W sejmie na piątkowej konferencji prasowej  koła poselskiego Konfederacji, Krzysztof Bosak kandydat na prezydenta, skrytykował zaproponowane przez premiera Morawieckiego na forum unijnym podatki. Według posła jest to pierwsza sytuacja, kiedy polski polityk proponuje narzucanie podatków za pośrednictwem UE. „Nie zdarzyło się wcześniej żeby polski rząd stał na aż tak bardzo pro unijnym, euro federalistycznym stanowisku. Nawet rząd Platformy Obywatelskiej nie angażował się w otwartą agitację za tworzeniem nowych podatków”.

Kandydat zarzuca Mateuszowi Morawieckiemu, że nie skonsultował swoich pomysłów z polską opinią publiczną. Poseł zaznacza, że nie odbyła się konsultacja społeczna i nie było też podjętej w tej sprawie debaty w sejmie. „Pan Morawiecki po prostu pojechał i jak królika z kapelusz wyciągnął nowe pomysły”.

Krzysztof Bosak przypominał też, że rząd Prawa i Sprawiedliwości uchwalił już koło trzydziestu różnych podwyżek podatków. Działania rządu nazwał „fiskalnym szaleństwem”

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Według Bosaka, propozycja Morawieckiego uderza w polską suwerenność gospodarczą, przypominał też że mimo toczącej się od lat dyskusji w Parlamencie Europejskim, polskie rządy stały na stanowisku, że podatki są sprawą suwerennych państw.

za Kresy.pl