PYTANIA  DO  KANDYDATA

Pan W. Lizoń mimo że ma poglądy liberalne jest kandydatem PC na posła. Zabiega o głosy Polonii z Mississauga chociaż na poparcie nie zasługuje. Nie można obiecywać i nie spełniać obietnic, a także ignorować wyborców, a przed wyborami prosić o poparcie.

Dwukrotnie w rozmowie ze mną stwierdził, że w Parlamencie nikt nie wie za czym głosuje. Jaki jest więc powód ponownego ubiegania się o wybór do kanadyjskiego Parlamentu?

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Mam do Pana Lizonia kilka łatwych pytań i prosiłbym, aby na nie publicznie odpowiedział, ponieważ jako poseł ustanawiał prawo i znów chce to robić  Oto moje pytania;

1. Jaką odprawę i emeryturę otrzymuje parlamentarzysta odchodzący na emeryturę w Kanadzie?

2. Jaka suma z tej kwoty jest wolna od podatku?

3. Czy wg kanadyjskiego prawa, wszyscy są równi wobec prawa?

4. Po ilu latach zasiadania w kanadyjskim Parlamencie poseł (posłanka) może przejść na emeryturę i w jakim wieku?

5. Jakie są proporcje w wysokości  emerytur-parlamentarzysty i przeciętnego Kanadyjczyka –Johna Smitha?

6. Czy John  Smith ma wpływ na wysokość emerytury parlamentarzysty i odwrotnie?

Chcę usłyszeć odpowiedzi na te pytania z ust człowieka, który tworzył prawo. Wydaje mi się, że odpowiedź na pytanie o powód startu w wyborach jest zawarta w odpowiedziach na moje pytania.

Nie pytam dlaczego prosi ponownie o poparcie choć się nie sprawdził, ani jako poseł ani jako Prezes KPK. Chyba jest mu wstyd za minioną kadencję w Parlamencie i na stanowisku Prezesa KPK.

Wybory to droga dwukierunkowa i obie strony powinny o tym pamiętać.

Kanadyjski wyborca – Stanisław Pietras

•••

Witam Szanowną Redakcję ‘Gońca’

Moje nazwisko Stanley Musiał. Przepraszam, ale tym razem poczułem się zobligowany do napisania krytycznej uwagi. Nie jest to wielka sprawa, ale tak jakoś razi i denerwuje mnie jako czytelnika… i na pewno nie tylko mnie.

Dotyczy internetowej strony Waszego wydania – w Sekcji-Category: “Towarzysko-Matrymonialne:  jak sami możecie zobaczyć tylko nawet na 1szej stronie listy ogłoszeń – chyba 10, ten sam mężczyzna (starszy pan) umieścił 3 swoje ogłoszenia pod  tytułem: ‘Pan pozna Pania’ ‘Poznam Pania’ – swoje ogłoszenia powtarza co tydzień i dołącza albo swoje zdjęcie, albo zamiast zdjęcia ‘logo kanadyjskiego liścia klonowego’, pisze że z Kanady, a mieszka w Płocku.

Wiem że nie jesteście od tego, aby kontrolować kto, skąd umieszcza ogłoszenie… Ale czy to jest w porządku, jak facet tak agresywnie do znudzenia co tydzień zaśmieca tę listę Ogłoszeń Towarzyskich poważnej gazety ‘Goniec’? W ten sposób ta strona się dewaluuje, staje się denerwująca i przez to Czytelnicy nie mogą jej traktować serio i odpowiedzialnie.

Dlaczego ktoś u Was w Redakcji odpowiedzialny za te ogłoszenia nie prowadzi chociażby podstawowej, rozsądnej kontroli takiej lawiny niesmacznych powtarzających się ogłoszeń człowieka z Płocka – Polska? Dlaczego na to pozwalacie? Dla mnie jest krystalicznie jasne że ten mężczyzna chce poznać raczej naiwną naszą rodaczkę mieszkającą tutaj w nieodpowiedzialnych zamiarach. Nie przykładajcie do tego ręki, proszę.

Taka sama sprawa, tylko w trochę mniejszym rozmiarze dotyczy Pani z Ontario z okolic St.Catharines: Też 3 ogłoszenia w 1szych 10-ciu pod Tytułem: “Poznam mężczyznę… Szukam kogoś który wie czego chce..”. Ta autorka też chyba pogubiła się ‘czego sama chce’… i powtarza bardzo często te same treści ogłoszeń – możecie sami sprawdzić. To się dla mnie nazywa zaśmiecanie tej sekcji, a i gazety.

 

Zróbcie z tym porządek, bo normalni czytelnicy żyjący tutaj w Naszej Rodzinie Polonijnej nie znajdą miejsca na swoje normalne w potrzebie Ogłoszenia.

Z poważaniem, Wasz czytelnik, Stan Musiał