Goniec

Register Login

Aleksander graf Pruszyński

OST FRONT

czwartek, 03 grudzień 2015 23:41

Boże Narodzenie 2015

Napisane przez

pruszynskiNadchodzą w Mińsku nie tylko katolickie i prawosławne święta, co sezon handlowy. Dekoracje w sklepach, a na wielkich placach ustawia się stelaże, w które wkładane są już teraz, a nie jak za komuny po 27 grudnia, wielkości dwóch metrów choinki, i tak powstają z 15-20-metrowe wielkie choiny.

Podobnie jest w Warszawie. Zamontowano już światełka na drzewach w śródmieściu i naprawdę wspaniale wygląda Trakt Królewski od placu Zamkowego do Belwederu.

czwartek, 26 listopad 2015 22:17

Dożyłem

Napisane przez

pruszynskiJan Pietrzak: Jestem zadowolony z tych wyborów. Zachwyca mnie, że takie czasy przyszły. Po raz pierwszy w Polsce, w Sejmie nie ma komuny. Po 50 latach działań Kabaret Pod Egidą odniósł sukces.

Od premiery w 1966 roku byliśmy antykomunistyczni. SB wciąż pisała, że walczymy z komuną. Po niemal 50 latach nasz kabaret odniósł sukces! Oczywiście ludzie komuny gdzieś jeszcze są, wynoszą jakieś meble, robią świństwa, ale jednak od władzy zostali zdecydowanie odsunięci. Napracowałem się z moimi kolegami 49 lat.

czwartek, 19 listopad 2015 23:32

Tragedia w Paryżu i… rezultaty

Napisane przez

pruszynskiPo atakach w stolicy Francji, w Mińsku moc ludzi poszło pod Ambasadę Francji z kwiatami i zniczami. Może to brzmi nieludzko, ale szkoda, że tych zamachów nie zrobiono trzy miesiące wcześniej, toby "Zachód" i Fureżyca Merkel się opanowały i przestały kokietować islamistów.

Wedle niektórych mediów, wynikiem tej tragedii będzie wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA.
Kukiz apeluje, by nie przyjmować uchodźców, i znaczna część Polaków go popiera.
Po Paryżu zmienia się sytuacja w świecie.

czwartek, 12 listopad 2015 23:39

Uczciwe wybory

Napisane przez

pruszynskiW sobotę, 6 listopada, odbyło się w Warszawie zebranie aktywu Ruchu Kontroli Wyborów i okazało się, że z uczciwością tych wyborów też było "różnie".

W niejednym punkcie wyborczym było więcej oddanych głosów niż wydanych książeczek, w niejednym punkcie urna nie była zabezpieczona, a w jednym okręgu 27 procent książeczek było "fałszywych", czyli brak było właściwych stron. Wedle przekazanych tam danych, PiS zdobyło co najmniej 10 procent więcej głosów i w rzeczywistości powinien być inny Sejm.

Mówiono, że jest zły system, ale nie przedstawiono systemu, który by naprawdę uzdrowił Polskę.

czwartek, 05 listopad 2015 22:28

Kto taki?

Napisane przez

pruszynskiJeśli któryś naród by miał być wybrany, to chyba tylko Polska, bowiem:

1. To Polacy uratowali Europę przed zalewem islamu, broniąc jej pod Wiedniem w 1683 roku;

2. To Polacy uratowali Europę przed zalewem rosyjskim, broniąc Polski i Europy w 1920 roku, cud nad Wisłą;

3. To Polacy obalili komunę i mur berliński, tworząc "Solidarność"!!! To my zakończyliśmy panowanie Rosji;

4. To Polski Papież święty Karol Wojtyła przez 26 lat rządził światem.

czwartek, 29 październik 2015 23:26

Po wyborach

Napisane przez

pruszynskiSmutno mi Boże, bo nie jestem zachwycony PiS-em. Partia Kaczyńskiego wiele razy, w mym mniemaniu, zdradzała interesy Polski. Choćby przyznanie rok temu emerytur potomkom Żydów zamordowanych przez Niemców.

Mam wielką nadzieję, że się mylę, ale nie byłbym zdziwiony, gdyby ustąpiono Żydom i za mienie pozostałe w Polsce dostaliby 35 miliardów dolarów. Dodam, że wiele domów Żydzi sprzedali już w latach 1945–1950, a potem Żydzi amerykańscy dostali miliony dolarów, a na koniec dziś odbierają nieruchomości bez kłopotów, choć Polakom ziemianom NICZEGO nie chcą władze oddać.

czwartek, 22 październik 2015 22:47

Czyja Polska

Napisane przez

pruszynskiImć Lis w "Gazecie Koszernej" na pierwszej stronie krzyczał – Nie damy sobie odebrać Polski.

Cholera, ten bubek sobie przywłaszcza nasz kraj, tylko on i jego pokakana partia ma prawo do Polski. Nie boleję, jak im ją "odbierze" PiS, ale nie jestem pewien, czy potrafi zrobić to co trzeba i pójść śladem Orbana.

piątek, 16 październik 2015 12:24

Wybory czy cyrk?

Napisane przez

pruszynskiMiasto zarzucone stojakami z plakatami naszego Umiłowanego Wodza, zaś plakaty trzech alternatywnych kandydatów widziałem tylko na trzech stojakach; przedstawiciel Polskiego Radia Włodek Pac mówił, że widział jeszcze jeden. Nakłady na kampanię prezydencką i nakłady na promocję alternatywnych kandydatów ktoś porównał do konkursu żyrafy z żółwiem.

Nikt się wyborami nie podnieca, bo każdy kiep wie, kto wygra; pytanie, czy dostanie 91 procent głosów, czy 78 procent. Niestety, nie ma w Mińsku bookmacherów, którzy przyjmowaliby zakłady.

czwartek, 08 październik 2015 22:49

Powrót do Mińska

Napisane przez

pruszynskiZłapałem pociąg "Polonez" w środę i dojechałem do Brześcia, gdzie przenocowałem w hotelu na dworcu. Następnego dnia pojechałem nowoczesnym, wygodnym pociągiem do Mińska, gdzie już był inna pogoda, choć słonecznie, ale wiatr, chłodno i wszyscy chodzą w kurtkach. Drzewa nadal zielone, a za kilka dni ma być zimniej. 

Pytanie, czy nadchodząca zima będzie bardzo mroźna, a po niej mają ruszyć Chińczycy na Rosję.
Wiadomo od lat, że średnia temperatura roku jest podobna, a jak wiemy, mieliśmy bardzo gorące lato.

piątek, 02 październik 2015 13:44

Droga do… Prezydenta

Napisane przez

pruszynskiPostanowiłem dojechać do Nowego Jorku, gdzie prezydent Duda miał wystąpić w niedzielę. Jak zwykle pojechałem Amtrakiem z Montrealu. Piękny słoneczny i ciepły dzień. Droga najpierw monotonna, pola uprawne.

Na granicy z USA kontrola, zadają moc pytań, więc idzie długo. Potem od granicy tory nad jeziorem Champlain, które przez kanał, dziś prawie nieużywany, łączy się z rzeką Hudson. Nad tą rzeką tory prowadzą do samego Nowego Jorku.

Przepiękne widoki, ale mało łodzi na wodzie. Niestety, drzewa jeszcze nie są żółto-czerwone, jak często o tej porze, ale widok przedni. Gdzieniegdzie domy nad wodą, przystanie dla motorówek oraz łodzi żeglarskich, a po drugiej stronie jeziora w oddali Zielone Góry w Vermoncie, a po drugiej stronie torów niewidoczne góry Adirondack.