Od jedzenia zależy Twoje życie. Dlatego też ciągle jesteśmy bombardowani różnymi programami, specyfikami, które mają zawładnąć naszą wyobraźnią. Sprawić, że ludzie nie tylko o tym mówią,  ale również próbują wprowadzić w życie, licząc na sukces że wreszcie uda się im schudnąć.

Media / naukowcy donoszą o oszałamiającym sukcesie w postaci setek zrzuconych kilogramów.

Zatrzymajmy się tu na chwilę. Amerykanie to najbardziej otyły naród świata. Fast foody, napoje gazowane, słodycze i gotowe dania podgrzewane w mikrofalówkach zjadane są w ilościach hurtowych. Nic więc dziwnego, że gdy zaczynają stosować jakikolwiek reżim żywnościowy chudną.

My Polacy mamy jednak trochę inne podejście i staramy się odżywiać bardziej racjonalnie. Jednak styl życia w ciągłym pośpiechu też narzuca nam swoje prawa. Ponadto okazuje się, że sama utrata wagi  nie przesądza o sukcesie.  A 75% odchudzających się cierpi później z powodu tzw. efektu jojo.

Jak pokazuje raport odchudzania Polaków, nie radzimy sobie z redukcją masy ciała bo odchudzamy się na własną rękę. Najczęściej szukamy szybkich rozwiązań, słuchamy znajomych,  sięgamy po kolorowe czasopisma pełne reklamy o cudownych tabletkach, napojach itp. Nawet po sprawdzeniu tych wszystkich informacji to w pewnym momencie i tak rozłożymy bezradnie ręce. Walka z nadmiarem jedzenia nie jest łatwa ani prosta. Ponadto każdy z nas jest inny ma inne nawyki żywieniowe, różne upodobania, ciągłe zachcianki np. słodycze  to wszystko należy uwzględnić.

Okazuje się, że nieprawidłowe nawyki żywieniowe zabijają co roku więcej osób niż papierosy, a tylko w 2017 roku zła dieta przyczyniła się, do śmierci 11 mln ludzi.


W składzie wielu produktów występuje sód, którego  spożycie  powoduje rocznie około  3 mln zgonów. Tyle samo ludzi umiera z powodu niskiej podaży pełnych ziaren  ( problemy z jelitem grubym).  Gdy pochłaniamy niezdrowe produkty, zaczynają szwankować organy i związane z nimi układy.  Pada system odpornościowy wyczerpują się rezerwy. Przeciążone narządy zaczynają strajkować. W efekcie dopadają nas choroby układu krążenia, nowotwory i schorzenia metaboliczne.

Zdrowe nawyki żywieniowe mogą zmniejszyć liczbę zgonów powiązanych ze złą dietą o 20%. Mam nadzieję, że dieta jaką Państwu przedstawię pomoże osiągnąć zapragniony cel w połączeniu z korzyściami zdrowotnymi.

Program odżywiania komórkowego Shapeworks.

Program ten został opracowany przez amerykańskich dietetyków.  Jest obecny na rynku od 1980 roku i podawany jest w 88 krajach na świecie

Shapeworks,  to kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych pochodzenia roślinnego. Program jest w 100 % naturalny bez jakichkolwiek dodatków.  Został opracowany z uwzględnieniem wszelkich norm prawidłowego odżywiania. W skład programu wchodzą wszystkie: witaminy,  minerały, białka, błonnik, enzymy, nienasycone kwasy tłuszczowe, zioła. Shapeworks odżywia nasz organizm, powoduje że nie jesteśmy głodni mamy więcej energii, reguluje prace hormonów które bardzo często blokują proces odchudzania.  Jest zestawem zabezpieczającym nasze mięśnie co ma zasadniczy wpływ na nasz wygląd. Tracimy tylko tkankę tłuszczową, wyglądamy młodziej i wspaniale się czujemy.

Biovis Wellnes Center

905 804 8885

Bogdan Szpirak  

www. nadwaga. ca

www. colontherapy. ca