Goniec

Register Login

piątek, 01 marzec 2013 15:43

Przepraszam, ale jeśli biją...

Napisał

kumorJednym z "kanarków" ostrzegających przed możliwym wybuchem i pogorszeniem sytuacji społecznej jest narastająca brutalizacja policji. Według starej recepty, rządzący luzują służbom bezpieczeństwa cugle prawne, pozwalając na więcej m.in. po to, by związać je z obecnym obozem. Policjant, przyzwyczajony do katowania więźniów, wie, że bezkarność gwarantuje mu obecny układ. Jeśli zaś dodatkowo katuje przeciwników politycznych tego układu – będzie głęboko zainteresowany utrzymaniem jego władzy. Ta metoda "wiązania" służb, które – na dobrą sprawę powinny chronić i służyć wszystkim prawo szanującym obywatelom, powoduje, że w sytuacji kryzysowej rządzący mogą na nie liczyć (wiedzą, że nie przejdą łatwo na drugą stronę barykady).


Dalsza część artykułu dostępna po wykupieniu subskrypcji. Kup tutaj!

piątek, 01 marzec 2013 15:40

Z OST FRONT-u; Próba i....

Napisane przez

pruszynskiPróba i....
W Mińsku odbywają się mistrzostwa w halowych wyścigach kolarskich na niedawno wybudowanym welodromie. Nasz miłościwy prezydent traktuje to jako przygotowanie do mistrzostw świata w hokeju, jakie mają się odbyć w Mińsku za rok.
Na to przygotowano sporą liczbę nowych hoteli, które z oczywistych względów teraz stoją puste. Dalej, wyrzucono studentów z kilku internatów, gdzie robią teraz remont, by w nich też nocowali sportowcy i turyści.

piątek, 01 marzec 2013 15:37

Półgęski ideowe na ołtarzu całopalnym

Napisane przez

michalkiewiczW związku z zakończeniem 28 lutego pontyfikatu Benedykta XVI, w naszym nieszczęśliwym kraju nie słabnie zainteresowanie Kościołem, chociaż widać wyraźnie, że nie jest ono bezinteresowne. Każdy z objawiających zainteresowanie chciałby przy okazji "uwędzić swoje półgęski ideowe" – niczym w "dymach bijących z wojny izraelsko-arabskiej". Tak w każdym razie charakteryzował sytuację w 1967 roku "sowizdrzał świętokrzyski", czyli zapomniany dzisiaj ludowy poeta, a zarazem członek Rady Państwa, Józef Ozga-Michalski.

piątek, 01 marzec 2013 15:34

RATTENKRIEG – wojna szczurów

Napisane przez

tyminskiGłodne dziecko nie obawia się końca świata – ono obawia się, że świat się nie zmieni. Kiedy w 1990 roku pracowałem nad książką "Święte Psy", byłem bardziej optymistyczny co do możliwości rozwojowych polskiej gospodarki niż teraz, ćwierć wieku później. Przez ten czas Polska straciła wiele swoich atutów, ale nie tracę nadziei, że my, Polacy, i nikt inny, możemy, tak jak nasi rodzice czy dziadkowie po II wojnie światowej, odbudować nasz kraj do poziomu względnego dobrobytu.

Tu do ściągniecia książka Stanisława Tymińskiego "Przyczynek do wolności"

To jakże symboliczne, dawniej ("drzewiej") powszechnie używane, a już praktycznie martwe, pozdrowienie kierowane przez katolika, do innego wyznawcy naszej (czy jeszcze?) wiary.
Co się dzieje ze światem, co się dzieje z nami, że tak trudno teraz spotkać się z tym najprostszym chociaż oddaniem czci Temu, który stworzył niebo i ziemię, stworzył każdego z nas, krwią Odkupił? Kto, lub co stoi za tą tragedią, tak to trzeba nazwać ? Bo skutki są coraz tragiczniejsze i już absolutnie nie do ukrycia. Prawdę spychamy na bok, do kąta, jak tabernakulum w kościołach.

wyrzykowskiNa pierwszej stronie polonijnej gazety zwraca uwagę tytuł: "Polska i USA bez podwójnego opodatkowania". Z treści krótkiego komunikatu wynika, że została podpisana polsko-amerykańska umowa podatkowa, którą próbuje się przedstawić jako sukces polskiego Ministerstwa Finansów.
Poprzednia umowa została podpisana w epoce wczesnego Gierka, w roku 1974.
Od tego czasu zmieniło się wiele, poprzedni system zbankrutował, Polska jest nie tylko krajem o wolnym rynku (no może nie do końca), ale także sojusznikiem Stanów Zjednoczonych (albo i nie jest, można bowiem snuć domysły, że dla potężnej Ameryki jesteśmy li tylko wyłącznie pożytecznymi durniami!). Pchamy się za Amerykanami w każdą awanturę, nie otrzymując nic w zamian; zero, nul.

sobota, 23 luty 2013 13:12

A może zwyczajnie miał już dość?

Napisane przez

wyrzykowskiWybór "Pancernego Kardynała", bo tak Joseph Ratzinger był nazywany, na Stolicę Piotrową komentowany był jako najlepsze wyjście po długoletnim pontyfikacie błogosławionego Jana Pawła II. Tymczasem okazało się, że 78-letni Niemiec trzyma się bardzo dobrze i zamiast koncentrować się na pielęgnowaniu zdrowia, wprowadza w życie Kościoła "nowinki", nie ulega modernistom, podaje dłoń np. anglikanom zdegustowanym tym, co ich biskupi z Kościołem anglikańskim robią; nie zapominajmy, że i lefebrystom zapalał zielone światło, a komunii udzielał najchętniej do ust i na kolanach!

piątek, 22 luty 2013 20:56

Nowa era

Napisane przez

zaleskiJest dla wszystkich zrozumiałe, że cywilizacja nasza podlega galopującemu postępowi w dziedzinach techniki, nauki i często spotykamy się z tym, że nie potrafimy nadążyć i dostosować się do innowacji technicznej czy rozwiązań i odkryć w nauce. Cywilizacja przełomu XX i XXI wieku dostała potężnego kopa. Przez 1000 lat pojazdy nasze toczyły się na drewnianych kołach ze szprychami, później obłożone metalową obręczą, żeby dopiero na początku XX wieku otrzymać opony z gumy. Okres średniowiecza wcale nie był zastojem. Obfitował w różnego rodzaju wynalazki i konstrukcje we wszystkich dziedzinach życia. I rozwój ten zapoczątkowała chrześcijańska kultura europejska, żeby zaadaptować go później w swoich koloniach. 

piątek, 22 luty 2013 20:52

Przebudź się Polsko!

Napisane przez

wasniewskiSzanowny Czytelniku, 1 III będziemy obchodzić następną rocznicę, wspominając ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH. Dziś od nas zależy, co będzie wyklęte, czy bolszewizm w formie lewactwa, czy dokonamy powtórnego mordu w naszych umysłach i sercach, przez zapomnienie lub mówienie półprawdy o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH.
Byli bici, katowani i mordowani, ale do końca ufni Bogu – bo wiary się nie zaparli, wierni do końca honorowi, bo go nie splamili, wierni do końca Ojczyźnie, bo za Nią oddali życie. Niech Matka Boska Hetmańska rozpostrze swój Hetmański Płaszcz i przytuli Ich. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki wieków Amen.
Niech spoczywają w pokoju wiecznym, Amen.
O zachodzie słońca i blasku poranka będziemy o Was pamiętać.
Cześć Ich Pamięci.

piątek, 22 luty 2013 20:48

Wojna, którą właśnie przegraliśmy (8)

Napisane przez

kontynuacja z poprzedniego numeru

kowalskiglowkaPozostałe 40 proc. z pensji dziadka komuniści przeznaczyli na budowę systemu zabezpieczenia własnych interesów, sorry oczywiście, że interesów światowego komunizmu. Stąd właśnie wzięło się państwo, jak je złośliwie nazywaliśmy, policyjne. Spełniające poza zwykłą rolą zapewnienia bezpieczeństwa zewnętrznego, również zapewnienie bezpieczeństwa wewnętrznego. Na wszelki wypadek, gdyby w nowym systemie dziadek nie czuł się zbyt szczęśliwy. Dlatego organizacja tego państwa była o wiele większa liczebnie niż normalnego państwa przedkomunistycznego i, co za tym idzie, bardziej kosztowna.