Co dobre dla serca dobre dla mózgu

303

Pamięć

Rola jaką pełni mózg w naszym organizmie jest zapewne dobrze znana. Natomiast sprawne i prawidłowe jego działanie to już bardziej skomplikowany proces. Złe funkcjonowanie naszego mózgu zaczynamy dostrzegać w naszym życiu poprzez stale pogarszającą się pamięć. Często to lekceważymy, bo przecież każdemu może się zdarzyć coś zapomnieć; tak sobie to tłumaczymy.

Jednak z czasem zapominanie zaczyna nas irytować. Problem o jakim tu mówię z biegiem czasu urasta do katastrofy umysłu. Temu wszystkiemu najczęściej towarzyszy ciężka depresja, wszystko zapominamy, stajemy się bezwładni.

Badania w tej dziedzinie prowadzone są na całym świecie bardzo intensywnie. Ten na uniwersytecie w Cambridge i opublikowane  w The Lancet pokazują, że liczba chorych lekko wzrasta mimo coraz lepszego rozpoznania problemu.

Są sposoby na zapobieganie tym objawom.

Mózg musi być bardziej pobudzony.

Nasz wysiłek to zajęcia nad uaktywnieniem naszego mózgu np.  rozwiązywanie krzyżówek, gra w karty np. brydż, nauka języków obcych, gra na instrumencie, jakiekolwiek zabawy na zapamiętywanie.  Aktywność umysłową należy utrzymywać bez względu na wiek.

Naczynia krwionośne w dobrym stanie.

Dobrze ukrwiony i dotleniony mózg jest niezbędny do zachowania prawidłowych zdolności umysłowych. Jest to możliwe wtedy,  jeżeli masz zdrowe i solidne naczynia krwionośne. Warunkiem tego jest tlenek azotu, który  występuje w naszym organizmie w zbyt małych ilościach.

Można go zwiększyć dostarczając w postaci suplementu Niteworks. Nasza dieta powinna być również bogata w kwasy  tłuszczowe nienasycone. Kwasy tłuszczowe  omega 3 i 6 ale muszą występować w  prawidłowym stosunku  1 do 1 lub 1 do 2.  Obecnie w naszej diecie stosunek tych dwóch kwasów wygląda 1 do 24 przewaga kwasów tłuszczowych omega 6 jest stanowczo za wysoka. Przekłada się to na brak absorpcji kw. Omega 3.

Kwasy tłuszczowe nienasycone muszą być dostarczane  do organizmu codziennie, dlatego że ich nie wytwarzamy. Odpowiadają one za wiele funkcji życiowych i są dla nas niezbędne. Źródłem pochodzenia powinny być ryby, ale bez zawartości metali ciężkich. Są one wtedy w 100 % absorbowane przez organizm. Skład takiego produktu powinien zawierać  EPA czyli są to dwa atomy węgla które chronią twoje tętnice i serce. Oraz DHA czyli 4 atomy węgla odgrywające kluczową rolę w funkcjonowaniu mózgu oraz siatkówki,  a także wspomagają produkcję i ruchliwość plemników .

Produktem spełniającym te warunki jest Herbalifeline jest on błogosławieństwem i dla serca i dla mózgu.

Wrogiem naczyń krwionośnych jest cukier.

Witamina B12 

Odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu mózgu, systemu nerwowego i produkcji komórek krwi.  Przy niedoborze krwinki stają się ogromne i pojawia się tzw. niedokrwistość złośliwa, co przeradza się później w poważne schorzenie neurologiczne, Alzheimera, nowotwory piersi.

Co jeszcze odżywia nasz mózg  – witamina C, E oraz witaminy z grupy B – 9, 6, kwas foliowy. Witamina B6 ma wpływ na kurczenie się komórek mózgowych około 0,5 g rocznie. Witamina B3 reguluje poziom hemocysteiny bardzo ważny aminokwas przy atakach serca. Witaminy z grupy B syntetyzowane są w jelicie grubym dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na ten narząd, o którym bardzo często pisze.

Biovis Wellness Centre

905 804 8885

Bogdan Szpirak

www. colontherapy.ca