Można powiedzieć tak i nie.

Stan pandemii obejmuje również sport od Australii do Ameryki. Wszystkie ligi są zamykane ( postponed) i słusznie . Ostatnio przypadki zarazem w świecie sportu robią z punktu widzenia medialnego ogromne wrażenie. Przypadek Minęła Artety ( zdjęcie ) trenera Arsenalu Londyn wstrząsnął kibicami EPL , a ci są wszędzie na świecie.
Stan powszechnego zagrożenia ponownie uaktywnia największych liderów świata sportu.
Diego Maradona ( zdjęcie )wyrazil swoja solidarność z Włochami a w szczególności z Neapolem gdzie mieszkał przez 7 lat i do dziś ma tam rodzinę przyjaciół i wiernych kibiców. Wyraził nadzieję że mieszkańcy Argentyny wezmą pod uwagę to co wydarzyło się w Italii i podejmą odpowiednie środki chroniące przed skutkami pandemii.

W Polsce na ogromny autorytet wyrasta były kapitan reprezentacji Polski Kuba Błaszczykowski. Chłopak z Truskolasòw mógłby być i zapewne będzie ze swoim życiorysem, bohaterem filmów i książek ( jedna już jest ” Kuba”. K. Domagalik) .Jego powrót do Polski i finansowe zaangażowanie w bankrutującą Wisłę Kraków wzbudził podziw u jednych i uśmiech litości u drugich. Ale jak to zwykle bywa ten się śmieje kto się śmieje ostatni. Wisła Kraków po bardzo trudnym początku zanotowała ostatni pasmo zwycięstw gwarantujące przetrwanie w lidze. Kuba ojciec tych sukcesów został nagrodzony za swoją wierność klubowi, który postawił na niego kiedy był młodym zawodnikiem. Któż z kibiców nie pamięta rajdów Kuby na skrzydła reprezentacji za czasów Leo Beenhakkera ? Teraz Kuba postanowił zabrać głos w sytuacji gdzie nie tylko kibice szukają i słuchają głosu autorytetów.

Zamknąć natychmiast ligę i zjednoczyć się w kraju w walce z wirusem.

Głos Kuby Błaszczykowski w Polsce liczy się jak Maradony w Argentynie.

I dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here