Serce twój portfel. Jedyny na całe życie!

153

Serce masz tylko jedno i zwykle nie jest ono ani z bajki ani ze snów, jak mówi piękna piosenka. Stało się wprawdzie symbolem ludzkiego życia i najpiękniejszych uczuć ale ma też do spełnienia wiele funkcji utrzymujących i wyznaczających rytm naszej egzystencji. 

        Zaczyna bić już w czwartym tygodniu życia będąc w łonie matki, potem pracuje ustawicznie dzień i noc dostarczając nam tlen i składniki odżywcze do całego organizmu. Równocześnie usuwając szkodliwy dwutlenek węgla i wszelkiego typu toksyny byśmy mogli funkcjonować. Nasze czasy niosą nowe niebezpieczeństwa dla zdrowia. By uniknąć zagrożeń potrzebna jest większa świadomość jak żyć, aby tych zagrożeń uniknąć. 

        Czy wiesz, że twoje serce przepompowuje ok 4-5 litrów krwi w ciągu minuty. Czyli, że w ciągu dnia pompuje  6 – 8 tyś litrów, to jest całą cysternę. Cykl serca, a więc odczuwalne uderzenia trwają ok 0.75 sekundy i wynoszą średnio 80 uderzeń na minutę.  W tym czasie następuje skurcz obu przedsionków, następnie obu komór czyli praca serca, a następnie rozkurcz czyli faza  odpoczynku. 80 uderzeń serca na minutę w czasie spoczynku daje 100 tysięcy uderzeń każdego dnia i około 2.5 miliarda przez całe życie. W rzeczywistości ta liczba jest większa, ponieważ w ciągu dnia nasza aktywność wzrasta. Gdyby tak każdy dźwięk uderzenia serca w trakcie życia człowieka zapisać jako jedno słowo w książce, to miałaby ona, około 100 milionów stron. Cała tą pracę po to byśmy mogli żyć, wykonuje w naszym organizmie jeden mięsień nieco większy od pięści,  waży 350 gram, długości od 13 do 15 cm a grubości 8 – 9 cm. 

        Serce nasze jest niezwykle czułe na wszystkie zjawiska towarzyszące nam w życiu. To taki swoisty portfel który płaci za wszystko. 

        Za złe odżywianie, za nadwagę, za słabą kondycję fizyczną, za nieprawidłowe ciśnienie, za stres, za używki, za brak pielęgnacji uzębienia. 

        Szczególnie niebezpieczne jest nadciśnienie, bo wtedy rośnie ryzyko:  choroby niedokrwiennej serca i zawału, miażdżycy, udaru mózgu, tętniaków aorty i innych naczyń, pogorszenie wzroku, niewydolność nerek. Problemów tych nie można pozbyć się w ciągu tygodnia jak np. grypę.  Można jednak pomóc zwalczać go stosując stałe permanentne zbilansowane odżywianie. Również należy wspomagać nasz układ krążenia co pozwoli na utrzymanie zdrowego serca. 

        Core Complex – Zaawansowany suplement dla zdrowia serca i układu krążenia. Celuje on w 4 kluczowe wskaźniki zdrowego serca: cholesterol, trójglicerydy, hemocysteinę, i czynniki utleniające. 

        Produkt   zawiera 30 saszetek, w skład których wchodzi:                                                    Omega3 – wyciąg z ryb głebinowych (olej pozbawiony jest metali ciężkich) wzbogacony 6 atomami węgla, które chronią nasze naczynia, serce oraz mózg. Zapobiega sklejaniu się płytek miażdżycowych, których sklejanie wywołuje zatory. Najczęściej kończy się to  tragicznie. 

        Olej z krila morskiego – bogaty w astaksantynę (antyutleniacz), omegę3, fosfolipidy.

        Sterole roślinne – obniżają poziom wchłanianego cholesterolu zapobiegają miażdżycy i niedokrwiennej chorobie serca. 

        Coenzym Q10 – bardzo mocny antyutleniacz, oraz elektrownia serca. 

        Niteworks – to produkt stworzony przez Dr. Louisa Ignarro lauerata nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Naukowe badania udowodniły fakt pozytywnego wpływu tlenku azotu na poprawne funkcjonowanie układu sercowo naczyniowego. Tlenek azotu poszerza arterie i żyły co zapewnia odpowiednią cyrkulację krwi i dostarczenie właściwej ilości tlenu do całego organizmu. Dodatkowo przeciwdziała on chorobom układu sercowo naczyniowgo oraz zapobiega powstawaniu zawału, oraz udaru mózgu. 

Biovis Wellnes Center 

905 804 8885  Bogdan Szpirak 

www.nadwaga.ca   

www.colontherapy.ca