Goniec

Switch to desktop Register Login

Aleksander graf Pruszyński

OST FRONT

niedziela, 03 styczeń 2016 22:41

Przypływ... kapitału

Napisane przez

pruszynski   Wśród pięknych mazurskich lasów, nad brzegiem sporego jeziora, w dawnym ośrodku Rady Ministrów, a dziś niedawno wyremontowanym ośrodku Caritasu diecezji mazursko-warmińskiej, mniej więcej w połowie drogi między Olsztynkiem a Olsztynem, biwakuje 150 rodaków, którzy witani przez panią premier Szydło i ministra Macierewicza, kilka tygodni temu przybyli do Ojczyzny. Jest to druga taka grupa i w stosunku do pierwszej, jaką witała jeszcze imć Kopacz, ta jest mniej polska i z większością ich najłatwiej było rozmawiać po rosyjsku.

    Ich korzenie najczęściej sięgają Żytomierszczyzny, która dzięki pokojowi ryskiemu dostała się Sowietom i gdzie w latach 1937–1938 krwawo rozprawiono się z Polakami, a jeszcze teraz jest tam jedna z głównych ostoi Polaków na Ukrainie. W tej grupie w zasadzie są same rodziny z dziećmi w różnym wieku. Starsze już są "zagospodarowane",  codziennie wożone są autobusem do szkoły w odległych o 12 km Stawigudach, młodsze są z rodzicami, baraszkują, a rodzice czekają na uruchomienia dla nich kursu polskiego po Nowym Roku. Praktycznie wszyscy dorośli są w wieku 35-45 lat, mają wyższe studia, a czasami nawet dwa fakultety. Wśród pań przeważają ekonomistki, które pracowały jako księgowe w bankach czy innych przedsiębiorstwach, dla których nie powinno być zbyt wiele kłopotów z pracą, gdy opanują polski i polską terminologię ekonomiczną.

piątek, 18 grudzień 2015 09:51

Hej kto Polak na…

Napisane przez

pruszynskiSporo rodaków, zwłaszcza kawalerów z "odzysku", ostatnio przywiozło żony z… Kuby, ale jak twierdzi mój przyjaciel, ekspert od Kubanek, te w Kanadzie szybko znalazły innych, bogatszych mężów.

Teraz już jest moda na wczasy w Republice Dominikańskiej, więc zapewne stamtąd zaczną panowie przywozić "zdobycze". Inny rodak z "odzysku" ma żonę z Filipin i też nie narzeka.

Pewien rodak poszedł w poszukiwaniach żony dalej. Przez Internet sprowadził sympatyczną Chinkę z córką i jest z tego bardzo zadowolony.

Zaś w Internecie można znaleźć wypowiedź innego Polaka, który nie tylko ożenił się z Chinką, ale tam się przeprowadził, jest bardzo zadowolony, ale ostrzega wszystkich przed… Japonkami.

piątek, 11 grudzień 2015 16:52

Czy o to walczyć?

Napisane przez

pruszynskiChyba PiS z prezydentem na czele ruszyli nie na właściwe "okopy" PO, jakimi jest Trybunał Konstytucyjny.

Ta instytucja jest nie bardzo aktywna w kraju i nie ma wielkiego autorytetu, a " czystość" jej członków nie jest krystaliczna, więc można było część z nich wykurzyć.

Ważniejsze było i jest ruszenie na media, a tak dano im amunicję do walki z nowymi władzami.

Jeśli PiS nie weźmie się ostro TERAZ za swych prawdziwych wrogów, to albo padnie, albo będzie zmuszony zrobić nowy "stan wojenny".

czwartek, 03 grudzień 2015 23:41

Boże Narodzenie 2015

Napisane przez

pruszynskiNadchodzą w Mińsku nie tylko katolickie i prawosławne święta, co sezon handlowy. Dekoracje w sklepach, a na wielkich placach ustawia się stelaże, w które wkładane są już teraz, a nie jak za komuny po 27 grudnia, wielkości dwóch metrów choinki, i tak powstają z 15-20-metrowe wielkie choiny.

Podobnie jest w Warszawie. Zamontowano już światełka na drzewach w śródmieściu i naprawdę wspaniale wygląda Trakt Królewski od placu Zamkowego do Belwederu.

czwartek, 26 listopad 2015 22:17

Dożyłem

Napisane przez

pruszynskiJan Pietrzak: Jestem zadowolony z tych wyborów. Zachwyca mnie, że takie czasy przyszły. Po raz pierwszy w Polsce, w Sejmie nie ma komuny. Po 50 latach działań Kabaret Pod Egidą odniósł sukces.

Od premiery w 1966 roku byliśmy antykomunistyczni. SB wciąż pisała, że walczymy z komuną. Po niemal 50 latach nasz kabaret odniósł sukces! Oczywiście ludzie komuny gdzieś jeszcze są, wynoszą jakieś meble, robią świństwa, ale jednak od władzy zostali zdecydowanie odsunięci. Napracowałem się z moimi kolegami 49 lat.

czwartek, 19 listopad 2015 23:32

Tragedia w Paryżu i… rezultaty

Napisane przez

pruszynskiPo atakach w stolicy Francji, w Mińsku moc ludzi poszło pod Ambasadę Francji z kwiatami i zniczami. Może to brzmi nieludzko, ale szkoda, że tych zamachów nie zrobiono trzy miesiące wcześniej, toby "Zachód" i Fureżyca Merkel się opanowały i przestały kokietować islamistów.

Wedle niektórych mediów, wynikiem tej tragedii będzie wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA.
Kukiz apeluje, by nie przyjmować uchodźców, i znaczna część Polaków go popiera.
Po Paryżu zmienia się sytuacja w świecie.

czwartek, 12 listopad 2015 23:39

Uczciwe wybory

Napisane przez

pruszynskiW sobotę, 6 listopada, odbyło się w Warszawie zebranie aktywu Ruchu Kontroli Wyborów i okazało się, że z uczciwością tych wyborów też było "różnie".

W niejednym punkcie wyborczym było więcej oddanych głosów niż wydanych książeczek, w niejednym punkcie urna nie była zabezpieczona, a w jednym okręgu 27 procent książeczek było "fałszywych", czyli brak było właściwych stron. Wedle przekazanych tam danych, PiS zdobyło co najmniej 10 procent więcej głosów i w rzeczywistości powinien być inny Sejm.

Mówiono, że jest zły system, ale nie przedstawiono systemu, który by naprawdę uzdrowił Polskę.

czwartek, 05 listopad 2015 22:28

Kto taki?

Napisane przez

pruszynskiJeśli któryś naród by miał być wybrany, to chyba tylko Polska, bowiem:

1. To Polacy uratowali Europę przed zalewem islamu, broniąc jej pod Wiedniem w 1683 roku;

2. To Polacy uratowali Europę przed zalewem rosyjskim, broniąc Polski i Europy w 1920 roku, cud nad Wisłą;

3. To Polacy obalili komunę i mur berliński, tworząc "Solidarność"!!! To my zakończyliśmy panowanie Rosji;

4. To Polski Papież święty Karol Wojtyła przez 26 lat rządził światem.

czwartek, 29 październik 2015 23:26

Po wyborach

Napisane przez

pruszynskiSmutno mi Boże, bo nie jestem zachwycony PiS-em. Partia Kaczyńskiego wiele razy, w mym mniemaniu, zdradzała interesy Polski. Choćby przyznanie rok temu emerytur potomkom Żydów zamordowanych przez Niemców.

Mam wielką nadzieję, że się mylę, ale nie byłbym zdziwiony, gdyby ustąpiono Żydom i za mienie pozostałe w Polsce dostaliby 35 miliardów dolarów. Dodam, że wiele domów Żydzi sprzedali już w latach 1945–1950, a potem Żydzi amerykańscy dostali miliony dolarów, a na koniec dziś odbierają nieruchomości bez kłopotów, choć Polakom ziemianom NICZEGO nie chcą władze oddać.

czwartek, 22 październik 2015 22:47

Czyja Polska

Napisane przez

pruszynskiImć Lis w "Gazecie Koszernej" na pierwszej stronie krzyczał – Nie damy sobie odebrać Polski.

Cholera, ten bubek sobie przywłaszcza nasz kraj, tylko on i jego pokakana partia ma prawo do Polski. Nie boleję, jak im ją "odbierze" PiS, ale nie jestem pewien, czy potrafi zrobić to co trzeba i pójść śladem Orbana.