Osobie, która ma „wszystko co trzeba” w innych miejscach, całą sylwetkę może zrujnować zbyt duży brzuch.

Oczywiście nie dotyczy to kobiet w ciąży. W pozostałych przypadkach powiększenie się brzucha albo wręcz jego zwisanie jest oznaką problemów skóry, mięśni brzucha, ale przede wszystkim narządów wewnętrznych.

Pamiętajmy, że w  brzuchu mieści się wiele niezbędnych do życia narządów, w tym m.in. trzustka, jelita, wątroba, żołądek. Jeśli brzuch się powiększy to znaczy, że coś niepokojącego zacznie się dziać  w jego wnętrzu. Być może rozciąga się żołądek.  Być może jelita nabrzmiewają pod wpływem gazów lub niestrawionego i gromadzącego się pożywienia.

Jeszcze bardziej alarmujące jest to, co u osób z dużym brzuchem występuje, a mianowicie odkładanie się coraz większej ilości niezdrowej tkanki tłuszczowej (trzewnej).  Rozpycha się ona między narządami wewnętrznymi, często powodując ich deformacje.

Taki stan znacząco zwiększa ryzyko chorób nowotworowych, chorób serca i naczyń krwionośnych, np. nadciśnienie lub zawału serca. W księgarniach, w internecie i kolorowych czasopismach znajdziesz mnóstwo wypowiedzi domorosłych specjalistów, którzy obiecują „płaski brzuch w 6 tygodni” albo „mięśnie brzucha jak tabliczka czekolady” w postaci cud tabletki lub herbatki.

Nie tędy droga do rozwiązania problemu, trzeba się zastanowić, jaka była przyczyna zaistniałego problemu. Trzeba zrozumieć, że u podstaw tej sytuacji leży problem, który jest związany z aktualnym odżywianiem, zaburzeniami gospodarki hormonalnej, niedoborem określonych składników odżywczych oraz oczywiście trybem życia. To prawda, że duży brzuch nie jest zbyt atrakcyjny. To prawda, że zwracamy większą uwagę na sposób ubierania się rezygnujemy  z ubrań, które są bardziej atrakcyjne. Jednak prędzej czy później, dolegliwości zdrowotne związane z dużym brzuchem dopadną każdego, kto w porę nie uświadomi sobie tego  problemu i pozostawi go bez rozwiązania. A rozwiązanie istnieje.

Program kontroli wagi

Shapeworks.

Shapeworks, to kompozycja wysokiej jakości składników odżywczych, pochodzenia roślinnego.  Przygotowane zdrowe posiłki  bogate w białko  złożone węglowodany, witaminy, minerały sprawią, że dłużej  czujemy się syci. Program ma za zadanie odżywić nasz organizm i wyeliminować produkty które nam szkodzą.

Na  programie nie czujemy się głodni  co jest bardzo ważne. Do dyspozycji mamy cały zestaw produktów, które zastępują nam posiłki i wspomagają nas w ciągu dnia kiedy jesteśmy poza domem.  Sięgamy  po  nie,  aby wspomóc  zdrową  dietę oraz aktywny tryb życia.

Shapeworks – przygotowany jest dla każdej osoby bez względu na wiek czy płeć.  Tak przygotowany program stanowi uzupełnienie naszego codziennego menu, zapewniając pełne odżywianie, przez cały dzień.  Białko roślinne dostarczone  w programie,  w połączeniu z białkiem zwierzęcym zawartym w naszych posiłkach, pozwala na utrzymanie  mięśni w najlepszej kondycji, dlatego gubimy tylko tkankę tłuszczową.  Osoby o ciągłym zapotrzebowaniu na słodycze otrzymują produkt regulujący tę skłonność.

Efekty w ciągu miesiąca  od 6 do 8 kg oraz od 2 – do 3 rozmiarów

Bogdan Szpirak,

BIOVIS Wellness Centre

Weight loss – www.nadwaga.ca

 Tel 905-804 – 8885