Goniec

Register Login

Stało się w 2017

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

        Rok 2017 dobiega końca. Większość z nas zdaje sobie sprawę, że żyjemy w świecie niesamowitego przyspieszenia technologicznego, ale odkrycia, które dokonują się na naszych oczach, jakoś nam umykają, warto więc przypomnieć, co takiego w roku 2017 się wydarzyło i co z pewnością zmieniać będzie świat w najbliższym czasie.

1. Zaczniemy od czegoś nie bardzo wpływającego na nasze codzienny plany, otóż w gwiazdozbiorze Wodnika teleskop Spitzera pozwolił odkryć  NASA system planetarny, który składa się z 7 planet wielkością przypominających naszą Ziemię, okrążających przeciętną gwiazdę. Jak się sądzi, 3 z nich znajdują się w strefie pozwalającej na zamieszkanie i mają wodę w stanie ciekłym. 

2. To ciekawa obserwacja, która podważa nasze dotychczasowe rozumienie świata gadów, zwłaszcza to ukształtowane przez kultowy film „Jurassic Park”,  okazuje się bowiem, że jeden z największych drapieżnych dinozaurów, T-Rex, nie mógł uganiać się za swoimi ofiarami. Posługując się modelami komputerowymi, paleontolodzy ustalili, że nogi tego dinozaura nie wytrzymują większych prędkości niż  20 kilometrów na godzinę. Opracowanie na ten temat ukazało się w publikacjach University of Manchester.


Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu subskrypcji. Kup tutaj!

Zaloguj się by skomentować