Jak powinien wyglądać prawidłowy program odchudzający?

Przede wszystkim, musi uwzględniać całodobowe zapotrzebowanie naszego organizmu  na wszystkie składniki odżywcze jakie są niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania. Program odchudzający zawsze musi być dobrany indywidualnie. W dzisiejszym świecie każdy funkcjonuje inaczej, ma inne przyzwyczajenia żywieniowe, jak również energetyczne.

Czy odchudzanie przez ograniczenie jedzenia jest bezpieczne? Oczywiście, że nie. Natomiast zmiana sposobu odżywiania będzie miała duży wpływ na utratę zbędnych kilogramów. Jednym z bardzo istotnych składników w procesie odchudzania jest białko, (ale białko roślinne a nie zwierzęce), którego w naszej diecie powinno być około 80%. Ma ono przeogromny wpływ na normalizację naszego apetytu, jak również ma decydujący wpływ na zachowanie naszej bazy mięśniowej. W związku z tym, ograniczenie jedzenia powoduje niedobór białka, skutkiem czego tracimy tkankę mięśniową, co uwidacznia się na naszym wyglądzie (zmarszczki, zwiotczenie skóry, zapadające się policzki, szara cera). Zmniejszenie ilości jedzenia, jak i nieumiejętne komponowanie naszych posiłków, powoduje znaczne zubożenie, jak i blokowanie niezbędnych we wszystkich procesach życiowych witamin, minerałów, mikro-, makro-elementów, bio-pierwiastków, enzymów. W związku z tym, nieumiejętne odchudzanie może odbić się bardzo poważnie na naszym zdrowiu.

Czy szybka utrata nadwagi jest niebezpieczna? Jest bardzo niewskazana. Występuje najczęściej u osób, które usiłują zgubić wagę w bardzo krótim czasie drastycznie ograniczając jedzenie, a tym samym ilość kalorii (jednostek energetycznych). Takie postępowanie może doprowadzić do osłabienia organizmu, a tym samym do rozwinięcia sie bardzo poważnych problemów zdrowotnych (np. anemia, osteoporoza, niepłodność).

Co to jest efekt yo-yo? Jest to efekt szybkiej utraty nadwagi i szybkiego powrotu do utraconych kilogramów, a niejednokrotnie rozbudowania znacznie większej tkanki tłuszczowej. U osób często odchudzających się efekt yo-yo jest zjawiskiem bardzo częstym z którym zawsze walczą. Geneza efektu yo-yo zaczyna się od tego, w jaki sposób chcemy zgubić na wadze. Jeżeli postanowiliśmy raz na zawsze zakończyć problem nadwagi, to jest tylko jedno rozwiązanie, a mianowicie prawidłowe odżywianie, tzn. odżywianie pełno-wartościowe, które pozwoli na utratę tylko tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej. Dlatego, dostarczanie wszystkich niezbędnych elementów odżywczych spowoduje, że będziemy spalać tkankę tłuszczową nie czując głodu i tryskając dużą ilością energii. Aby uniknąć efektu yo-yo, należy wybrać prawidłową dietę, czyli wysoko-odżywczą i nisko-kaloryczną. Ponadto, bardzo istotna jest konsekwencja naszego działania, jeżeli mamy np. nadwagę sięgającą 20-tu kg., to musimy dążyć do zgubienia tych 20-tu kg. Bardzo często jednak zatrzymujemy nasz sukces w połowie będąc usatysfakcjonowanym już częściowym rezultatem. Jest to błąd! Należy maksymalnie jak jest to możliwe, zminimalizować tkankę tłuszczową, co spowoduje odsunięcie efektu yo-yo. Natomiast w  momencie osiągnięcia wymarzonej sylwetki,  zawsze musimy zwracać uwagę na ilość, jak i jakość produktów, które spożywamy.

Czy odchudzanie jest elementem oczyszczania organizmu? Na pewno tak. Odchudzanie to zmiana naszego odżywiania, tym samym ograniczenie wielu składników chemicznych, które dostają się do naszego organizmu z pożywienia. Tkanka tłuszczowa jest również magazynem substancji toksycznych, więc przy utracie tkanki tłuszczowej również pozbywamy się wielu toksyn. Prawidłowo przygotowany program odchudzający zmusza nas do picia większej ilości płynów, zmusza nas do jedzenie większej ilości warzyw, a zawarty w nich chlorofil wspaniale oczyszcza organizm z toksyn, jak i reguluje Ph (kwasowość). Spożywamy więcej włókien roślinnych, które są jednym z ważniejszych elementów prawidłowo funkcjonującego jelita grubego, w którym gromadzi się około 25-ciu rodzajów najgorszych trucizn, mających przeolbrzymi udział w powstawaniu 90% chorób.


Program, który Państwu podaję i polecam, zawiera wszystkie te elementy, które są niezbędne dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Shapeworks –  to program dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć. Jest to  kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego. System kontroli wagi Shapeworks dostarcza do naszego organizmu  kluczowe witaminy: A, C i E oraz witaminy B1, B2, B6, B12, niacynę, kwas foliowy, i kwas pantotenowy,  minerały, nienasycone kwasy tłuszczowe,  zdrowe węglowodany, błonnik, wysokiej jakości białko roślinne oraz unikalną mieszankę ziół. Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego codziennego jadłospisu, zapewniając pełne  odżywianie przez cały dzień.

Wysoka zawartość białka roślinnego, a niska zawartość węglowodanów (o wysokim indeksie glikemicznym ) ma olbrzymi wpływ na sposób  jak i jakość utraty nadwagi. Przekłada się to przed wszystkim na nasz dużo lepszy wygląd, ograniczenie apetytu,  znaczne zwiększenie energii, elastyczność naszej skóry, utrzymanie mięśni w najlepszej kondycji. Dlatego tak skonstruowany zestaw pozwala na zgubienie tylko tkanki tłuszczowej a w żadnym wypadku mięśniowej.  Program dobierany  jest indywidualnie dla każdej osoby.  System kontroli wagi Shapeworks zapewnia uczucie sytości przez cały dzień, dlatego jest programem wysoko-odżywczym, a nisko-kalorycznym. Dla osób lubiących podjadać pomiędzy głównymi posiłkami, lub jedzących raz, czy dwa razy dziennie, podawane są przekąski w postaci specjalnie opracowanych do tego celu produktach np. zupy, napoje oraz czekoladki – o (przeróżnych smakach). Osoby o ciągłym zapotrzebowaniu na słodycze otrzymują produkty regulujące tę skłonność.

Efekty w ciągu miesiąca  od 6 do 9 kg oraz od 2 – do 4 rozmiarów

Bogdan Szpirak,

BIOVIS Wellness Centre

905 804 8885

Weight Loss

www.nadwaga.ca

www.colontherapy.ca