Goniec

Register Login

piątek, 01 marzec 2013 15:34

RATTENKRIEG – wojna szczurów

Napisane przez

tyminskiGłodne dziecko nie obawia się końca świata – ono obawia się, że świat się nie zmieni. Kiedy w 1990 roku pracowałem nad książką "Święte Psy", byłem bardziej optymistyczny co do możliwości rozwojowych polskiej gospodarki niż teraz, ćwierć wieku później. Przez ten czas Polska straciła wiele swoich atutów, ale nie tracę nadziei, że my, Polacy, i nikt inny, możemy, tak jak nasi rodzice czy dziadkowie po II wojnie światowej, odbudować nasz kraj do poziomu względnego dobrobytu.

Tu do ściągniecia książka Stanisława Tymińskiego "Przyczynek do wolności"

To jakże symboliczne, dawniej ("drzewiej") powszechnie używane, a już praktycznie martwe, pozdrowienie kierowane przez katolika, do innego wyznawcy naszej (czy jeszcze?) wiary.
Co się dzieje ze światem, co się dzieje z nami, że tak trudno teraz spotkać się z tym najprostszym chociaż oddaniem czci Temu, który stworzył niebo i ziemię, stworzył każdego z nas, krwią Odkupił? Kto, lub co stoi za tą tragedią, tak to trzeba nazwać ? Bo skutki są coraz tragiczniejsze i już absolutnie nie do ukrycia. Prawdę spychamy na bok, do kąta, jak tabernakulum w kościołach.

wyrzykowskiNa pierwszej stronie polonijnej gazety zwraca uwagę tytuł: "Polska i USA bez podwójnego opodatkowania". Z treści krótkiego komunikatu wynika, że została podpisana polsko-amerykańska umowa podatkowa, którą próbuje się przedstawić jako sukces polskiego Ministerstwa Finansów.
Poprzednia umowa została podpisana w epoce wczesnego Gierka, w roku 1974.
Od tego czasu zmieniło się wiele, poprzedni system zbankrutował, Polska jest nie tylko krajem o wolnym rynku (no może nie do końca), ale także sojusznikiem Stanów Zjednoczonych (albo i nie jest, można bowiem snuć domysły, że dla potężnej Ameryki jesteśmy li tylko wyłącznie pożytecznymi durniami!). Pchamy się za Amerykanami w każdą awanturę, nie otrzymując nic w zamian; zero, nul.

sobota, 23 luty 2013 13:12

A może zwyczajnie miał już dość?

Napisane przez

wyrzykowskiWybór "Pancernego Kardynała", bo tak Joseph Ratzinger był nazywany, na Stolicę Piotrową komentowany był jako najlepsze wyjście po długoletnim pontyfikacie błogosławionego Jana Pawła II. Tymczasem okazało się, że 78-letni Niemiec trzyma się bardzo dobrze i zamiast koncentrować się na pielęgnowaniu zdrowia, wprowadza w życie Kościoła "nowinki", nie ulega modernistom, podaje dłoń np. anglikanom zdegustowanym tym, co ich biskupi z Kościołem anglikańskim robią; nie zapominajmy, że i lefebrystom zapalał zielone światło, a komunii udzielał najchętniej do ust i na kolanach!

piątek, 22 luty 2013 20:56

Nowa era

Napisane przez

zaleskiJest dla wszystkich zrozumiałe, że cywilizacja nasza podlega galopującemu postępowi w dziedzinach techniki, nauki i często spotykamy się z tym, że nie potrafimy nadążyć i dostosować się do innowacji technicznej czy rozwiązań i odkryć w nauce. Cywilizacja przełomu XX i XXI wieku dostała potężnego kopa. Przez 1000 lat pojazdy nasze toczyły się na drewnianych kołach ze szprychami, później obłożone metalową obręczą, żeby dopiero na początku XX wieku otrzymać opony z gumy. Okres średniowiecza wcale nie był zastojem. Obfitował w różnego rodzaju wynalazki i konstrukcje we wszystkich dziedzinach życia. I rozwój ten zapoczątkowała chrześcijańska kultura europejska, żeby zaadaptować go później w swoich koloniach. 

piątek, 22 luty 2013 20:52

Przebudź się Polsko!

Napisane przez

wasniewskiSzanowny Czytelniku, 1 III będziemy obchodzić następną rocznicę, wspominając ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Dziś od nas zależy, co będzie wyklęte, czy bolszewizm w formie lewactwa, czy dokonamy powtórnego mordu w naszych umysłach i sercach, przez zapomnienie lub mówienie półprawdy o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH.
Byli bici, katowani i mordowani, ale do końca ufni Bogu – bo wiary się nie zaparli, wierni do końca honorowi, bo go nie splamili, wierni do końca Ojczyźnie, bo za Nią oddali życie. Niech Matka Boska Hetmańska rozpostrze swój Hetmański Płaszcz i przytuli Ich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen.
Niech spoczywają w pokoju wiecznym, Amen.
O zachodzie słońca i blasku poranka będziemy o Was pamiętać.
Cześć Ich Pamięci.

piątek, 22 luty 2013 20:48

Wojna, którą właśnie przegraliśmy (8)

Napisane przez

kontynuacja z poprzedniego numeru

kowalskiglowkaPozostałe 40 proc. z pensji dziadka komuniści przeznaczyli na budowę systemu zabezpieczenia własnych interesów, sorry oczywiście, że interesów światowego komunizmu. Stąd właśnie wzięło się państwo, jak je złośliwie nazywaliśmy, policyjne. Spełniające poza zwykłą rolą zapewnienia bezpieczeństwa zewnętrznego, również zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego. Na wszelki wypadek, gdyby w nowym systemie dziadek nie czuł się zbyt szczęśliwy. Dlatego organizacja tego państwa była o wiele większa liczebnie niż normalnego państwa przedkomunistycznego i, co za tym idzie, bardziej kosztowna.

piątek, 22 luty 2013 20:43

Szachrajstwo

Napisane przez


ligezaSkoro Donald Tusk i ferajna jego fachowców tak pieczołowicie troszczy się o dobro wspólnoty, skąd nieodparte wrażenie, że tę ich troskę na trzy mile czuć szachrajstwem? Że owszem, chodzi o dobro, ale jest to wyłącznie dobro owej szulerskiej ferajny?
Mylę się? Wyolbrzymiam? Przesadzam kasandrycznie? W takim razie spójrzmy, z czym na co dzień przychodzi nam się borykać, z czym właściwie mamy do czynienia. Oto na pierwszym planie widzimy przymuszanie do ogólnonarodowej ekscytacji procesem Katarzyny W., czyli konieczność wpatrywania się w kamienną maskę na twarzy "matki małej Madzi". O ile się nie mylę, w każdej stacji telewizyjnej bez wyjątku i bez wyboru.


Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu subskrypcji. Kup tutaj!

piątek, 22 luty 2013 20:37

Kradzież niejedno ma imię

Napisał

kumorJakub Śpiewak, ze znanej rodziny Śpiewaków; syn Jana Śpiewaka, brata dyrektora Żydowskiego Instytutu Historycznego Pawła Śpiewaka, to ważna postać warszawskiego salonu, dlatego fakt, że okazał się złodziejem – jakkolwiek przykry sam w sobie – pokazuje dodatkowo, że w Polsce przyjmuje się na stałe orwellowskie dwójmyślenie.


Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu subskrypcji. Kup tutaj!

piątek, 22 luty 2013 20:30

Z OST FRONT-u: Zima trzyma

Napisane przez

pruszynskiDawno tak nie było, śniegu pełno i co dzień jeszcze trochę prószy, więc jest biało, a nie szaro. Temperatura kilka stopni poniżej zera i tylko nie ma szans na jazdę sankami ciągnionymi przez konia.

Zły znak
Meteory i komety od dawna były zwiastunami tragedii. Ten, co spadł w Rosji, może nie być wyjątkiem, a wśród komentarzy nie brakuje takich, co mówią o ewentualnych katastrofach. Ocenia się, że w mieście Czelabińsku od różnych wypadków zrobionych przez meteor ucierpiało do tysiąca osób, a do 200 opatrywano w szpitalach. Na jeziorze kilkadziesiąt kilometrów od miasta, gdzie ostatecznie spadł meteoryt, jest dziura średnicy 8 metrów, ale nie zauważono tam elementów radioaktywnych.