Kochani! My Polacy, dajemy radę! 🙂 Serce rośnie!

➡ KGHM wyprodukuje środki dezynfekujące dla szpitali, urzędów i firm. Zostanie wykorzystana przy tym infrastruktura spółki Nitroerg, która należy do grupy kapitałowej KGHM,

➡ PKN ORLEN informuje, że ruszyła produkcja płynu do dezynfekcji rąk w Zakładzie Produkcyjnym ORLEN OIL w Jedliczu. Pierwsza partia produktu, w związku z dużym zapotrzebowaniem na rynku, zostanie wysłana do Agencji Rezerw Materiałowych.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

➡ Polska firma farmaceutyczno-biotechnologiczna Adamed produkuje lek pomagający w walce z koronawirusem. Zmienili harmonogram pracy, tak aby zmaksymalizować produkcję Arechinu. Pracują na trzy zmiany, również w sobotę.

➡ Igor Klaja, prezes firmy OCTF, właściciel znanych marek 4F i Outhorn chce wspomagać polską służbę zdrowia i zapowiada, że w poniedziałek ruszy z produkcją maseczek, kombinezonów ochronnych i innych niezbędnych w szpitalach ubrań ochronnych. Szpital MSWiA dostał już 300 par gogli, a 20 proc. obrotu przekazuje właśnie na tę placówkę!

➡ Salony Agata /Agata Meble zdecydowały o przekazaniu 1 000 000 zł służbie zdrowia na zakup sprzętu medycznego i środków zabezpieczenia sanitarnego na walkę z koronawirusem

➡ Lubelska firma BioMaxima S.A. twierdzi, że opracowała szybki test do wykrywania przeciwciał IgG i IgM przeciwko koronawirusowi (2019-nCoV). Jak podano, jego wynik odczytać można po upływie 10 minut.

➡ LOT Polish Airlines przy pomocy rządu organizuje powroty do domu Polaków uziemionych za granicą w związku zagrożenia koronawirusem.

➡ Grupa Azoty przekazują 3 mln zł m.in. dla szpitali zakaźnych, gdzie leczeni będą pacjenci z koronawirusem. To szansa na dodatkowy sprzęt, lekarstwa i środki higieniczne. Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” S.A. dzięki!

➡ Multum firm gastronomicznych przekazuje za darmo dostawę posiłków i wody dla społeczniaków pracowników służby zdrowia 🙂 #posilekzadarmo #gastropomaga. Brawo dla Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki i Fundacja Otwarty Dialog.

➡ Circle K Polska brawo dla darmową kawę dla pracowników służb!

➡ Organizacja Combat Alert organizuje w każdym miejscu Polski ludzi chętnych pomagać starszym i samotnym osobom (zakupy z dowozem do domu).

➡ Harcerze i harcerki pomagają przeprowadzać akcje informacyjne wśród lokalnych mieszkanców.

A my wszyscy pozostaliśmy bezpiecznie w domach 🙂 Warszawa i inne miasta są puste. Pozdrawiam z home-office’a bo Walk to odpowiedzialna firma! 🙂

Brawo! Podaj dalej 🙂 I podsyłajcie listę ciekawych inicjatyw! Zróbmy listę dobra

17 marca 2020 o 00:03
Pieknie Polacy wychodzi od nas iskra Iskra miłości do drugiego człowieka .Jestem dumna z Ciebie Polsko .Razem mozna wszystko!! Kto w domu siedzi bo nie może pomagać to za róźaniec Pan Bóg patrzy z góry i znowu Polski Narod wytapia w Ogniu.

nadesłała Małgorzata Kossowski