Goniec

Register Login

Krokiety, karp, bigos i makowiec

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Ratajewska        Za kilka dni święta Bożego Narodzenia 2017. Jestem nadal w Polsce. 

        Dzisiaj, po 7. rano, szaro było, przemknął jakiś człowiek, w długim płaszczu. Myślałam, że wynosi śmieci do śmietnika, ale on tam za długo był. Potem poszedł do drugiego śmietnika, a po 15 minutach przyjechała śmieciarka i zabrała śmieci. Może by mu wystawić buty, których syn już nie nosi? Czego szukał ten człowiek, może tylko puszek po piwie? One są z aluminium, ciekawe, ile kosztują w skupie...

        W telewizji coraz z więcej reklam z „ motylami w brzuchu”. To powiedzenie jest typowo niemieckie, oni zawsze określają, że gdy są szczęśliwi, to mają szmeterlingi w brzuchu, w bauchu. 

        Robię krokiety z kapustą i grzybami. To danie, którego u nas nie było. Jednak dziewczyny moich synów coś wprowadzają swojego, smakowitego, według nich. Już usmażyłam kotlety rybne – bo tak robi matka narzeczonego córki. To mi się podobało, bo młodsze dzieci nigdy nie jadły ryb, a przecież one takie drogie i takie wartościowe. Kotlety mielone rybne wydały mi się wspaniałym pomysłem tej pani, której jeszcze nie poznałam, ale od której już dostawałam piękne prezenty. 


Dostęp tylko dla użytkowników z subskrypcją. Kup teraz!

Więcej w tej kategorii: « 30 LAT CHCIEJSTWA Czas »
Zaloguj się by skomentować