Polacy górą !
Jak dowiadujemy się od czołowego dziennikarza w tematyce piłki nożnej, Romana Koltonia ,

poczynania PKO Ekstraklasy wzbudzają szczere uznanie i nawet trochę zazdrości wśród innych lig w Europie. W szczególności niemiecki Bild am Sonntag zauważa, że to właśnie Polacy staną na czele peletonu piłkarskiego w Europie jeżeli chodzi o przywracanie normalności.

Przypomnijmy ,że w wskutek budzącej szczery podziw współpracy PZPN i jej Prezesa Zbigniewa Bońka z Rządem RP i jej Premierem Mateuszem oraz Panią Minister Sportu Danutą Dmowską-Andrzejuk, (jej serce uratował operując Prof. Łukasz Szumowski Minister Zdrowia)

PKO Ekstraklasa nie tylko wznowiła rozgrywki , ale i ma plan przywracania powrotu kibiców na stadiony.
Ustalono ,że od 19 Czerwca mecze będzie mogło oglądać do 25% maksymalnej liczby kibiców.

Dotyczy to także 1 i 2giej ligi.

W porównaniu do reszty Europy to jest absolutnie fantastyczne posunięcie pokazujące ,że przy dobrej współpracy wszystkich zainteresowanych można dużo osiągnąć.
Premier Mateusz Morawiecki przy tej okazji zauważył: “ Dla mnie piłka nożna to znacznie więcej niż sport. Dlatego bardzo się cieszę, że dziś powraca PKO Ekstraklasa… To wspaniała promocja państwa polskiego, biznesu polskiego, naszej woli walki, naszych umiejętności”.

Jako ciekawostkę można zauważyć fakt , że decyzje te zostały całkowicie niezauważone, pominięte przez opozycję.

Możemy z radością odnotować ,że piłka wróciła na stadiony w ostatni weekend i przyniosła przy okazji parę bardzo dobrych spotkań jak np. Lech Poznań 0 Legia Warszawa 1.
Do stanu euforii wprowadził zaś kibiców (przed telewizorami) mecz w Gdańsku: Lechia Gdańsk 4 Arka Gdynia 3.. Sędziował absolutnie najlepszy polski arbiter Szymon Marciniak.
Widać wyraźnie ,że piłka w Polsce jest na dobrej drodze w powrocie na czołowe miejsce w Europie i na Świecie. Oglądajmy i kibicujmy bo warto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here