegnie zniszczeniu spora część Chin i Rosji, ale Polska, jeśli dokona intronizacji Chrystusa na Króla Polski, to wyjdzie obronną ręką, mam nadzieję z Białorusią, z minimalnymi stratami koło... Szczecina.

piątek, 23 wrzesień 2016 14:56

W Wilnie (39/2016)

Napisane przez

pruszynski        Wybrałem się znów do stolicy byłego Wielkiego Księstwa Litewskiego. Wsiadłem do nowiutkiego białoruskiego pociągu produkcji bydgoskich zakładów kolejowych PESSLA, które nie tylko nie upadły po transformacji, ale zdobyły wiele światowych rynków.

        Powracałem podobnym pociągiem, jaki kupiła kolej litewska. Pociąg był pełny, bo oprócz do rodzin i na wycieczkę, do Wilna jeździ bardzo dużo naszych, bo z Wilna do wielu miast Europy latają samoloty taniej linii Ryanair.

        W trzy godziny byłem w słonecznym i ciepłym Wilnie. Okazało się, że Litwini ruszyli głową i zamiast kontroli kilka kilometrów za ostatnią białoruską stacją w Gugugaju, kontrolowali dopiero na dworcu w Wilnie.

czwartek, 15 wrzesień 2016 23:48

Odfajkowane wybory

Napisane przez

pruszynski        Chyba tak najlepiej określić zapędzenie obywateli do urn, czemu za dobre pieniądze przyglądali się cudzoziemcy.

        Obywatele Białorusi są raczej bierni, a teraz większość z nich uważała, że nie ma sensu iść do wyborów, ale ja chciałem stwierdzić, ilu rzeczywiście obywateli poszło, zwłaszcza że w myśl konstytucji, jeśli nie pójdzie do wyborów 50 proc. wyborców, to są one nieważne.

        Jestem ekonomistą i na studiach był kurs z badań losowych. Uczono nas, że zamiast badania całej populacji, wystarczy zbadać jej część i wyniki badań odpowiadają wynikom całej populacji.