W północnej prowincji Hebei odnotowano we wtorek 63 nowe lokalne infekcje Covid-19 Była to najwyższa liczba odnotowana od miesięcy w Chinach kontynentalnych, a czołowy urzędnik Chińskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (China CDC) alarmuje, że w najbliższych dniach liczba ta może  rosnąć.
Wśród potwierdzonych przypadków 19 zgłoszono w stolicy prowincji Shijiazhuang, a jeden w mieście Xingtai, oba około 300 km (186 mil) na południowy zachód od Pekinu.

Hebei zgłosiło 19 lokalnych infekcji i 40 bezobjawowych przypadków od ostatniej soboty do poniedziałku. Ostatni raz prowincja odnotowała infekcje przenoszone lokalnie w czerwcu.

Według raportu Hebei Daily , Ma Xiaowei, dyrektor Narodowej Komisji Zdrowia, został wysłany przez wicepremiera Sun Chunlan do Hebei w celu kierowania operacjami mającymi na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się choroby. Według agencji Xinhua w Shijiazhuang zawieszono już kursowanie pociągów pasażerskich, aby zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby.

 

za South China Morning Post