Brampton zdobył więcej punktów niż Mississauga w dorocznym raporcie o „najlepszych miejscach do życia” w Kanadzie

Szóste i dziewiąte co do wielkości miasto Kanady znalazły się wśród najlepszych miejsc do życia w dorocznym raporcie na temat jakości zamieszkania –   RE / MAX.  Co ciekawe, wbrew potocznym mniemaniom Brampton zdobyło więcej punktów, w większej liczbie kategorii, niż Mississauga.

Inne miasta Ontario, które w tym roku znalazły się w pierwszej piętnastce, to: Toronto, Hamilton, Ottawa, Kitchener-Waterloo i Londyn.

Raport punktował każde miasto na podstawie 11 kategorii. Mississauga uzyskała wysoką lokatę w trzech z tych kategorii – dostęp do możliwości zatrudnienia, rozwój gospodarczy i wzrost liczby ludności – jednocześnie uzyskując przeciętne oceny w pozostałych ośmiu.

Badania przeprowadzone przez RE / MAX Brokers wykazały, że najlepsze miejsca do zamieszkania w Mississauga to Port Credit, Streetsville i Cooksville, zaliczane do trzech najlepszych dzielnic pod względem dostępu do terenów zielonych i parków, chodzenia pieszo, sklepów i restauracji oraz łatwości poruszanie się – transport publiczny

Brampton wyprzedziło swojego sąsiada z regionu Peel zdobywając wysokie oceny w siedmiu z 11 kategorii i średnie w pozostałych czterech.

Raport uznaje Heartlake, Sandringham i Fletchers Meadow za trzy najlepsze dzielnice w mieście.

Podobnie jak Mississauga, Brampton zdobyło wysoką pod względem możliwości znalezienia zatrudnienia, rozwoju gospodarczego i wzrostu populacji. A także wysokie noty za komunikację publiczną, dostęp do terenów zielonych i parków, dużych i małych sklepów detalicznych oraz rozwiniętą sieć ścieżek rowerowych.

Cały raport dostępny jest tutaj

Best Places to Live: Canada Liveability Report