Goniec

Switch to desktop Register Login

Aleksander graf Pruszyński

OST FRONT

piątek, 25 wrzesień 2015 16:28

Dobrodziejstwo LOT-u

Napisane przez

pruszynskiLatam LOT-em nie tyle z patriotyzmu, co że mniej szans, gdy lecę bezpośrednio, że mi zgubią walizki. Tym razem miałem szczęście. Na klasę ekonomiczną wyprzedali więcej biletów, niż mieli miejsc, więc przerzucono mnie do wyższej klasy ekonomicznej. Było tam w rzędzie nie dziewięć, a siedem foteli, fotele były wygodniejsze, bardziej się rozkładały, no i jedzenie na kwadratowych talerzach.

Elegancja, ale porcje małe, szczególnie dosłownie kapka niezłego budyniu, ale kapka. Ci, co projektują potrawy, powinni sami zjeść je, by przekonać się, że nie trzeba robić "artystycznych cudów", ale dawać spore porcje.

piątek, 18 wrzesień 2015 22:19

Sito

Napisane przez

pruszynskiSito

Stosunek polityków do przyjmowania "uchodźców" stanie się tym, co wreszcie pokaże Polakom, kto jest Polakiem, a kto pseudo-Polakiem zaprzedanym wszystkim obcym. Czy to oburzenie przeniesie się na pogromienie w nadchodzących wyborach zarówno PiS, jak PO i PSL?

Pytanie, kto zostanie na sicie, Janusz Korwin-Mikke czy ktoś inny?

piątek, 11 wrzesień 2015 14:38

Jesień w Mińsku

Napisane przez

pruszynskiLiście żółkną, jest chłodniej i spadł spory deszcz, więc zieleń odżyła. W piątek, 4 września, złożyłem oficjalny protest przeciwko działaniu Białoruskiej Komisji Wyborczej w biurze Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, w skrócie OBWE. Twierdzę, że Białoruska Komisja Wyborcza złamała Konstytucję, więc powinna naprawić swój błąd, rejestrując mnie na kandydata i dając wszelkie prawa kandydata, w tym wystąpienia w TV.

Teraz zobaczymy, czy organizacja ta, która nadzoruje wybory, ma "jaja". Powinna dać BKW ultimatum: albo dopuścicie go do uczestniczenia w wyborach, albo zwijamy manatki.

piątek, 04 wrzesień 2015 14:23

Smutno mi Boże…

Napisane przez

pruszynskiPrezydent Duda pojechał do Niemiec, gdzie miał spotkanie z prezydentem, premierem i ministrem spraw zagranicznych tego kraju. Jak podała prasa, poruszył tam sprawę szkolnictwa polskiego u naszych sąsiadów i kilka innych mniejszych spraw.

Komentarze prasy niemieckiej były raczej ciepłe, podobnie komentarz w "Naszym Dzienniku" pióra pana Falkowskiego. Ale czy celem tej wizyty powinno być poklepywanie po ramieniu prezydenta, czy załatwienie ważnych dla Polaków spraw? Celem wizyty powinno być przywrócenie odebranych przez Goeringa w 1940 r. praw, jakie polska mniejszość miała tam przez lata. Gdyby je przywrócono, Polacy mogliby mieć do 15 posłów do Reichstagu. Ci posłowie by walczyli o to, co Polakom tam mieszkającym się należy.

piątek, 28 sierpień 2015 15:16

Dama znad Amuru

Napisane przez

pruszynskiZ oczywistych względów muszę zamieniać dolary na białoruskie ruble i zawsze dziwi mnie, jak dużo ludzi stoi w kolejkach do wymiany. Ostatnio zadziwiło mnie, że przede mną stała starsza potężniejszych rozmiarów pani i zmieniała rosyjskie ruble. Będąc wścibski, zapytałem ją, skąd jest.

– Jestem znad Amuru, czyli rzeki na Dalekim Wschodzie oddzielającej Rosję od Chin.
Zainteresowało to mnie i pogadaliśmy sobie. Okazało się, że pani rodem spod Moskwy ukończyła w ZSRS studia felczerskie i dostała nakaz pracy nad Amurem. Tam poznała oficera, pobrali się i zamieszkali na stałe. Ma tam trzypokojowe mieszkanie.

piątek, 21 sierpień 2015 14:53

Kolejne odwołanie

Napisane przez

pruszynskiPo trzech tygodniach deliberacji Konstytucyjny Sąd Białorusi podjął decyzję, że Komisja Wyborcza miała prawo odrzucić me podanie o rejestrację jako kandydata na prezydenta.

Sprawa jest oczywista, konstytucja jest pierwszym aktem każdego kraju. Jeżeli inny akt nie jest zgodny z konkretnym paragrafem konstytucji, jest on nieważny.
No cóż, trzeba się odwołać do Sądu Najbardziej Najwyższego, czyli Pana Boga.
Pytanie tylko, jak prosić by Najwyższy zechciał okazał swą Wolę.

piątek, 14 sierpień 2015 11:13

Po ingresie

Napisane przez

pruszynskiImpreza była wspaniała. Mimo upału było kilkaset osób pod sejmem gdzie zabrakło telebilbordów byśmy widzieli sam przebieg uroczystości.

Potem moc ludzi było koło katedry podczas uroczystej Mszy świętej i widziało przejście Prezydenta w szpalerze wojska prezentującego broń w otoczeniu chmary borowców, do Zamku. Tym współczułem. Ubrani byli w czarne garnitury, spod których wystawały pistolety. Czy nie mogli być w białych koszulach?

Dalej było przejęcie władzy nad wojskiem i kolejne przemówienia podkreślające modernizację armii i współpracę z NATO.

Moc ludzi, co głosowało na Andrzeja Dudę jest zadowolonych, ale ja NIE.

sobota, 08 sierpień 2015 13:44

U Separatystów w Donbasie

Napisane przez

pruszynskiRannym pociągiem produkcji koreańskiego Hyundaia rozwijającym szybkość do 150 km/h, jakie teraz kursują do różnych odległych miast z Kijowa, wybrałem się do Doniecka. Oczywiście nie do samego, bo takie pociągi kursują tylko do Słowiańska.

Po drodze w Kremańczuku miałem dostać akredytację dla "Gońca", dzięki której mogłem przekroczyć "granicę" i dojechać do Doniecka.
Po sześciu godzinach znalazłem się z mym opiekunem w lokalnym ośrodku informacyjnym wojsk Ukrainy i po kilkunastu minutach dostałem odpowiedni dokument.

piątek, 31 lipiec 2015 13:30

Przedni premier

Napisane przez

pruszynskiGłównym sukcesem agenta TW "Karol", czyli Jerzego Buzka, były manipulacje podczas I Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność" w Gdańsku.

Jako współprowadzący obrady, m.in. doprowadził do uchwalenia słynnej "Odezwy do narodów Europy Środkowowschodniej". Celem autorów tej uchwały, czyli MSW PRL, była prowokacja i uzyskanie bezpośredniej pomocy (z interwencją zbrojną włącznie) od ZSRS, zaniepokojonego rozszerzaniem się wolnościowej "zarazy" na inne kraje socjalistyczne. Agent otrzymał za to zadanie wysoką nagrodę finansową.

piątek, 24 lipiec 2015 14:16

Na Białorusi

Napisane przez

pruszynskiNa Białorusi

Lato upalne, na szczęście przerywane kilkoma nocnymi deszczami, co powoduje wysyp kurek, leśnych malin, czarnych jagód i poziomek. Zajadam się nimi jak nigdy i boleję, że nie można ich posłać do Kanady.