„Każdy odpowiedzialny rząd na świecie podejmuje aktualnie wszelkie niezbędne kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa jego obywateli przed możliwą epidemią koronawirusa” – napisał na Facebooku szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że rząd Polski „również staje na wysokości zadania! Co więcej – chcemy być przygotowani nawet nadmiarowo, na wszelki wypadek, gdyby wirus pojawił się w Polsce i gdyby pojawił się u większej liczby osób. Co już zrobiliśmy?” – napisał.

Morawiecki wymienił główne zadania w tym zakresie. To szczegółowe konsultacje z Ministerstwem Zdrowia i Głównym Inspektoratem Sanitarnym oraz osobami, które specjalizują się w dziedzinie medycyny. Zapewnił, że są już gotowe dwa laboratoria i trwają prace nad uruchomieniem kolejnych sześciu na terenie całego kraju. W gotowości są 79 oddziały zakaźne i działają w trybie nadzwyczajnym.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Polacy wracających z zagranicy otrzymają komunikaty SMS z niezbędnymi informacjami. Zwiększony zostaje poziom kontroli na granicach i lotniskach. „ Wprowadzamy dodatkowe badania temperatury i wyposażamy służby w odpowiedni sprzęt” – napisał Mateusz Morawicki.

 

za TVPinfo